XXVI Niedziela Zwykła – 27.IX.2015R.

1. Dziś – dwudziesta szósta niedziela w ciągu roku, a zarazem Światowy Dzień Turystyki. Słowo Boże tej niedzieli wzywa nas do unikania zazdrości, nieuczciwego bogacenia się i innych grzechów.

2. W tym tygodniu proszę członków Rady Parafialnej o odwiedzenie waszych domów w celu dokonania zbiórki pieniędzy na okna i na ogrzewanie naszego Kościoła. Zebranie Rady Parafialnej i innych Grup Parafialnych dzisiaj w niedzielę 4.10.2015 po mszy świętej o godz. 10.00.

3. We wtorek – święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Zachęcamy do częstego odmawiania modlitwy do św. Michała Archanioła, aby ograniczał wpływ szatana na nasze postępowanie. Również w tym dniu nasz ks. diakon Michał obchodzi swoje imieniny polecajmy Go naszym modlitwom. W niedzielę  04.10.2015 o godz. 10.00, wspólnie razem będziemy się modlić za Niego. Dlatego zapraszam młodzież, dzieci dorosłych Ród Porębiański Chór, Grupy Modlitewne, O. Pio, na ta wspólną modlitwę.

4. W niedziele 04.10. 2015 młodzież klas III gimnazjum ,która ma w tym roku otrzymać Sakrament Dojrzałości złoży w naszej Świątyni wobec Boga i nas zgromadzonymi „Wyznanie wiary” – jako potwierdzenie, że wierzy w Boga i chce od niego przyjąć dary Ducha Świętego, świadomie, dobrowolnie i bez przymusu.

5. W najbliższy czwartek wchodzimy w październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali o godzinie 17.30. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających rok akademicki.

6. 1 października 2015 poświęcenie różańców dla Dzieci klas III Komunijnych o godz. 17.15, w kościele a potem odmówimy wspólnie Różaniec  święty.

7. Od niedzieli 04. 10.2015 do 30 kwietnia 2016 Msza św. wieczorna w tygodniu, będzie o godz. 17.00, ( zamiast o godz. 18.00),  w niedzielę o godzinie 15.00 ( zamiast 17.00). Różaniec od przyszłego tygodnia o godz. 16.30, w niedzielę o godz. 14.30. Zapraszamy

8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Pamiętajmy, że z daru Bożego miłosierdzia możemy korzystać zwłaszcza przez ręce kapłanów. Dlatego w czwartek prosimy o liczne i święte powołania do kapłaństwa, o wytrwanie dla tych, którzy zostali już powołani do pracy w Winnicy Pańskiej. A w pierwszy piątek miesiąca wprost doświadczajmy Miłosiernej Miłości, płynącej z przebitego Jezusowego Serca, odnawiając naszą komunię z Bogiem i braćmi. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele będzie w czwartek i piątek w następujących godzinach: od 15.00 do 17.45, w Piątek dodatkowo rano od godz. 6.30 do 7.00, w piątek udam się do chorych od godz. 9.00 rano. W sobotę po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Matki Bożej, oraz Akt Oddania Niepokalanej. W niedzielę po Mszy w. o godz. 8.00 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych zapraszam wszystkie Róże z naszej parafii.

9.  Msze święte w poniedziałek, czwartek, piątek ( pierwszy piątek) o godz. 7.00 rano, w w środę, czwartek, piątek sobotę o godz. 18.00.

10. Spotkanie Oazy młodzieżowej w piątek o godz. 19.00. Spotkanie grupy misyjnej dla dziewczynek ze szkoły podstawowej w piątek o godzinie 16.30. Spotkanie   z kandydatami w poniedziałek o godz. 16.00, z ministrantami w poniedziałek o godz. 16.30, z lektorami w poniedziałek o godz. 19.00. Zapraszamy chłopców ze szkoły podstawowej zwłaszcza z klas trzecich na zbiórkę ministrantów,

11. Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom z osiedli: Pańskie i GPN Park: Słowik Magdalena; Słowik Ewa; Zatorska  Katarzyna i Zbigniew; Zapała Małgorzata; Franczyk Stanisława; Cichorczyk Józefa; Brzezicka Dorota; Sopata Halina; Rucińska Adela; Loch Małgorzaty; Czarnota Karolina i za ofiarę 100 zł. na potrzeby świątyni. Proszę w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w poniedziałek od godz. 8.00 (pogrzeb o godz. 11.00) i w sobotę o godzinie 9.00 rodziny z osiedla: Nowa Wieś.

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności: Chlipała Jan, lat 70. Polecajmy Go miłosierdziu Bożemu.

 
Rozpoczyna się miesiąc październik. Jest on w naszej polskiej tradycji poświęcony odmawianiu różańca świętego. Nie zapominajmy o tej prostej, ale jakże skutecznej modlitwie, która była tak bardzo doceniania przez wielu świętych. Również nasz rodak papież Jan Paweł II nie rozstawał się z różańcem. Zachęcamy również, by wziąć do ręki jego list apostolski na temat różańca: „Rosarium Virginis Mariae” ogłoszony na rozpoczęcie Roku Różańca 16 października 2002 roku. Nabożeństwa różańcowe będą odprawiane w naszym kościele codziennie po Mszy św. wieczornej; Zachęcamy do udziału w nich każdego, kto boryka się z różnymi trudnościami, problemami. Powierzające je Matce Bożej, możemy ze zdziwieniem odkryć, jak bardzo zmienia się nasze do nich nastawienie i jak Ona pokazuje drogi wyjścia z sytuacji, z których wydaje się, że już wyjścia nie ma.

  

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.