III Niedziela Adwentu 13.XII.2015r.

„GAUDETE”

1. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”,

2. „Radujcie się w Panu!”
– słowa antyfony na wejście wskazują, że dzisiejsza niedziela to niedziela radości, że Pan jest już blisko, że przychodzi, by nam udzielać swoich darów i łask.
I nawet kolor szat liturgicznych jest dzisiaj jakby jaśniejszy, weselszy, bo nie fioletowy tylko różowy. Otwierajmy się na przychodzenie Pana Jezusa, który pragnie towarzyszyć naszej codzienności; otwierajmy się na Jego moc. Niech nam w tym pomoże oczyszczenie naszych serc w sakramencie pokuty, do którego można przystąpić każdego dnia przed (i podczas) Eucharystii. W trzecim tygodniu adwentu przypadają kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.

3. Zapraszam do licznego udziału w roratach.
U nas roraty o godz. 6.30. Przed roratami o godz. 6.00 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. W tygodniu nie będzie mszy  wieczornych z wyjątkiem środy o godz. 17.00 i czwartku o godz. 17.00.

4. We środę  - 16.XII. - rozpoczyna się Nowenna do Dzieciątka Jezus w czasie  Mszy św. roratniej.
Nowenna będzie aż do Bożego Narodzenia.

5. Spowiedź św. adwentowa w naszej parafii będzie w sobotę  - 19.XII.- od godziny 08.45 do 12.00 i 14.30 do 17.00;
pierwsza przerwa od 10.30 do 11.00 i druga; od 12.00 do 14.30, trzecia od 15.30 do 16.00; Co 15 minut będzie rozdawana Komunia święta. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnia chwilę, starajmy się wytrwać dłużej w łasce uświęcającej i pamiętajmy, że najlepsze przygotowanie do świąt polega na częstym przyjmowaniu komunii świętej. Zapraszamy.

6. Spowiedź św. w naszym dekanacie:
w piątek ( 18.XII.) - w Koninie, w sobotę (19.XII.) w Kasince Małej, w poniedziałek (21.XII.) w Niedźwiedziu, we wtorek (22.XII.) Mszana Dolna Miłosierdzie Boże, , we środę ( 23.XII.) w Mszanie Dolnej –Św. Michał Archanioł;

7. Przypominam, że należy pobrać poświęcone opłatki na stół wigilijny od pana organisty Zenona Dziedzica.
Ofiara składana przy tej okazji jest forma wynagrodzenia za jego służbę dla naszej parafii. Również dzisiaj są do nabycia  świece Caritasu  za 15 zł.

8. Dzisiaj wspominamy też dramatyczne wydarzenia sprzed 34 lat.
Niech nie zabraknie modlitwy w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny.

9. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00
zapraszam Radę parafialną na krótkie spotkanie na plebanię.

10. Solenizantom i jubilatom
tego tygodnia przekazujemy nasze serdeczności i życzenia.

11. Dziękuję za sprzątanie kościoła
w minionym tygodniu rodzinom z osiedli :  i Mrałty, Gąsiory, Słomiany: Pitek Zofia; Misiura Stanisława; Zapała Maria; Liberda Zofia; Smreczak Maria; Smreczak Zofia; Smreczak Krystyna; Smreczak Monika i   za ofiarę 120 zł. na potrzeby kościoła. Proszę w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w poniedziałek i w sobotę o godzinie 9.00 rodziny z osiedle Kaczorówka.

12. Zapraszam do czytania prasy katolickiej,
którą można kupić u ministrantów na zewnątrz kościoła.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.