IV Niedziela Zwykła 31.I.2016r.

1. Witam serdecznie w naszym kościele Gości, Wczasowiczów, narciarzy. Życzę Wam wszystkim dobrego wypoczynku. Zapraszamy także w dzień powszedni na Msze św..

2.
W najbliższy wtorek, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego. W naszej polskiej tradycji nazywane jest świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane o godz. 7.00 i 16.00.  Na początku każdej Mszy Świętej będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa świec. Przynieśmy zatem ze sobą gromnice. Niech staną się one znakiem obecności Chrystusa – światłości świata. Zapalajmy je, jak mówi stara polska tradycja, w chwilach trwogi i zagrożenia, aby o tej Bożej obecności i Opatrzności sobie nieustannie przypominać.

3. W Święto Ofiarowania Pańskiego kończy również tradycyjny okres śpiewania kolęd w naszych kościołach i rodzinach. Na pożegnanie kolęd będzie przed i w czasie  po Mszy św. o godz. 16.00, śpiewać będzie Zespół „Pod Turbaczem”. Zapraszamy.

4. W tym dniu już po raz 20. będziemy obchodzić Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Otoczmy więc naszą modlitwą tych, którzy przez składane śluby zakonne czy inne zobowiązania pragną całkowicie ofiarować swoje życie Panu Bogu, żyjąc według rad ewangelicznych czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Tego dnia zakończy się również przeżywany od listopada 2014 r. Rok Życia Konsekrowanego, podczas którego próbowaliśmy poznawać piękno i radość tej formy życia całkowicie oddanego Panu Bogu. Składane w to święto ofiary zostaną przeznaczone na wsparcie kontemplacyjnych wspólnot zakonnych w naszej Ojczyźnie.

5. W środę, 3 lutego, z okazji liturgicznego wspomnienia Świętego Błażeja, którego czcimy jako orędownika w chorobach gardła, wieczorną Mszę Świętą o godz. 17.00, odprawimy o tym Świętym. Na zakończenie pobłogosławimy świece oraz udzielimy specjalnego błogosławieństwa za jego wstawiennictwem.

6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W czwartek podczas wieczornego nabożeństwa otoczymy modlitwą tych, którzy opuścili wszystko, by pójść za głosem Pana Jezusa, oraz tych, którzy ten głos słyszą, aby nie bali się za nim podążać. Msze Święte o godz. 7.00 i 17.00. ( przez cały dzień adoracja);

W piątek przed południem o godz.9.00  odwiedzimy z Komunią Świętą starszych i chorych parafian. Po południu od godz. 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej w czwartek i piątek od godz. 15.00 do 17.00. Z racji przypadającego w tym dniu wspomnienia Świętej Agaty na Mszach Świętych o godz. 7.00 i 17.00 pobłogosławimy przyniesiony chleb oraz wodę.

W sobotę zapraszamy natomiast po wieczornej Eucharystii na różaniec fatimski.

7. Plan  Czterdziestego Godzinnego  Nabożeństwa w naszej Parafii w dniu dzisiejszym:

31.01.2016

11.00 – 12.00 - Mościska, Rusnaki, Starmachy, Tramy;

12.00 – 13.00 - Porębscy, Hucisko, Filipy, Brzyzek,  Chyby;

13.00 – 14.00 - Dwór, Kaciki, Morgi, Nowa Wieś;

14.00 – 14.50 - Białonie, Chlipały, Misiury, Kaczory, Jopki;

14.50 – Zakończenie adoracji, Msza św.;


8. W tym roku rekolekcje parafialne poprowadzi Ks. mgr  Jerzy Grzyb CM. Rekolekcje odbędą się w V tygodniu Wielkiego Postu.

9. Zarząd Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych im. Św. Brata Alberta przy Parafii św. Sebastiana w Niedźwiedziu
poprowadzi  w następną niedzielę kwestę po Mszy św. o godzinie 10.00. Będzie to kwesta na rzecz osób niepełnosprawnych z naszej gminy i z naszej wspólnoty Parafialnej Bóg zapłać za wsparcie i pomoc.

