V Niedziela Zwykła 07.II.2016r.

1. Witam serdecznie w naszym kościele Gości, Wczasowiczów, narciarzy. Życzę Wam  dobrego wypoczynku. Zapraszamy także w dzień powszedni na Msze św..

2. Zarząd Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych im. Św. Brata Alberta przy Parafii św. Sebastiana w Niedźwiedziu poprowadzi dziś kwestę po Mszy św. o godzinie 10.00. Będzie to kwesta na rzecz osób niepełnosprawnych z naszej gminy i z naszej wspólnoty Parafialnej Bóg zapłać za wsparcie i pomoc.

3. W dzisiaj w  niedzielę będzie ostatnie  czterdziestogodzinne nabożeństwo. Przez cały dzień będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja jako wynagrodzenie za grzechy całego świata.

4. Plan  Czterdziestego Godzinnego  Nabożeństwa w naszej Parafii: 

Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja: dzieci: dzieci szkolne i młodzież przygotowująca się do Bierzmowania:

11.00 – 12.00 - Bastówka, Kurki, Halamy, Gwałty;

12.00 – 13.00 – Stróże, Zagronie, Mrauty, Gąsiory, Słoniany;

13.00 – 14.00 - Kopajdy, U Zochra Buchole Cichorze,;

14.00 – 14.50 - Liberdy, Zapały, Szkoła, Przedszkole;

14.50 – Zakończenie adoracji, Msza św. o godz. 15.00;


5. W tym tygodniu Środa Popielcowa. Msze święte o godzinie: 7.00, 10.00 i 18.00 dla pracujących. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych i post ścisły, nazywany inaczej ilościowym. Polega on na tym, że wierny tylko raz je do syta, a dwa razy lekko się posila. Prawem o wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14. rok życia aż do śmierci, prawem zaś o poście ścisłym są związane wszystkie osoby pełnoletnie, czyli te, które ukończyły 18. rok życia, aż do rozpoczęcia 60. roku życia. Składka na tacę w Środę Popielcową będzie przeznaczona na cele charytatywne Kościoła, jako jałmużna postna.

6. W czwartek będzie XXII Światowy Dzień Chorego, dlatego zapraszam wszystkich chorych, starszych na Mszę św. o godz.15.00, w tym dniu będzie również udzielony Sakrament Chorych i  Lourdzkie błogosławieństwo; Bardzo proszę rodziny , najbliższych o przywiezienie ludzi starszych do kościoła, aby przyjęli Sakramenty spowiedzi, namaszczenia chorych, czy komunii św.. O godz. 14.30 – spowiedź św. dla chorych, 15.00 Msza św. z  udzieleniem Namaszczenia chorych i Komunia Święta.

7. W Piątek nabożeństwo drogi krzyżowej: dla dzieci i dla dorosłych o godzinie 16.30, dla młodzieży po Mszy św. wieczornej o godzinie 17.45. Dla ludzi starszych, którzy tylko w niedziele chodzą do naszego kościoła, oraz dla osób które pracują w tygodniu do późna wieczora i nie mogą uczestniczyć w nabożeństwie będzie dodatkowa Droga Krzyżowa w Kościele w niedzielę o godz. 09.00. ( po między Mszami 8.00 i 10.00). Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godzinie 14.00.

8. Zachęcamy też do odmawiania modlitwy: „Oto ja, o dobry i najsłodszy Jezu” po Komunii Świętej przed wizerunkiem Pana Jezusa ukrzyżowanego w piątki Wielkiego Postu, gdyż można zyskać za to odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.


9. Za tydzień w niedzielę 14.02.2016 po mszach świętych zbiórka na fundusz remontowy i na ogrzewanie kościoła.

10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła Rodzinom z osiedla Jopki, Kaczory:Popielska Zofia; Cichórz Barbara; Kraus Józefa; Szczypta Anna; Kowalczyk Bożena i za złożoną ofiarę 60 zł. na Kościół. Zapraszam do sprzątania w nadchodzącym tygodniu rodziny: Osiedle Halamy, Kurki. Proszę o posprzątanie kościoła w poniedziałek i sobotę od godziny 09.00. 

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.