XXXIV Niedziela Zwykła 22.XI.2015r.

UROCZYSTOŚĆ  CHRYSTUSA KRÓLA  WSZECHŚWIATA1. Przeżywamy dziś uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Ma ona nam przypominać przede wszystkim o tym, że dla człowieka wierzącego królować znaczy służyć, a to pociąga za sobą gotowość bycia do dyspozycji drugiego człowieka.  Uroczystość ta została ustanowiona w 1925 roku przez papieża Piusa XI. Jej celem jest zwrócenie uwagi na to, że Chrystus z samej swojej natury jest Królem, jak zresztą sam się określił, stojąc przed Piłatem. Królestwo Jego jednak nie jest z tego świata, dlatego nie można próbować określać Chrystusowego królowania na podobieństwo ziemskiego. Królestwo Jezusa obejmuje wszystkie ludy, języki i narody, a panowaniu Jego nie będzie końca. Za każdym razem, gdy odmawiamy modlitwę „Ojcze nasz”, wypowiadamy wezwanie: „Przyjdź królestwo Twoje”, prosząc o to, by nastało królestwo Jezusa, które nie jest z tego świata. Jest to królestwo sprawiedliwości, miłości i pokoju.

2. Dziś  UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA, po Mszy św. o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt poświęcenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Jest to święto patronalne KSM-u  i Ministrantów, Służby Liturgicznej., lektorów, scholii.  Prosimy również o modlitwę w ich intencji.

3. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy adwent – duchowe przygotowanie do Bożego Narodzenia. Nasze przygotowanie polegać będzie na uczestnictwie w roratach i spowiedzi bożonarodzeniowej. Roraty w naszym kościele: w tygodniu o godz. 6.30, a w niedzielę o 8.00 z krótka homilią. Zapraszamy dzieci, młodzież, które będą otrzymywały obrazki z okazji przeżywanych rorat ,pod koniec rorat będą nagrody. Zapraszamy również dzieci, by wykonały lampiony samodzielnie i przyniosły je na roraty, pod koniec rorat będą wylosowane najpiękniejsze lampiony i będą nagrodzone a jeden z nich zawiśnie w szopce. Serdecznie wszystkich zapraszamy do wspólnego przygotowania się do Świąt Bożego narodzenia.

4. Od przyszłej niedzieli Pan Organista, rozprowadzać będzie  opłatki, poświęcone przez kapłana w czasie Mszy św., przeznaczone na stół wigilijny. Dochód z tego to dodatkowe wynagrodzenie za pracę Jego  w naszym kościele jest to nasza wspólna forma wynagrodzenia całorocznej służby Pana Organisty. Również Grupa O. Pio będzie rozprowadzać w kościele świece „ Caritas” – 6 złotych, za małe i 12 zł za duże  trzeba odprowadzić do Kurii, reszta pozostaje w parafii na potrzeby biednych.

5. Z okazji święta patronalnego kierujemy wyrazy uznania i wdzięczności pod adresem: p. organisty oraz dyrygentów chóru: „Gloria Dei”, scholii, orkiestry i zespołu Porębiański Ród, a także wszystkich którzy służą Panu Bogu i naszej parafii, przez śpiew i grę na instrumentach. Mile będą widziani nowi kandydaci do tych gremiów.

6. Bardzo serdecznie pragnę dziś szczególnie podziękować Panu Organiście Panu Zenkowi Dziedzicowi, za całoroczne granie w naszym kościele, za dbanie o piękny śpiew i o muzykę , czy w czasie nabożeństwa, czy w czasie Mszy św. za cały śpiew wykonywany w naszym kościele liturgiczny, za Twoją punktualność, za wszelka pomoc przy kościele, za dobroć Twego serca, za zaangażowanie się w życie kościoła, za służbę jako Nadzwyczajny Szafarz Eucharystii. Dzisiaj przeżywamy w kościele wspomnienie św. Cecylii Twojej Patronki.  Św. Cecylia jest Patronką Organistów, niech ona poprzez śpiew który ukochałeś doprowadzi Cię Panie Zenku do Chrystusa naszego Zbawiciela, Niech Tobie i Twojej Rodzinie w dalszym życiu Bóg niech błogosławi. Szczęść Boże. 

7. Pragnę ogłosić , że wyjątkowo w tym tygodniu czyli w poniedziałek, wtorek, środę Msza św. będzie odprawiona rano o godz. 7.00 ( intencje przyjęte wieczorem , odprawione zostaną rano – przepraszam za tę zmianę )z powodu wyjazdu na całodzienne rekolekcje kapłańskie. Kancelaria będzie późno wieczorem, po przyjeździe z rekolekcji.

8. Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom z osiedli: Malarze: Wiesława; Zapała Bożena; Solich Joanna; Karlicka Aneta; Liberda Maria; Hudomięt Michalina; Ogiela Katarzyna;   i Nowina: Smreczak Helena; Smreczak Halina; Smreczak Grażyna; Pitek Jadwiga; Talaga Małgorzata; Mosiek Helena; Mosiek Franciszka; Mysza Aleksandra; Mróz Halina; Zapała Janina; Zapała Teresa; Zapała ofiarę 160 zł. na potrzeby kościoła. Proszę w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w poniedziałek i w sobotę o godzinie 9.00 rodziny z osiedle Za Gronie.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.