10. W przyszłą niedzielę zapraszam dzieci i rodziców klas III (komunijnych z naszej Parafii), na Mszą św.
, rozdanie książeczek i  krótkie spotkanie po Mszy św. o godz. 10.00. Zapraszam.


11. Od tego tygodnia wszystkie Msze św.
i nabożeństwa wracają na stare godziny odprawiania tzn.; Msze św. i nabożeństwa:
Poniedziałek -  Msza św.  rano  o godzinie 7.00,

  • Wtorek – Msza św.  wieczorem o godzinie o 17.00;
  • Środa -  Msza św. i Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej o godzinie 17.00;
  • Czwartek - Msza św. godz. 7.00,


            Adoracja -  od godz. 7.30 do 16.45; Msza św. na zakończenie adoracji o godz. 17.00;

            16.45 -  modlitwy i litania do Krwi Najświętszej Pana Jezusa;

  • Piątek Msza św. wieczorem o godz. 17.00;


           16.40 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z wystawieniem Najświętszego Sakramentu;

  • Sobota; Msza św. o godz. 17.00 m( niedzielna);


           16.30 – Różaniec za Parafian i w intencjach Parafian;


12. Można w zakrystii nabyć świece GROMNICE  do poświęcenia w dniu  2 lutego ( ręcznie zdobione) cena świecy 10.zł.


13. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła Rodzinom z osiedla  Białoniów: Kaciczak Tadeusz; Kraus Władysława; Misiura Maria; Misiura Anna; Kraus Jan; Halama Sławomir; Halama Stanisława; Kurek Ewa; Kraus Zofia i za złożoną ofiarę 90 zł. na Kościół. Zapraszam do sprzątania w nadchodzącym tygodniu rodziny: Osiedle Jopki i Kaczory. Proszę o posprzątanie kościoła w poniedziałek i w  sobotę od godziny 09.00.

14. Jubilatom i solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia.
Tym, którzy korzystają z czasu ferii zimowych, życzymy bezpiecznego i przyjemnego wypoczynku. Pozdrawiamy również wszystkich wypoczywających w naszej wspólnocie.

15. Zapraszam do kupna gazet
, które można dostać u ministrantów przy wejściu do kościoła.

16. Moi drodzy Parafianie tydzień temu zakończyliśmy z ks. diakonem kolędę czyli wizytę duszpasterską
po naszej Parafii. Pragnę wszystkim tym którzy wozili mnie z poświęceniem po parafii swoimi samochodami otworzyli  mi drzwi  swoich domów serdecznie podziękować. Za wasze dobre serca, za wielki szacunek jaki mi okazywaliście, za miłe chwile rozmowy, za wspólną modlitwę i za cierpliwość zrozumienie, jak również i za to że mogłem Wam wszystkim i waszym Rodzinom , gospodarstwu Waszemu udzielić Błogosławieństwa Bożego, pragnę i za to podziękować, że dbaliście i o pokarm dla nas i naszych ministrantów, że nie czuli się głodni, oraz za wszelką ofiarę , którą na nasze ręce złożyliście.
 
Przy okazji pragnę Wam wszystkim przekazać na co przeznaczona została ofiara z kolędy:

Kapłan , który otrzymuje ofiarę na kolędzie nie zatrzymuje dla siebie ofiary lecz przekazuje na:

   1. na cele Misyjne – dla Misjonarzy;

   2. na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II;

   3. na Bratnią Pomoc Kapłańską;

   4. na kurię, Diecezje

   5. Dom samotnego kapłana ( dom starców)

   6. Seminarium Duchowne;

   7. Cele charytatywne, chorych czy samotnych;

   8. Ubezpieczenia;

   9. Na pomoc w utrzymaniu parafii;

   10. Na przygotowanie światowych dni młodzieży;

   11. Reszta która została po odliczeniu tego wszystkiego kapłan zatrzymuje dla siebie np. na książki potrzebne do katechizacji, czy ubiór itd. Ks diakon  na przygotowanie prymicji w domu.

Pragnę jeszcze raz wszystkim serdecznie podziękować, zawsze i wszędzie będę o was pamiętać w  modlitwach. Niech Bóg Wam Błogosławi.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.