III Niedziela po Narodzeniu Pańskim 10.I.2016r.

Święto Chrztu Pańskiego.

1. Dzisiejsze święto to również święto epifanii, czyli objawienia się Boga. To uroczyste rozpoczęcie publicznej działalności Pana Jezusa. Wydarzenia nad Jordanem to także zapowiedź naszego chrztu, podczas którego każdy z nas stał się umiłowanym dzieckiem Boga. Na początku dzisiejszych Mszy Świętych błogosławimy wodę, by przypomnieć sobie moment naszego chrztu i uświadomić sobie jego wartość i znaczenie. Pobłogosławioną wodę będzie można zabrać do naszych domów, by je pokropić bądź też przygotować dla przychodzącego z błogosławieństwem i duszpasterską wizytą kapłana.

2. Zatrzymajmy się na moment przy chrzcielnicy w naszym kościele, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego, ale także zdać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za budowanie Kościoła na ziemi, za głoszenie innym Chrystusa i zachwycanie naszą wiarą. W to dzisiejsze święto zapytajmy samych siebie: czy moja wiara rzeczywiście jest godna zachwytu?

3. Zapraszam w sobotę 16.01.2016 na opłatek i  na spotkanie Chór Parafialny „ Gloria Dei” oraz Zespół „Pod Turbaczem” , Grupę O. Pio, po mszy świętej o godzinie 17.00. Zapraszam na plebanię.

4. Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. My jednak przedłużymy okres śpiewania kolęd, zgodnie z dawną polską tradycją, do święta Ofiarowania Pańskiego 2 lutego. Będziemy je śpiewać podczas liturgii. Do 2 lutego w naszej świątyni pozostanie również bożonarodzeniowa szopka.

5. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych będą panowie i panie z Rady parafialnej zbierać na pokrycie długów za wykonanie  okien w naszym kościele pod chórem kościoła. Bóg zapłać za wszelka złożona ofiarę.

6. Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom z osiedla Chlipały:

Gackowiec Krystyna; Gackowiec Joanna; Chlipała Krystyna; Kielusiak Maria; Bielska Kinga; Kaciczak Helena i  za ofiarę 70 zł. na potrzeby kościoła. Proszę w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w poniedziałek  i w sobotę o godzinie 9.00 rodziny z osiedli Gwałty;.

7. Zapraszam do czytania prasy katolickiej, można ją kupić u ministrantów.

8. Przekazujemy wszystkim świętującym w tym tygodniu urodziny, imieniny i inne rocznice najserdeczniejsze życzenia.

9. Kontynuujemy odwiedziny kolędowe naszych parafian. W tym tygodniu przybędziemy z modlitwą i błogosławieństwem do mieszkańców z osiedli:


Poniedziałek  11.01.2016 

LP.

KSIĄDZ

ULICA

GODZINA

1.

Ks. Proboszcz

Osiedla : Osiedle: Porębskich, (od Państwa Wilk do Państwa Gnieckich – Górna droga)

Godzina: 09.00

2.

Ks. Dk. Michał

Osiedla: Kozyry Ostre;

Godzina: 14,00

 


Wtorek  12.01.2016 

LP.

KSIĄDZ

ULICA

GODZINA

1.

Ks. Proboszcz

Osiedla: Kopajdy, U Zochra Buchole;

Godzina: 09.00

2.

Ks. Dk. Michał

Osiedla : Kaciki , Morgi; Osiedle Porębscy – prawa strona do Niedźwiedzia;

Godzina: 09.00

 


Środa  13.01.2016 

LP.

KSIĄDZ

ULICA

GODZINA

1.

Ks. Proboszcz

Szkoła

-------------------

 


Czwartek  14.01.2016   

LP.

KSIĄDZ

ULICA

GODZINA

1.

Ks. Proboszcz

Szkoła, opłatek

----------------------

 


Piątek  15.01.2016 

LP

KSIĄDZ

ULICA

GODZINA

1.

Ks. Proboszcz

Osiedla:  Osiedla: Osiedle: Porębskich cz II, (od Pani Walencik do Pani  Jani;)

Godzina: 09.00

 


Sobota  17.01.2016  

LP.

KSIĄDZ

ULICA

GODZINA

1.

Ks. Proboszcz

---------------------------------------

-----------------------

2.

Ks. Dk. Michał

Osiedla: Misiury Białonie;

Godzina: 09.00

  
 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.