IV Niedziela Wielkiego Postu 06.III.2016r.

1. Świeckie francuskie kalendarze wspominają dzień określany Mi-Carême, który wyznacza połowę czasu pomiędzy Popielcem a Wielkim Czwartkiem. Chrześcijanom ten czas wyznacza dzisiejsza, czwarta niedziela Wielkiego Postu – niedziela Laetare. Wyjątkowość tej niedzieli podkreśla różowy kolor szat liturgicznych. W dawnej polskiej tradycji nazywano ją „śródpościem” bądź „półpościem”. Wszystko to wskazuje dobitnie, że połowa okresu paschalnego przygotowania jest już za nami. Warto zatem zrobić pewne podsumowania i zastanowić się, czy postąpiłem na drodze nawrócenia i przemiany oraz podjąć jeszcze większy wysiłek, by dobrze wykorzystać przeżywany okres liturgiczny. Szaty liturgiczne przybierają kolor różowy. Dawniej w Kościele tylko w tę niedzielę udzielano sakramentu kapłaństwa, a papież błogosławił róże na znak zwycięstwa wiosny nad zimą.

2. Usłyszeliśmy w Ewangelii jedną z najpiękniejszych przypowieści – przypowieść o miłosiernym Ojcu. Bóg, jak ojciec z przypowieści, czeka na każdego z nas, pragnie naszego powrotu. Nie bójmy się przyjść do Niego z naszą słabością i grzechem. On codziennie na nas czeka w sakramencie pokuty i pojednania, by nas oczyszczać z grzechu i przytulić do swojego kochającego Serca.

3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach tego okresu – w gorzkich żalach, które śpiewamy
w każdą niedzielę o godz. 14.00 i wsłuchujemy się w rozważania pasyjne oraz w drodze krzyżowej
w każdy piątek dla dzieci o godz. 16.30, dla młodzieży o godz. 17.45 i dla dorosłych o godz. 16.30 lub 17.45. w niedziele dodatkowo o godz. 9.00. W najbliższą niedziele w czasie Gorzkich Żali odbędzie się zbiórka na kwiaty do grobu Pana Jezusa.

4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00 zapraszam na plebanie Rade parafialną w celu omówienia pilnych spraw, naszej wspólnoty.

5. We wtorek, 8 marca przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w tym dniu, ale nie tylko, o naszych babciach, mamach, żonach, córkach i wnuczkach. Wyraźmy im naszą życzliwość dobrym słowem i drobnym gestem i nie ustawajmy w modlitwach za nie. Wieczorną Eucharystię
w tym dniu odprawimy właśnie w ich intencji.

6. Zapraszamy wszystkich chętnych, na spotkanie dla „OAZY” w piątki.

7. Ogłaszam Konkurs na Najpiękniejszą, najwyższą, samodzielnie, wykonana nie kupiona palmę-  „Palma 2016”. Rozwiązanie  konkursu w dniu 21.03.2016 po Mszy św. o godz. 10.00. Zapraszamy do udziału w konkursie wszystkie dzieci.

8. W niedziele palmową o godz. 17.00 będzie Droga Krzyżowa z Poręby Górnej, do naszego Kościoła. Bardzo serdecznie zapraszamy do uczestnictwa wszystkich mieszkańców naszej wioski i prosimy o zabranie ze sobą lampionów lub świec.

9. Pragnę przekazać wszystkim , że częściowo odnowiliśmy dolny kościół , dwa razy pomalowaliśmy podłogę gruntem, wymalowaliśmy podkładem i dwukrotnie dolny kościół ściany i pokoje wszystko to kosztowało 3700 złotych.  Bóg zapłać za pracę panów, którzy wykonali tą ciężką robotę. Dziękuję również naszym drogim Paniom: Złydaszyk Janina; Misiura Maria; Kozyra Maria; Barzyk Maria; Dawiec Łucja; Zatorska Katarzyna; Pitek Zofia; Starmach Edyta; za posprzątanie dolnego kościoła na rekolekcje i dla grobu Pańskiego.

10. Za posprzątanie kościoła bardzo dziękuję rodzinom z Osiedla Cichorze: Kacik Halina; Jania Barbara; Cichański Stanisław Cichański; Głowacki Grzegorz; Kacik Jan; Kacik Bogumiła; Cichańska Joanna; Jania Lucyna; Bartyzel Irena; Psutka Elżbieta; Wadyl Jadwiga i za ofiarę 90 zł. na kościół. Proszę o utrzymanie porządku w naszej świątyni w nadchodzącym tygodniu rodziny z osiedla: Luberdy. Proszę o wykonanie prac w czwartek  i w sobotę od godziny 9.00.

11. Program Rekolekcji Parafialnych 2016.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.