XXXIII Niedziela Zwykła 15.XI.2015r.
  1. Przeżywamy dziś 33. niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że zbliżamy się ku końcowi roku liturgicznego. Zarówno ten fakt, jak i listopadowa aura mogą sprzyjać refleksji nad tym, na co jest ukierunkowane nasze życie. Do czego dążymy? Co jest dla nas najważniejsze? Odpowiedzi na te pytania możemy szukać przede wszystkim w sobie, ale też może nam w tym pomóc katolicka prasa czy dobra literatura religijna, ukazująca to, co rzeczywiście jest ważne i wartościowe w życiu. Zachęcamy zatem do nabywania czasopism religijnych również przy wyjściu z kościoła.
  2. W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, jest to ostatnia niedziela obecnego roku kościelnego. Po głównej Mszy świętej (o godz. 10.00) wystawienie Najświętszego Sakramentu w monstrancji, litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia. – za publiczne odmówienie aktu poświęcenia w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata można uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami. Za dwa tygodnie rozpoczniemy adwent i nowy rok kościelny.
  3. Spotkanie kandydatów na ministrantów w poniedziałek godzinie 15.45; dla ministrantów o godz. 17.00 ( w poniedziałek); Lektorów zapraszamy również w poniedziałek   o godz. 18.30, do salki. Oaza młodzieżowa zaprasza w piątek o godzinie 18.00, chór parafialny Gloria Dei w sobotę o godzinie 18.00 Zespół Porębiański Ród w piątek o godzinie 19.00; Spotkanie dla młodzieży starszej i studentów w sobotę o godz. 20.00.
  4. Zapraszam młodzież gimnazjum klas I we wtorek o godz. 17.00, na Mszę św. i spotkanie po Mszy świętej. Spotkanie jest obowiązkowe.
  5. W  sobotę  28.11.2015 zapraszam na godz. 19.00 na plebanię Radę Parafialną na spotkanie  dotyczące podsumowania  prac wykonanych w bieżącym roku, odnośnie remontów w kościele ( okien , ogrzewania itd.).
  1. Siostra Zakonna  razem z dziećmi z Grupy Misyjnej bardzo dziękuje za zebrane ofiary zebrano 2000 złotych . Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać.
  2. Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom z osiedla : Ostra, Kozyry:   Strama Katarzyna; Kozyra Agata; Kozyra Jolanta; Kozyra Stanisława; Kozyra Jerzy; Liberda Stefania; Liberda Barbara; Liberda Bronisława; Cudakiewicz Stanisława i  za złożoną na kwiaty i na środki czystości ofiarę 80 zł.  Proszę w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w poniedziałek i w sobotę od godz. 9.00  rodziny z osiedli : Malarze Nowina;
  3. Zapraszamy do czytania gazet katolickich , które można kupić u ministrantów wychodząc z Kościoła.
  4. W minionym tygodniu odeszła do Pana Naszego Siostra Helena Jaśkowiec miała lat 75 i w 65 roku posługi zakonnej w naszej wspólnocie pracowała 17 lat jako siostra organistka i siostra katechetka. Polecajmy Ja Miłosierdziu Bożemu : Wieczny odpoczynek…….. .                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 
 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.