XXIII Niedziela Zwykła – 06.IX.2015R.

1. Dziś – dwudziesta trzecia niedziela w ciągu roku. Ewangelia tej niedzieli ukazuje Chrystusa uzdrawiającego człowieka głuchoniemego jako spełnienie zapowiedzi proroka Izajasza z pierwszego czytania mszalnego. Wpatrzeni w Zbawiciela wychodzącego naprzeciw oczekiwaniom ludzi w potrzebie, starajmy się i my odnosić z szacunkiem do każdego człowieka, do czego wzywa nas dziś św. Jakub w drugim czytaniu mszalnym.

2. Dzisiaj na Mszy św. o godzinie 10.00 ( oraz po wszystkich mszach św. ) poświęcenie tornistrów dzieci klas I szkoły podstawowej, oraz błogosławieństwo dzieci.

3. W dniu dzisiejszym o godzinie 17.00, nasz rodak Ks. mgr. Kanonik Stanisław Pitek będzie obchodzić 25 rocznicę święceń kapłańskich, zapraszam do wspólnej za Niego modlitwy na Mszy św. i polecajmy Go Matce Bożej Fatimskiej.

4. We wtorek – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, nazywane inaczej świętem Matki Bożej Siewnej. Błogosławieństwo ziarna przeznaczonego do siewu – po Mszy Świętej celebrowanej o godz. 18.00.

5. W środę o godz. 17.45 – nowenna do Matki Bożej Fatimskiej, a następnie Msza Święta wieczorna.

6. Zapraszam na Pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej, zapisy tylko do środy, włącznie do godziny 18.00 w miarę wolnych miejsc. ( wyjazd za darmo) polecamy Panu Bogu, nasze rodziny prosząc o wierność złożonym ślubom małżeńskim.

7. W najbliższą niedzielę 13 września Nabożeństwo Fatimskie, o godzinie 10.00 z procesja i Różańcem Fatimskim.( pokutnym) Bardzo proszę  o przygotowanie figury i jej niesienie w czasie procesji asystę z osiedli: Luberdy, Cichorze i Stróże. Zapraszam dzieci do sypania kwiatków w strojach ludowych, dzieci o niesienie różańca, podobnie dzieci z w strojach pierwszokomunijnych. Wszystkich zapraszam do udziału w tym nabożeństwie, ze świecami, w miarę możliwości w strojach ludowych. Porębiański Ród proszę o śpiew w czasie procesji, lektorów i ministrantów proszę o przygotowanie liturgii, Panów proszę do niesienia baldachimu, proszę o pomoc Szafarzy Nadzwyczajnych Komunii św. zapraszam wszystkich do modlitwy.

8. Spotkanie Oazy młodzieżowej w czasie ogniska w sobotę 12.09.2015, po Mszy św. wieczornej. Spotkanie grupy misyjnej dla dziewczynek ze szkoły podstawowej w piątek o godzinie 17.00. Spotkanie dla ministrantów i kandydatów,, oraz Lektorów w  poniedziałek  – 07.IX. - o godz. 18.30 w Sali katechetycznej. Wszystkich chętnych chłopców po III klasie szkoły podstawowej, a mających pragnienie służyć Bogu przy ołtarzu zapraszamy na to spotkanie. Drodzy rodzice zachęćcie dzieci do uczestniczenia w tych spotkaniach, służą one pomnożeniu wiary, ale także umocnieniu więzi rówieśniczej.

9.  W tym tygodniu nabożeństwa:

  •  W środę o godzinie 17.45 Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej.
  •  W czwartek całodzienna adoracja;
  •  W piątek wystawienie i koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.45
  •  W sobotę różaniec św. o godzinie 17.25.


10. W tym tygodniu msze święte w poniedziałek i czwartek o godzinie 7.00, we wtorek, w środę, czwartek, piątek i w sobotę o godzinie 18.00.

11. Od października br. Chrzty dzieci odbywać się będą w każdą trzecią niedzielę każdego miesiąca ( w czasie tej mszy św. będziemy mszę św. modlić tylko w intencji dzieci i ich rodziców, oraz będzie kazanie katechetyczne na temat Sakramentu chrztu świętego, a nie będzie intencji za zmarłych ), przed chrztem w sali katechetycznej w sobotę odbędzie się przygotowanie do chrztu rodziców i chrzestnych). 

12. Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom z osiedla Luberdy: Anna Starmach; Stanisława Cichańska; Dorota Cichańska; Jadwiga Stec; Dorota Moskała; Julia Starmach; Maria Mysza; Urszula Makowska; Agnieszka Starmach; Maria Hudomięt; Helena Olszewska; Ewelina Wsolak; Irena Chorąży i za ofiarę 130 zł. na potrzeby świątyni. Proszę w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w poniedziałek w sobotę o godzinie 9.00 rodziny z osiedla Stróże cała e osiedle.

13. Zachęcam do lektury prasy katolickiej, która można nabyć u ministrantów na zewnątrz kościoła

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.