XXVII Niedziela Zwykła – 04.X.2015R.

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca października, która jest zarazem 27. niedzielą w ciągu roku. Liturgia tej niedzieli przypomina nam, że mamy się troszczyć o Chrystusowy Kościół, o jego rozwój, o wzrost wiary, nadziei i miłości w każdym z nas.

2. Październik, jak zapewne pamiętamy, jest miesiącem modlitwy różańcowej. Zachęcamy do wytrwałego odmawiania tej modlitwy, zwłaszcza w rodzinach. W tym miesiącu zapraszamy również na nabożeństwa październikowe, które są celebrowane w naszym kościele codziennie o godz.…

3. W ramach XV Dnia Papieskiego Jan Paweł II : hasło dnia papieskiego „ Jan Paweł II – Patron rodziny” –  za tydzień w niedzielę 11.10.2015 odbędzie się zbiórka na rzecz utalentowanej i ubogiej młodzieży. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Błogosławionego Jana Pawła II. Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania papieskiego i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury; między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, a pochodzącej z ubogich rodzin. Tym bardziej już dziś polecam życzliwości Parafian tę specjalną zbiórkę w przyszłą niedzielę. Za wszelkie datki złożone do puszek składamy serdeczne podziękowanie.

4. Od niedzieli 05.010.2014 Msze św. popołudniu w tygodniu o godz. 17.00, ( różaniec 16.30), w niedzielę o godz. 15.00, (różaniec o godz. 14.30); Tak będzie do 30 kwietnia 2016 roku.

5. Wypominki za zmarłych przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej. Wypominki są starym zwyczajem w kościele, znakiem pamięci o naszych zmarłych, którym wiele zawdzięczamy. Wypominki w kościele będą przed Mszą św. o godz. 8.00; 10.00; 17.00;

6. Spotkania dla dzieci i młodzieży, dorosłych: w poniedziałki  o godz. 15.45 – spotkanie z kandydatami na ministrantów; godz. 17.30 spotkanie z ministrantami; 18.30 – spotkanie z lektorami; w piątek o godz. 19.00 – spotkanie z OAZĄ, 16.30 – spotkanie Grupy Misyjnej 19.00- spotkanie Zespołu „Porębiańskiego Rodu”, w sobotę godz. 18.00 – spotkanie „Chóru Gloria Dei”; godz. 20.00 – spotkanie młodzieży starszej ( studiującej);

„Grupa O. Pio” ( charytatywna) zawsze 23 dnia każdego miesiąca, po Mszy św. wieczornej; „Żywy Różaniec”  każda I niedziela miesiąca, po Mszy św. o godz. 8.00. Zapraszamy.

7. Uwaga, uwaga dzieci i młodzieży zapraszam do konkursu na wykonanie „Różańca świętego z byle czego”. Najładniejsze wykonane różańce będą nagrodzone  25.X.2015 po Mszy św. o godz. 10.00;

8. Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom z osiedla Nowa Wieś: Gniecka Elżbieta; Gniecka Justyna; Gniecka Wiktoria; Wieczorek Jadwiga; Sowa Aneta; Podoba – Skowronek Joanna; Podoba Kazimierz; Sobczak Józefa; Pranica Donata i za ofiarę 90 zł. na potrzeby świątyni. Proszę w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w poniedziałek i w sobotę o godzinie 9.00 mieszkańców  z osiedla: Morgi Kaciki , Porębscy cz. II ( sprzątanie przed odpustem).

9. Polecamy prasę katolicką: GOŚĆ NIEDZIELNY, NIEDZIELĘ,. Zapraszamy do lektury;

 

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.