XXVIII Niedziela Zwykła 11.10.2015 R.

1. Dziś przypada 28. niedziela w ciągu roku, która jest zarazem XV Dniem Papieskim obchodzonym w naszej ojczyźnie. Dni Papieskie są obchodzone w Polsce od 2001 roku jako wyraz wdzięczności, łączności duchowej z Ojcem Świętym Janem Pawłem II i promocji jego nauczania. Przypada zawsze w niedzielę przed 16 października – rocznicą wyboru kardynała Karola Wojtyły na następcę św. Piotra. Koordynatorem przedsięwzięć jest Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia.

2. W ramach obchodów Dnia Papieskiego odbywa się również zbiórka funduszy na stypendia dla zdolnej polskiej młodzieży z niezamożnych i ubogich rodzin. Każdy kto chciałby to dzieło wesprzeć, może złożyć swoją ofiarę do puszek przy wyjściu z kościoła. Zachęcamy serdecznie do włączenia się w to wspaniałe dzieło, którego celem jest praktyczne wprowadzanie w życie nauczania naszego wielkiego rodaka Jana Pawła II.

3. Nabożeństwo Różańcowe  w niedzielę o godz. 14.30 i w tygodniu  w kościele  o godz. 16.30. Zapraszamy serdecznie dzieci i młodzież. ( Przypominam o konkursie „ Różaniec z beleczego”).

4. Wypominki za zmarłych przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej. Wypominki są starym zwyczajem w kościele, znakiem pamięci o naszych zmarłych, którym wiele zawdzięczamy.  Wypominki  w kościele będą o 8.00; 10.00; (15.00) 17.00.

5. W środę, 14 października, naszą pamięcią obejmujemy nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą swoje doroczne święto– Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich życzliwością i płynącą z serca gorącą modlitwą. Zapraszam na Mszę Świętą o godz.: 8.00 w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty z naszej Parafii.

6. W niedzielę 18.X. rozpoczyna się Tydzień Misyjny, który będzie trwał do 25.10.2015. W II niedzielę listopada dzieci z naszej Grupy Misyjnej będą zbierać dla dzieci z Afryki ( są to dzieci, które adoptowaliśmy i im staramy się pomagać poprzez zbieranie do puszek, czy różne akcje misyjne. ) Zapraszamy.

7. Za dwa tygodnie 25.10.2015 we wszystkich kościołach odbędzie się liczenie wiernych uczestniczący we Mszy św. niedzielnej i przyjmujących komunię św..

8. 13.10.2014 w naszej Parafii Odpust Parafialny i I Rocznica Koronacji figury Matki Bożej Fatimskiej Biskupimi koronami. Serdecznie zapraszam dzieci i rodziców, całą naszą wspólnotę Parafialną na naszą Uroczystość odpustową I rocznicy koronacji figury. Plan uroczystości o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, i koronka do Bożego Miłosierdzia, do godz. 17.30 adoracja w ciszy ; o 17.30 zakończenie adoracji i błogosławieństwo. O godzinie 18.00 Uroczysta Msza św. przewodniczy i słowo Boże powie ks. dr. Hab. Krzysztof Gryz Rektor Seminarium Krakowskiego,  procesja wokół kościoła z różańcem Fatimskim pokutnym. Proszę ze sobą wziąć świece gdyż będzie już noc ( procesja światła), również proszę o przybycie w strojach regionalnych, zapraszam Panów do niesienia baldachimu, górali w strojach do niesienia figury Matki Bożej.

9. Jutro w poniedziałek 12.10.2015  Msza święta będzie wieczorem  o godzinie 17.00, a przed Mszą św. różaniec święty;

10. Dziękuję za sprzątanie kościoła na Uroczystość  Odpustową Matki Bożej Fatimskiej rodzinom: Morgi , Kaciki, Porębscy II : Woźniak Małgorzata; Cichorczyk Maria; Kaczor Magdalena; Cichańska Jadwiga; Domagała Stanisława; Mysza Maria; Świerz Stanisława; Jania Bogumiła; Hudomięt Danuta; Czech Maria; Mysza Barbara; Dawiec Lucyna; Zapała Janina; Napora Marta; Cichański Adam; Cichorczyk Barbara;  za złożoną ofiarę w kwocie 150 złotych na potrzeby kościoła. W nadchodzącym tygodniu proszę o sprzątanie kościoła  w poniedziałek  i  w sobotę od godz. 9.00 rodziny z osiedla Starmachy.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.