XXII Niedziela Zwykła 30.IX.2015r.

1. Wszystkim Wczasowiczom, Gościom, Turystom życzymy szczęśliwego powrotu do domów. Zapraszamy bardzo serdecznie do Poręby Wielkiej i Koninek  – zawsze jesteście mile widziani.

2.
Za tydzień ( 06.09.2015) w niedzielę  zapraszam wszystkich członków róż różańcowych na zmianę tajemnic różańcowych po mszy świętej o godzinie 8.00.

3. Dzisiaj dożynki w Niedźwiedziu. Msza święta o godzinie 10.00. O godzinie 15.30 występy na Rynku w Niedźwiedziu.

4. We wtorek – rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Uroczysta Msza Święta na rozpoczęcie tego roku zostanie odprawiona w naszym kościele we wtorek o godzinie 08.00.

Na wspólną modlitwę zapraszamy wszystkich związanych ze szkołą, a więc dzieci i młodzież oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców, a także pracowników administracji szkoły, gdyż nowy rok powinno się rozpocząć z Panem Bogiem.

W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego i katechetycznego zachęcamy też do przystąpienia do sakramentu pokuty. Okazja do spowiedzi będzie jutro od godz. Od 15.00 do 17.45 a ponadto w  piątek od 15.00 do 17.45.

5. Błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych dla pierwszoklasistów będzie miało miejsce w niedzielę 06.09.2015 o godz. 10.00. Zapraszamy do udziału w niej wszystkich, którym leży na sercu wychowanie młodego pokolenia w duchu chrześcijańskim. Niech nie zabraknie na niej przede wszystkim rodziców i dziadków dzieci szkolnych, gdyż wiarę najlepiej możemy przekazać własnym przykładem, a nie tylko słowem i poleceniami.

6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek – godzina święta przez cały dzień od 7.30 do 17.45,, a następnie – Msza Święta Spowiedź św. przed pierwszym piątkiem w sam pierwszy piątek – rano pół godziny przed Mszą Świętą, o godz. 7.00, a po południu od godz.15.00 do 18.00. Do kratek konfesjonału zapraszamy uczennice i uczniów, którzy nie zdążą tego zrobić w poniedziałek przed rozpoczęciem roku szkolnego. Uczniów szkół średnich zapraszam na spowiedź i na rozpoczęcie Nowego roku szkolnego  w piątek o godz. 18.00. Wyjazd kapłanów z posługą sakramentalną do chorych w piątek o godz. 09.00. Nadzwyczajni szafarze Komunii Świętej usłużą chorym w niedzielę. Rodziny i opiekunów chorych prosimy o zgłoszenie w zakrystii lub w kancelarii parafialnej chorych oczekujących na te odwiedziny.

7. W pierwszą sobotę  nabożeństwo do Serca Maryi Panny o godz. 17.30, a później będzie Msza św. z niedzieli. Serdecznie zapraszam.

8. Zachęcam, dorosłych dzieci, młodzież, by z nową gorliwością rozpocząć praktykę obchodzenia dziewięciu pierwszych piątków miesiąca, aby uprosić dar miłosierdzia Bożego dla siebie czy dla innych. Na wszystkich pragnących skorzystać z sakramentu pojednania (spowiedzi) księża będą oczekiwać w konfesjonałach w czwartek, piątek od godz.: 15.00 do 18.00. Natomiast Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa zostanie odprawiona o godz. 7.00 i o 18.00. Do skorzystania z sakramentu pojednania szczególnie zachęcamy dzieci i młodzież, które tego jeszcze nie uczyniły przed rozpoczynającym się rokiem szkolnym. Zacznijcie go, kochani, z czystymi sercami, aby łaska Boża mogła łatwiej docierać do każdego zakątka waszych serc. W pierwszą sobotę miesiąca z dziecięcym zaufaniem oddajmy się Niepokalanemu Sercu Maryi.

9. Msze święte w wrześniu rano o godzinie 7.00 w poniedziałek i w czwartek. W pozostałe dni tygodnia o godzinie 18.00. Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej w środę o godz. 17.45, Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek przed mszą świętą o godzinie 17.40, różaniec w sobotę o godzinie 17.25. Zapraszam do licznego udziału.

10. Spotkanie dla ministrantów i kandydatów, oraz chętnych młodzieńców do Służby Bożej  w poniedziałek 31.08.2015   o godz. 18.30 w Sali katechetycznej. Wszystkich chętnych chłopców po III klasie szkoły podstawowej, a mających pragnienie służyć Bogu przy ołtarzu zapraszamy na to spotkanie organizacyjne.

11. Przypadający jutro 1 dzień września to także bolesna rocznica wybuchu II wojny światowej.
Jest już coraz mniej żyjących świadków tej ogromnej tragedii ludzkości, lecz to nie zwalnia nas od pamięci o tych, którzy zginęli lub ponieśli śmierć podczas 6-letniej zawieruchy wojennej. Pielęgnujmy pamięć o wszystkich ofiarach wojny, troszcząc się o ich groby, modląc się za tych, co zginęli, a przede wszystkich wychowując młode pokolenia do pokoju, ucząc wzajemnego szacunku i zrozumienia wobec każdego człowieka.

12. Zapraszam na pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii w niedzielę 13.09.2013 , godz. 5.30 wyjazd z pod kościoła,
, 9.00 Droga Krzyżowa na dróżkach, 10.00 Msza św. z udziałem ks. Kardynała Stanisława Dziwisza, powrót w godzinach popołudniowych. Zapisy w niedzielę po mszach św. (ostateczny termin zapisów tylko do czwartku bo trzeba zamówić autobus, miejsc przewidziano 20). Pielgrzymka do Kalwarii jest za darmo. Zapraszam.

13. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom
z osiedlaCichorze: Bartyzel Irena; Psutka Elżbieta; Jania Barbara; Jania Lucyna; Cichańska Joanna; Głowacka Maria; Małysz Maria; Kacik Bogumiła, Kacik Halina; Kacik Krystyna; Wadyl Jadwiga i  za ofiarę 100 zł złożoną na potrzeby kościoła. Prosimy o utrzymanie porządku w naszej świątyni w nadchodzącym tygodniu rodziny z osiedla Luberdy. Pracę proszę wykonać w poniedziałek i w sobotę o godzinie 9.00.

14. Polecamy prasę katolicką:
ŹRÓDŁO, GOŚĆ NIEDZIELNY, NIEDZIELĘ, PRZEWODNIK KATOLICKI. Zapraszamy do lektury;

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.