II Niedziela Wielkiego Postu 21.III.2016r.

1. Co roku w drugą niedzielę okresu paschalnego przygotowania rozważamy ewangelijną perykopę o przemienieniu Chrystusa na wysokiej górze. Tak jak wybranym uczniom, tak i nam Pan Jezus pragnie ukazać blask swojego bóstwa i pokazać, kim jest, by umacniać nas w wierze i na drogach życiowego powołania. Nie bójmy się Jemu zaufać, pozwólmy Mu działać w nas i przez nas.

2. Dziś o godz. 14.00 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym,
w piątek natomiast nabożeństwo drogi krzyżowej:

  • dla dzieci i dla dorosłych o godz. 16.30;
  • dla młodzieży i dla dorosłych o godz. 17.45;
  • W niedzielę dodatkowo dla dorosłych, młodzieży o godz. 9.00;


Znajdźmy czas, by uczestniczyć w tych nabożeństwach, by dzięki nim głębiej przeżywać tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Pana i lepiej rozumieć Jego nieskończoną miłość do każdej i każdego z nas.


3. Przypominam, przygotowanie do bierzmowania dla uczniów 3 klasy Gimnazjum w środę o godz. 15.00. Zainteresowani powinni brać udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej o godzinie 17.45. Bierzmowanie odbędzie się dnia 13.IV. 2016, bierzmował będzie ks. Bp. Roman Pindel ordynariusz z diecezji bielsko żywieckiej.

4.W najbliższą środę. Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej
z wypominanymi prośbami będzie o godz. 16.45. Zapraszam.

5. W Wielkim Poście wzbudźmy w sobie szczere pragnienie oczyszczenia serca w zdroju Bożego miłosierdzia
, które jest otwarte dla wszystkich i którego doświadczamy szczególnie w spowiedzi świętej. Okazja do spowiedzi świętej przed i podczas każdej Mszy Świętej.

6. 
Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Ad gentes i jest poświęcona modlitwie za misje i misjonarzy. Przy wyjściu ze świątyni będzie można wesprzeć dzieło misyjne Kościoła – do specjalnych puszek można wrzucać ofiary na ten cel.

7. Niech również wielkopostne rekolekcje, które rozpoczniemy 06.03.2016 – 09.03.2016 pomogą nam w podejmowaniu wysiłku przemiany życia i dobrego przygotowania się do przeżycia świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

8. Szczegółowy program rekolekcji będzie od następnej niedzieli umieszczony w gablotce przy wyjściu z kościoła, na specjalnym plakacie oraz stronie www. Znajdziemy tam również program szkolnych rekolekcji dla dzieci i młodzieży.


9. Jutro przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Przyjdźmy w tym dniu na Mszę Świętą, a przede wszystkim pamiętajmy w modlitwie o następcy Świętego Piotra, który nie przestaje prosić o to wsparcie.

10. Zapraszam Panów przynajmniej siedmiu do pomalowania kościoła dolnego, aby dolny kościół był przygotowany do rekolekcji dla dzieci i do grobu, czy misterium Męki pana Jezusa, które odbędzie się w dolnym Kościele.
Proszę o pomoc w poniedziałek o godz. 8.00;

11. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła
Rodzinom z osiedla Buchole, Kopajdy, U Zochra, Bastówka: Jania Anna; Jania Elżbieta; Jania Ewa; Jania Władysław; Małysz Maria; Kubowicz Agnieszka; Zapała Stanisława; Zapała Bronisław; Zapała Katarzyna; Michnowska Janina; Michnowska Magdalena; Starmach Edyta; Tęczar Justyna; Niedośpiał Justyna; Stróżak Bożena; Kraus Ewa; Kościelniak Albina; Złydaszyk Bernadetta; Kurek Teresa  i za złożoną ofiarę 180 zł. na kościół. W tym tygodniu proszę o sprzątanie w kościele w poniedziałek i w sobotę od godz. 9.00 mieszkańców z osiedla: Zapały.

12. Wszystkich obchodzących osobiste święta i uroczystości
zapewniamy o modlitwie i życzliwości. Zmarłych w ostatnim czasie z naszej wspólnoty polecamy Bożemu miłosierdziu.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.