I Niedziela Adwentu 29.XI.2015r.
1. W dzisiejszą, pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Nowe życie w Chrystusie”. Rozpoczynamy szczególny, bo jubileuszowy rok 1050-lecia chrztu Polski oraz rok, w którym w naszej Ojczyźnie, w Krakowie, odbędą się Światowe Dni Młodzieży. Módlmy się zatem codziennie, by dobrze przeżyć ten wyjątkowy czas.
Każdy nowy rok liturgiczny rozpoczyna się od Adwentu, który jest czasem radosnego oczekiwania na przyjście Pana. To nie jest tylko przygotowanie na kolejne święta Bożego Narodzenia, na pamiątkę pierwszego przyjścia Pana, ale jest to przygotowanie na ostateczne przyjście Chrystusa na końcu czasów.

2. Od dzisiejszej niedzieli Pan Organista rozprowadza opłatki poświęcone
przez kapłana w czasie Mszy św. na stół wigilijny. Dochód z tego to dodatkowe wynagrodzenie za Jego  pracę  w  naszym kościele. Grupa O. Pio,  od przyszłej niedzieli rozprowadzać będzie  świece na stół wigilijny „ Caritas”,- 6 złotych trzeba odprowadzić do Kurii, za małe i 15 za duże, reszta ofiary  przeznaczona jest na potrzeby biednych z naszej parafii.

3. Roraty w naszym kościele w niedzielę o 8.00, w dzień powszedni o godz. 6.30, z krótką homilią. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież, które będą otrzymywały obrazki jako sprawdzian obecności, a pod koniec rorat będą nagrody. Zapraszam do uczynków adwentowych, z których później ubierzemy drzewko choinkowe dla dzieciątka Jezus.

4. Ogłaszamy dla wszystkich dzieci konkurs na najpiękniejszy lampion, wykonany  własnoręcznie, nie kupiony, z którym dziecko będzie chodziło na roraty. Najpiękniejszy lampion będzie wystawiony w żłóbku i będzie nagrodzony w czwartą niedzielę adwentu po Mszy św. o godz. 10.00.

5. W tym tygodniu I czwartek, piątek, sobota miesiąca grudnia. W czwartek adoracja i modlitwy w intencji o powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie o powołania z naszej parafii. W sobotę po Mszy św. o godz. 06.30, modlitwy Litania Loretańska, i akt oddania Matce Bożej. W czwartek i piątek  spowiedź od godz. 15.00 do 16.30. Do chorych udam się w piątek ze spowiedzią i komunią i namaszczeniem chorych  z okazji  Uroczystości Bożego Narodzenia. Dodatkowe Msze św. w tym tygodniu: w środę ( Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej), we czwartek ( adoracja)  i  piątek (I Piątek miesiąca) o godz. 17.00.

6. Jeszcze dziś i jutro zapraszamy na wspólną modlitwę za naszych bliskich zmarłych.

7. W przyszłą niedzielę zapraszam wszystkie róże z naszej parafii na spotkanie po Mszy św. o godz. 8.00, szczególnie zapraszam nowe róże , aby spotkały się razem , podzieliły tajemnicami do odmawiania co miesiąc , i do wspólnego spotkania, w celu dalszego działania.

8. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny i inne osobiste i rodzinne rocznice składamy najlepsze życzenia.

9. Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom z osiedla: Za Gronie: Hudomięt Anna; Rapciak Stanisław; Kałafut Barbara; Moskałą Barbara; Zapała Maria; Rapciak Maria; Kubik Agata; Szczypta Stanisław; Zapała Jadwiga i za złożoną na ofiarę na kościół 80 złotych. Bóg zapłać. W następnym tygodniu proszę o sprzątanie w poniedziałek i w sobotę o godz. 9.00 mieszkańców z osiedla Chyby.

10. Zapraszam do czytania prasy katolickiej, którą można kupić u ministrantów na zewnątrz kościoła.
 
 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.