III Niedziela Zwykła 24.I.2016r.
1. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich Gości: wczasowiczów, turystów, narciarzy. Życzymy Wam dobrego wypoczynku, wzmocnienia sił fizycznych i duchowych.

2. Niedzielna liturgia Słowa przypomina, że każdy chrześcijanin jest powołany do współpracy
z Duchem Świętym w głoszeniu Dobrej Nowiny,
przede wszystkim świadectwem naszego życia. Czas ferii zimowych, który rozpoczęliśmy jest wspaniałą okazją, aby w miejscach, gdzie będziemy wypoczywać, dać wyraz naszej chrześcijańskiej wiary.

3. Dziś przypada 3. niedziela w ciągu roku liturgicznego, a zarazem jest to  niedziela stycznia, która jest obchodzona jako Światowy Dzień Trędowatych. Choroba ta jest dziś uleczalna, ale mimo to wciąż zbiera wielkie żniwo w krajach rozwijających się.

4. W dniu dzisiejszym   rozpoczynamy nabożeństwo 40-godzinne w naszej parafii, które będzie trwało przez trzy kolejne niedziele. ( 24. ; 31. ; 07.02.2016).

Plan  Czterdziestego Godzinnego  Nabożeństwa w naszej Parafii:

24.01. 2016

Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja:

12.00 – 13.00 – Róże Kobiet;

13.00 – 14.00 – Róże Mężczyzn;

14.00 – 14.50 -  Kaczorówka, Kozyry, Malarze, Nowina, Ostra, Borek;

14.50 - Zakończenie adoracji, Msza św.;

Porządek adoracji Najświętszego Sakramentu podano w gablotce przy wejściu do kościoła.

5. W  najbliższym tygodniu Msze św. odprawione zostaną o godz. 7.00 powodu kolędy;

6. W przyszłą niedzielę 31.01.2016 zapraszam na nabożeństwo pożegnania kolęd: tzn. jeszcze raz przeżyjemy adwent w pieśni i w czytaniu Biblii, potem czas Bożego Narodzenia, na kartach Pisma św.  i śpiewaniu wielu kolęd. Rozpocznie się to nabożeństwo śpiewania kolęd o godzinie 14.30, będziemy śpiewać Bogu na chwałę kolędy w kościele, razem z Panem organistą, a zaraz po nabożeństwie kolęd od będzie się Uroczysta Msza św.

7. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy zdrowia i wielu łask Bożych.

8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła Rodzinom z osiedla Misiury: Zofia Kurek;  Marzena Zapała; Józefa Halama; Grażyna Kretek; Józefa Majrowska; Małgorzata Misiura; Weronika Rapciak; Józef Rapciak; Mieczysław Kowal; Jan Rapciak  i za złożoną ofiarę 100 zł. na Kościół. Zapraszam do sprzątania w nadchodzącym tygodniu rodziny: z Osiedla Białonie:. Proszę o posprzątanie kościoła w środę i w sobotę od godziny 09.00.

9. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

26 I – święci Tymoteusz i Tytus, uczniowie św. Pawła Apostoła, do których skierował on tzw. Listy pasterskie z trafnymi napomnieniami dla pasterzy i wiernych;

27 I – bł. Jerzy Matulewicz, biskup wileński i odnowiciel Zakonu Marianów, którego życiowym mottem były słowa: „We wszystkim szukać Boga, wszystko czynić na większą chwałę Bożą, we wszystko wnosić ducha Bożego, wszystko przepajać duchem Bożym”;

28 I – św. Tomasz z Akwinu, kapłan, zakonnik, Doktor Kościoła, kaznodzieja, poeta, wielki myśliciel, o którym powiedziano, że „między uczonymi był największym świętym,
a między świętymi największym uczonym”.

Plan wizyty duszpasterskiej

Parafia Matki Bożej Fatimskiej

W Porębie Wielkiej  (część: IV)

Od 25.01.2016 do 26.01.2016