XXV Niedziela Zwykła – 20.IX.2015R.

1. Dziś – dwudziesta piąta niedziela w ciągu roku, a zarazem trzecia niedziela września, w którą Kościół w Polsce obchodzi Dzień Środków Społecznego Przekazu. Dziś mamy dobrą okazję do zastanowienia się nad tym, jak korzystamy ze środków społecznego przekazu, także z mediów katolickich: TV Trwam, Radia Maryja i naszego radia diecezjalnego, a także z programów religijnych w innych mediach. Mamy też sposobność do zastanowienia się nad zagrożeniami, jakie mogą nieść ze sobą mass media, nad dokonywanymi przez nas wyborami programów i przygotowaniem młodego pokolenia do odpowiedzialnego korzystania ze środków przekazu. Dzisiejsza niedziela przypomina nam również obowiązek modlitwy za pracowników środków przekazu i finansowego wspierania mediów katolickich.

2. Bardzo serdecznie dziękuję za przygotowanie Uroczystości Matki Bożej Fatimskiej całej asyście za ubranie i niesienie figury Matki Bozej Fatimskiej parafianom z osiedli: Luberdy, Cichorze i Stróże. Dziękuję rodzicom dzieci w wieku przedszkolnym o zorganizowanie sypania kwiatów, dzieciom pierwszokomunijnym za niesienie różańca, ministrantom i lektorom, Panom za niesienia Baldachimu, Porębiańskiemu Rodowi  za oprawę muzyczną naszej uroczystości. Dziękuje również naszemu Chórowi „Gloria Dei” za upiększenie liturgii Fatimskiej swoim pięknym śpiewem i wszystkim, wiernym gościom ,  którzy wzięli udział tak liczny w modlitwie Fatimskiej – Pokutnej. Zapraszam już dziś na 13 października 2015 ( wtorek) na godz. 18.00,ze świecami na ostatnie wieczorne nabożeństwo Fatimskie i zarazem zapraszam na odpust Parafialny.

3. Jutro – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. Zachęcamy do modlitwy w intencji celników, którym patronuje św. Mateusz, a także o nowe powołania do służby Bożej i o błogosławieństwo niebios dla dzieła nowej ewangelizacji.

4. W środę o godz. 17.45 – nowenna do Matki Bożej Fatimskiej, a następnie – Msza Święta wieczorna. Ze względu na przypadające w tym dniu wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny, prezbitera, szczególnego patrona naszych bliskich przebywających za granicą. zapraszamy na wspólną modlitwę członków grupy św. Ojca Pio. Bardzo proszę o przybycie na msze świętą wszystkich, którzy mają kogoś za granicą, a także tych, którzy rozumieją, jak trudne jest życie z dala od domu rodzinnego. Po mszy św. zapraszam na I spotkanie Członków Grupy Ojca Pio. Proszę wszystkich o przybycie, do kościoła i do salki.

5. Spotkanie Oazy młodzieżowej w piątek o 16.30, Spotkanie grupy misyjnej dla dziewczynek ze szkoły podstawowej w piątek o godzinie 16.30. Drodzy rodzice zachęćcie dzieci do uczestniczenia w tych spotkaniach, służą one pomnożeniu wiary, ale także umocnieniu więzi rówieśniczej.

6. Zapraszam na spotkanie robocze Radę Parafialną, (po wakacjach) przedstawicieli OAZY, Grupy Porębiański Ród, Chóru Parafialnego, siostrę katechetkę, Pana organistę  Nadzwyczajnych szafarzy w niedzielę 27.09. po Mszy św. o godzinie 10.00 na plebanię. Spotkanie to jest bardzo ważne , obecność jest  wskazana, a nawet obowiązkowa chodzi o przygotowanie naszej wspólnoty na Światowe Dni młodzieży, oraz podjęcie decyzji odnośnie dalszych prac przy kościele ( istotnych i ważnych).

7. Za tydzień – dwudziesta szósta niedziela w ciągu roku a zarazem Światowy Dzień Turystyki.

8. Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom z osiedla Porębscy cz. I: Porębski Edward; Zapała Janina; Stróżak Renata; Stróżak Beata; Cichorczyk Maria; Luberda Janina; Myszogląd Józefa; Stróżak Janina; Wilk Maria; Czech Katarzyna; Smoleń Wacław; Potaczek Małgorzata; Ciężadlik Rafał;  Krzan Maria; Rapta Jadwiga; Zapała Ewa; Porębska Anna; Porębska Urszula i za ofiarę 150 zł. na kwiaty. Proszę w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w sobotę o godzinie godzina do ustalenia rodziny z Osiedla: Pańskie, GPN, Park. Proszę uprzejmie o sprzątanie w  poniedziałek i w sobotę od godz. 9.00.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności: śp. Andrzej Kraus lat 46. Polećmy Go  miłosierdziu Bożemu.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.