XIX Niedziela Zwykła – 09.VIII.2015R.

1. Dziś – dziewiętnasta niedziela w ciągu roku, która w opowiadaniu o podpłomyku Eliasza i w słowach Chrystusa o Chlebie żywym, zachęca nas do częstej Komunii Świętej, bowiem ona daje siłę do dobrego życia wszystkim, którzy przyjmują ją godnie. Dotyczy to zarówno osób pracujących, jak i odpoczywających po pracy, a także tych, którzy nie mogą skorzystać z zasłużonego odpoczynku.

2. Dziś pod chórem Panowie i Panie z Rady Parafialnej zbierają ofiarę na rzecz spłaty długu za nasze okna , za złożona każdą ofiarę składam serdeczne Bóg zapłać – Msza św. za ofiarodawców dnia będzie odprawiona dnia 10.08.2015 o godz. 07.00

3. Jutro – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika z III wieku. Msze Święte w naszym kościele o godz. 07.00.  Swoimi modlitwami obejmijmy jutro chrześcijan prześladowanych za wiarę w naszych czasach.

4. W czwartek 13 sierpnia 2015 odbędzie się czwarte nabożeństwo Fatimskie w tym roku. Uroczysta Msza św. połączona z nabożeństwem Fatimskim będzie o godzinie 18.00. Na to święto figurę Matki Bożej Fatimskiej proszę o udekorowanie i o niesienie figury w czasie procesji  asystę z osiedli Starmachy i Tramy. Proszę również o asystę do niesienia relikwii św. Jana Pawła II i błog. Franciszka , Hiacynty w strojach regionalnych. Proszę rodziców dzieci w wieku przedszkolnym o zorganizowanie sypania kwiatów, dzieci pierwszokomunijne o niesienie różańca, zapraszam Oazę, dziewczynki z grupy misyjnej, ministrantów i lektorów o przygotowanie asysty, Panów do niesienia Baldachimu, Nadzwyczajnych Szafarzy Porębiański Ród o oprawę muzyczną dla naszej uroczystości. Proszę również o odświętny strój regionalny, i zabranie świec na procesję. Plan dnia Fatimskiego 13.08.2014 /czwartek/: Wystawienie Pana Jezusa o godz. 07.30 i adoracja całodzienna  15.00 koronka do Miłosiernego Pana Jezusa, adoracja do 17.45, błogosławieństwo, Msza św. Różaniec procesja, adoracja relikwii Jana Pawła II.

5. W piątek wieczorem o godz. 18.00 – Msza Święta z wigilii uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

6. W sobotę – (obowiązkowa) uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, a zarazem 95. rocznica Bitwy Warszawskiej, określanej mianem „Cudu nad Wisłą”, święto Wojska Polskiego, wprowadzone dla upamiętnienia wspomnianej wcześniej bitwy, (a także dożynki, czyli dziękczynienie za zbiory] oraz błogosławieństwo kwiatów ziół i zbóż. Msze Święte w naszym kościele o godz. 8.00, 10.00 i 17.00; Obrzęd błogosławieństwa kwiatów, ziół i zbóż, odbędzie się przed rozesłaniem po każdej Mszy Dziękczynienie za zbiory będzie miało miejsce podczas Mszy Świętej celebrowanej o godz. 10.00, Delegacje z wieńcami dożynkowymi i darami ofiarnymi niech zgromadzą się przed wejściem głównym do kościoła. Tam nastąpi ich powitanie, a potem uroczysta procesja  ze śpiewem dookoła kościoła i  wprowadzenie do świątyni. W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione. Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za wszelkie otrzymane dary. Jest także prośbą, aby błogosławiony przedmiot zawsze przypominał o Bogu i Jego dobroci, o Bożej opiece.

7. W związku z trwającym miesiącem trzeźwości przypominamy hasło pracy nad otrzeźwieniem naszego narodu, podane przez Komisję Episkopatu Polski ds. Trzeźwości. Brzmi ono: „Przez dobrowolną, całkowitą abstynencję wielu do trzeźwości stanowej i zawodowej wszystkich”. ( wystawiony zeszyt do wpisania podjęcia w sierpniu abstynencji na razie jest prawie pusty  - tylko dwie osoby podjęły trud walki z alkoholem w naszej parafii.

8. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z osiedla Kurki Halamy: Pitek Zofia; Pitek Genowefa; Kaczor Wiesława; Kaczor Stanisława; Kaczor Aneta; Cichorz Marta, Kaciczak Halina; Kurek Zofia; Kurek Maria; Kurek Janina; Kurek Józef  i za  140 zł na potrzeby kościoła. Prosimy o utrzymanie porządku w naszej świątyni w nadchodzącym tygodniu rodziny z osiedli: Buchole, Kopajdy, Zochra. Pracę proszę wykonać w poniedziałek,  i w piątek o godzinie 9.00.

9. Prasę katolicką można zakupić u ministrantów przed kościołem. Zapraszam.

10. Ogólny plan pielgrzymki do Lichenia i Warszawy (propozycja) 

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.