III Niedziela Wielkiego Postu 28.II.2016r.

1. Dzisiejsza Ewangelia po raz kolejny wzywa nas do nawrócenia i przemiany życia. Opowiada nam jednocześnie o Bogu cierpliwym, który pragnie wspomagać nasze wysiłki i dążenia, by przynosiły jak najpiękniejsze owoce. Chcemy podejmować ten wysiłek, dlatego wszystkich parafian pragniemy zachęcić do udziału w rekolekcjach wielkopostnych. Cały program znajdziemy w gablotce parafialnej, na specjalnym plakacie oraz w parafialnym biuletynie i serwisie internetowym.

2. Najlepszym owocem czasu nawrócenia i przemiany będzie oczyszczenie serca w sakramencie pokuty i pojednania.
Nie odkładajmy tego na ostatnią chwilę! Kapłani codziennie służą posługą
w konfesjonale. ( spowiedź  święta rekolekcyjna dnia 8.03. 2016 od godz. 8.30 do 17.30 – spowiadać będzie sześciu kapłanów).

3. Za tydzień  po Mszy św.
o godz. 10.00 zapraszam Radę Parafialna na krótkie spotkanie, na plebanię.

4. Gorzkie Żale
w naszym kościele w niedzielę o godz. 14.00 z kazaniem pasyjnym.
    Droga Krzyżowa w piątki w kościele o godz. 16.30. Dla młodzieży w piątek o godz. 17.45 i w niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00.

5. Serdecznie zapraszamy młodzież, która przygotowuje się do przyjęcia Sakramentu Dojrzałości na spotkanie , które odbędzie się w kościele dnia - 02.III. o godz. 15.00.

6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

7. W czwartek zapraszamy na całodzienną adorację  w intencji powołanych do służby Bożej oraz o nowe i święte powołania. Do chorych udamy się w poniedziałek od godz. 12.00, zamiast w piątek. Po południu okazja do spowiedzi świętej, od 15.00 do 17.00, (tylko w piątek). O godz. 16.10 wystawieni i litania do serca Pan Jezusa i akt oddania sercu Jezusowemu. W sobotę o godz. 16.30 odmówimy wspólnie różaniec fatimski.

8. Zapraszam do liczniejszego udziału w mszach świętych i nabożeństwach w tygodniu. W środę Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej, w sobotę różaniec o godzinie 16.30. W piątek koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 16.10 z wystawieniem.

9. Za trzy tygodnie Niedziela Palmowa Męki Pańskiej Uroczysta msza św. z procesją do kościoła o godzinie 10.00. Po mszy świętej Konkurs na Najpiękniejsza Palmę 2016. Rozwiązanie  konkursu w dniu 20.03.2016 po Mszy św. o godz. 10.00. Zapraszamy do udziału w konkursie. W niedziele palmową o godz. 17.00 będzie Droga Krzyżowa od z Koninek ( od kaplicy), do naszego Kościoła. Zakończenie Drogi Krzyżowej na schodachnaszego Kościoła. Bardzo serdecznie zapraszamy do uczestnictwa wszystkich mieszkańców naszej wioski i prosimy o zabranie ze sobą lampionów lub świec.

10. Proszę o pomoc przy posprzątaniu dolnego kościoła po malowaniu umycie podłogi i ławek by przygotować kościół na rekolekcje dla dzieci i na grób Pana Jezusa. Proszę o przyjście do sprzątania w poniedziałek o godz. 9.00.

11. Bardzo dziękuje panom za wymalowanie dolnego kościoła i za  impregnowanie gruntem podłogi dolnego kościoła : Panom : Liberda Tadeusz; Barzyk Stanisław; Zapał Czesław; Rusnak Tadeusz; Cichórz Stanisław; Pitek Czesław; Podoba Kazimierz; Cichański Józef;  Bałtyzer Czesław; Zapała Jan; Pitek Krzysztof; Zapała Bronisław; Jania Władysław; Panu Pawłowi;

12. Dziękuje również Panu Arturowi z firmy która zamontowała w zeszłym roku nowe piece i nowe ogrzewanie do kościoła i jego pomocnikowi za wykonanie kominów do pieca gazowego w kościele.

13. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom: z osiedla Zapały: Zapała Zofia; Zapała Jan; Zapała Katarzyna; Zapała Iwona; Zapała Ewa; Cieciura Józefa; Cichorczyk Grażyna; Domagała Maria; Misiura Małgorzata; Trojak Halina i ofiarę 100 zł. na kościół. Proszę o utrzymanie porządku w naszej świątyni w nadchodzącym tygodniu rodziny z osiedla: Cichorze. Proszę o wykonanie prac w poniedziałek i sobotę od godziny 9.00.

14. Otaczamy solenizantów i jubilatów modlitwą, przekazując im najserdeczniejsze życzenia. Pamiętamy w modlitwie również o zmarłych, wypraszając im niebo.

15. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.