XXI Niedziela Zwykła 23.VIII.2015r.

1. Kończy się czas wakacji i urlopów. Wracając, okazujmy Panu Bogu wdzięczność za dni beztroski, wytchnienia od pracy i codziennych zajęć, za możliwość regeneracji sił fizycznych i duchowego wzrostu. Przepraszajmy, jeśli zrobiliśmy sobie urlop również od Pana Boga. I nade wszystko prośmy o błogosławieństwo na kolejny czas pracy i nauki.
Wszystkim Wczasowiczom, Gościom, Turystom życzę szczęśliwego powrotu do domów. Zapraszam bardzo serdecznie do naszej miejscowości Poręby Wielkiej i Koninek – zawsze jesteście mile widziani.

2. 
UWAGA, z powodu Pielgrzymki dwudniowej w naszej Parafii Msze święte odprawi    ks. Tomasz Nowak, w poniedziałek 24.08.2015 o godzinie 18.00;  a we wtorek 25.08.2015 o godzinie 7.00 rano. Bardzo serdecznie  przepraszam wszystkich za zmianę odprawiania godzin. 

3. Pragnę wszystkich Parafian poinformować , że ks. Diakon Michał Nędza został skierowany na praktykę diakońska w naszej Parafii od 29 sierpnia 2015 do 24 czerwca  2016 roku. Bardzo jestem wdzięczny Ks. kardynałowi i Ks. Rektorowi za przysłanie mi pomocy do parafii. Proszę was również aby serdecznie go przyjąć w nasze Parafialne , wioskowe progi by czuł się dobrze  jak w sowim rodzinnym domu. Życzę Mu błogosławieństwa Bożego i dobrej praktyki w naszej szkole i parafii.

4. Zapraszam z Księdzem Michałem Nędzą  Grupę  OAZOWĄ ministrantów i lektorów z naszej Parafii na 32 Pielgrzymkę Służby Liturgicznej Ruchu Światło i Życie do Kalwarii Zebrzydowskiej
w dniu 29 sierpnia 2015 , godz.  10.15  Eucharystia pod przewodnictwem kard. Stanisława Dziwisza, błogosławieństwo animatorów, par rejonowych i nowożeńców. Po Mszy św. będzie konkurs proporców. Zapraszam już dziś rodziny z naszej Parafii  na pielgrzymkę do Kalwarii autobusową 6.09.2015, zapisy w kancelarii i w zakrystii po Mszach św. Zapraszam. 

5. W środę – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00; 18.00. Piętnaście minut przed Mszą Świętą wieczorną – nowenna do Matki Bożej Fatimskiej. Serdecznie zapraszamy parafian i gości na modlitwę w tym dniu poświęconym Maryi, która od przeszło sześciuset lat króluje w jasnogórskim sanktuarium i otacza swoją matczyną opieką naszą Ojczyznę. Byłby to piękny gest z naszej strony, gdybyśmy w środę przed tron naszej Matki i Królowej zanieśli modlitwę w intencji osób uzależnionych od alkoholu z prośbą o wyzwolenie ich z nałogu.

6. VIII Dożynki w Gminie Niedźwiedź odbędą się 30.08. 2015  rynku w Niedźwiedziu. Program dożynek w niedzielę: godz. 9.50 korowód wieńców dożynkowych, godz. 10.00 Msza św. na rynku w razie niepogody w kościele w Niedźwiedziu; (w naszym kościele nie będzie Mszy św. o godz. 10.00). Bardzo proszę o przeniesienie wieńca dożynkowego w niedzielę i zaprezentowanie go w niedźwiedziu Grupę Parafian z Poręby Górnej, później po Mszy św. proszę o przywiezienie do Kościoła z powrotem . Proszę o pomoc Pana Sołtysa z naszej wioski.

7. Ponieważ rozpoczyna się za tydzień nowy rok szkolny 2015/2016,
dlatego pragnę wspomóc naszych parafian ( rodziny wielodzietne), dlatego zapraszam  od środy na plebanię , gdzie będzie można kupić podręczniki ( ćwiczenia klasy III) po połowie ceny, (-50%), jeśli ktoś woli kupić za normalną cenę w księgarni to może. Podręczniki te już mają nowy program od tego roku i można je będzie odsprzedać niższej klasie po zakończeniu roku szkolnego.

8. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom
z osiedli: Bastówka i Zapały : Niedośpiał Justyna; Kraus Maria; Trojak Halina; Zapała Jan; Domagała Maria; Cieciura Józefa; Kraus Zofia; Zapała Katarzyna; Zapała Zofia; Cichorczyk Grażyna; Misiura Małgorzata; Zapała Iwona; Zapała Ewa i za ofiarę 120 zł złożoną na potrzeby kościoła. Prosimy o utrzymanie porządku w naszej świątyni w nadchodzącym tygodniu rodziny z osiedla: Cichorze. Pracę proszę wykonać w poniedziałek i w sobotę o godzinie 9.00.

9. Polecamy prasę katolicką:
GOŚĆ NIEDZIELNY, NIEDZIELĘ, Zapraszamy do lektury;Uwaga dla pielgrzymów: 

1. wyjazd z pod kościoła o godzinie 5.00 rano.

2. Proszę o przybycie o 4.30,

3. Proszę wziąć ze sobą parasole, lub płaszcze przeciw deszczowe

4. Dowód osobisty;

5. Dowód Krusu, czy Zusu opłaty ubezpieczenia w razie wypadku choroby,

6. Tabletki , to co używam na co dzień medykamenty. Itd.

7. Trochę grosza na wodę. Wszelkie opłaty za sanktuaria, muzea, ja będę pokrywał w miarę możliwości.

8. Coś ciepłego - droga krzyżowa na golgocie będzie w nocy; świece

9. Książeczki, różaniec

10.  Prowiant suchy na dwa dni

11. Serca nasze szczere po spowiedzi, by naprawdę była to droga pielgrzymia choć przy pomocy autobusu.

12.  W autobusie na początku pielgrzymki  wpłacamy całą kwotę 120 złotych. ( autobus i nocleg);

13. Numer telefonu do kogoś bliskiego, w razie potrzeby kontaktu.
 

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.