XX Niedziela Zwykła – 16.VIII.2015R.

1. Serdecznie witam wszystkich naszych Gości i Turystów, życzę Wam dobrego wypoczynku.

2. Godne i częste przyjmowanie Komunii Świętej domaga się od nas czynnej miłości bliźniego.
Jednym z przejawów tej miłości jest zobowiązanie się do abstynencji od alkoholu w celu ratowania ludzi od niego uzależnionych, a także pomoc w podjęciu przez nich decyzji o leczeniu odwykowym. Innym wyrazem naszej miłości bliźniego może być zaangażowanie się w zorganizowanie właściwego wypoczynku dla młodzieży i dzieci pozbawionych możliwości wyjazdu na wakacje. Musimy przemyśleć te sprawy i podjąć konkretne działania.

3. W sierpniu tak często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej
. W ubiegłym tygodniu celebrowaliśmy jedną z największych uroczystości w Kościele: Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. A w najbliższy sobotę, 22 sierpnia, będziemy się radowali Maryją – Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz Naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił właśnie król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego. Uroczyście uznał ten fakt papież Pius XII w 1954 roku. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego.

4. W niedziele 23.08. 2015 zapraszam Grupę O. Pio na Mszę św..
W tym dniu będziemy się modlić za wszystkich naszych parafian pracujących na obczyźnie.

5. 
Dziękuję za ubranie figury Matki Bożej Fatimskiej mieszkańcom osiedla Tramy i Starmachy, oraz za niesienie figury Matki Bożej Fatimskiej, rodzicom dzieci w wieku przedszkolnym za sypania kwiatów, dzieciom pierwszokomunijnym za niesienie różańca, lektorom i ministrantom za przygotowanie asysty, Panom za niesienie Baldachimu, Nadzwyczajnym Szafarzom, Panu Organiście za oprawę muzyczną dla naszej uroczystości i wszystkim parafianom i Gościom za czynny udział w naszej uroczystości.

6.  Dziękuje Pani Teresie Rusnak za chleb dożynkowy i za chleb którym w dniu wczorajszym mogliśmy się podzielić. Dziękuję Panu sołtysowi Tadeuszowi Cichańskiemu , Marioli  Michnowskiej, Pani Barbarze Cichańskiej, ministrantom, lektorom za przygotowanie liturgii dożynkowej. Dziękuje również wszystkim którzy przygotowali wieńce dożynkowe , za ich ciężka pracę za śpiew Porębiańskiemu Rodowi. Bóg zapłać.

7. Ks. Tomasz Stec z Parafii Św. Michała Archanioła pragnie poprzez moja osobę podziękować wszystkim , którzy w jakikolwiek sposób pomagali przy pielgrzymce, jak również i samym pielgrzymom za wspólną modlitwę , oraz drogę pielgrzymią na Jasna Górę. Życzy wszystkim błogosławieństwa Bożego , modli się za wszystkich pątników, jak również już dziś zaprasza za rok na kolejny szlak pielgrzymkowy do Królowej Polski.

8.  Zapraszam na dwudniową Pielgrzymkę do Lichenia, Częstochowy, Kalisza, Niepokalanowa, Szymanowa i Warszawy, koszt pielgrzymki : autobusu i noclegu ( czteroosobowe pokoje z łazienkami) 120 złotych, termin wyjazdu 24 - 25.08.2015. Termin zapisów ostatecznie do środy 19.00.08.2015.do godziny. 20.00.

9. Od piątku 21.08.2015 można na plebanii nabyć katechizmy za połowę ceny (upust 50%). Jest możliwa też pomoc dla wielodzietnych rodzin , proszę o kontakt z księdzem proboszczem w kancelarii.

10. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z osiedli: Buchole, Kopajdy, Zochra: Jania Elżbieta; Jania Aneta; Tęczar Justyna; Stróżak Bożena; Michnowska Magdalena; Zapała Katarzyna; Michnowska Janina; Zapała Alicja i za ofiarę 90 zł złożoną na potrzeby kościoła. Prosimy o utrzymanie porządku w naszej świątyni w nadchodzącym tygodniu rodziny z osiedla Bastówka i Zapały. Pracę proszę wykonać w poniedziałek i w sobotę o godzinie 9.00.

11. Polecamy prasę katolicką:
GOŚĆ NIEDZIELNY, NIEDZIELĘ, Zapraszamy do lektury;

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.