XXXI Niedziela Zwykła 01.XI.2015r.

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIETYCH1. Dziś obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych i rozpoczęcie Tygodnia Modlitw za Zmarłych. Porządek Mszy Świętej i nabożeństw jak w inne niedziele z jedną zmianą, a mianowicie: o godz. 14.00, zostanie odprawiona Msza Święta na cmentarzu, a następnie odbędzie się procesja połączona z wypominkami i modlitwą za zmarłych.

2. Przez cały listopad będziemy się również wspólnotowo modlić za naszych zmarłych podczas tradycyjnych wypominków. Kartki z wypisanymi imionami zmarłych, za których pragniemy się modlić, możemy jeszcze składać w zakrystii lub w kancelarii.

3. Jutro każdy kapłan może odprawić trzy Msze św., a każdy z nas za pobożne nawiedzenie cmentarza lub kościoła może uzyskać odpust zupełny, który następnie może ofiarować za zmarłych. Niekoniecznie trzeba ich wymieniać z imienia, wystarczy wzbudzić intencję i ofiarować ten odpust za zmarłego, który go najbardziej potrzebuje.

4. Odpust zupełny możemy uzyskać aż do 8 listopada za nawiedzenie cmentarza i spełnienie pozostałych warunków, którymi są: stan łaski uświęcającej (nie jest konieczne, abyśmy skorzystali z sakramentu pokuty tego dnia, ważnej jest jednak, abyśmy pozostawali w stanie łaski uświęcającej, tzn. bez grzechu ciężkiego, który ten stan łaski niszczy), zupełne oderwanie się od grzechu nawet lekkiego, przystąpienie do Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

5. Do chorych udamy  się w najbliższą  piątek  7.XI.2015, o godz. 9.00.

6. W listopadzie w poniedziałek, w czwartek będą msze św. o godz. 7.00, wieczorem we wtorek; środę, czwartek, piątek i w sobotę o godzinie 17.00.

Pół godziny przed Mszą św. popołudniu (oprócz poniedziałku) różaniec lub koronka do Miłosierdzia Bożego z czytaniem wypominków jednorazowych ( na przemian).

Przez cały miesiąc listopad również codziennie na Mszach św. 07.00 i 17.00, będą wypominki listopadowe i modlitwy za zmarłych w niedzielę wypominki roczne przed Mszami o godz. 08.00, 10.00, 15.00. Informujemy, że tzw. wypominki jednorazowe będą odczytywane kilkakrotnie w ciągu całego listopada. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

7. Składam serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom, którzy na ręce Rady Parafialnej złożyli datki na rzecz cmentarza.

8. W piątek 6.11.2014  zapraszam klasy  gimnazjalne i dzieci na Mszę św. I piątkową by przyjąć komunię świętą wynagradzającą Bożemu Sercu za nasze grzechy. Jest to zarazem spotkanie z bierzmowanymi w kościele.

9. Siostra Bernadetta, i dzieci z Grupy Misyjnej „ Ziemia Gorczańska”  dnia: 08.11.2015, będą w naszym kościele miały niedzielę misyjną podczas, której zbierać będą do puszek na rzecz Misji. Bóg zapałać wszystkim ofiarodawcom.

10.Za tydzień jest druga niedziela miesiąca dlatego Panie i Panowie z Rady Parafialnej będą mieć dyżury w pod chórem kościoła, ktokolwiek pragnąłby złożyć ofiarę na remont kościoła, można złożyć im po każdej Mszy św. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Ratę trzecią za okna mam do zapłacenia w październiku 2015 roku.

11. W dniu wczorajszym przywieziono naprawione Tabernakulum: (wyczyszczono,  naprawiono zamek, dorobiono klucz, wyzłocono, wylakierowano całe wnętrze, specjalnym lakierem ochronnym koszt wykonania wyniósł 1700 złotych); W najbliższym czasie czeka nas wykonanie kominów do pieca w kościele i komina na plebanii bo się rozleciał, trzeba go na nowo wymurować , ocieplić i blacha okuć.

12. Za tydzień – 32. niedziela w ciągu roku i VII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, poświęcony w bieżącym roku, kościołowi w Syrii,  oraz zakończenie Tygodnia Modlitw za Zmarłych.

13. Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom z osiedla RUSNAKI:   Misiura Paulina; Misiura Krzysztof;  Nowak Monika; Rusnak Józefa; Barzyk Maria; Zapała Helena; Piechocińska Joanna, Potaczek Barbara; Sikora Janina; Bogdał Beata; Zapała Kazimiera; Strama Maria;  tydzień temu sprzątała jeszcze Wietrzyk Natalia; Bóg zapałać za złożoną na kwiaty i na środki czystości ofiarę 90 zł.  Proszę w tym tygodniu o sprzątanie kościoła we worek i w sobotę od godz. 9.00  rodziny z osiedla: Mościska, plus  Nowe Domy, Borek;

14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Pani Józefa Luberda lat 79, oraz Pan Bogusław Igielski lat 51. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.