XVIII Niedziela Zwykła – 02.VIII.2015R.

1. Serdecznie witam wszystkich naszych Gości i Turystów, życzę Wam dobrego wypoczynku. Za nami połowa wakacji. Dla wielu z nas jest to czas odpoczynku, urlopów, oderwania od codzienności. Spróbujmy wykorzystać ten czas również na dobrą lekturę, spotkania z bliskimi, jak i inne zajęcia, które pomogą nam z wdzięcznością spojrzeć na nasze życie.

2. Serdecznie  proszę postarajmy się odpowiedzieć na apel biskupów polskich
, wzywających nas do trzeźwości i abstynencji w sierpniu. Do powstrzymania się od spożywania alkoholu w tym miesiącu jesteśmy zachęcani wszyscy, a nie tylko ci, którzy mają z tym problem. Chodzi o to, byśmy przez swoją postawę przeciwstawili się kulturze picia w naszym kraju. Nasz gest możemy również ofiarować w intencji kogoś z naszej rodziny czy znajomych, którzy mają problemy z nadużywaniem alkoholu i sami już nie potrafią z tego wyjść. Być może nasza ofiara połączona z modlitwą wyprosi im łaskę odwrócenia się od tego nałogu. Podjętą przez nas decyzję o abstynencji od alkoholu w sierpniu lub przez dłuższy czas odnotujmy w Parafialnej Księdze Trzeźwości, która została wyłożona na stoliku przed ołtarzem bocznym. Narzeczonym i ich rodzinom sugerujemy przemyślenie sprawy urządzenia wesela bez alkoholu. Takich udanych wesel bez alkoholu odbyło się już wiele w naszym kraju.

3. Zapraszam po Mszy św. na krótką adorację Najświętszego Sakramentu.


4. 
Przypominam o konkursie na najpiękniejszy  wieniec dożynkowy wykonany przez Role: Porębę Górną, Koninki, Porębę Centrum, wieńce te ofiarowane będą w naszym kościele w Uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej 15 VIII. o godzinie 10.00, ( i będą nagrodzone miejsca  I. II, III, najpiękniejszy wieniec miejsce I  pojedzie do Niedźwiedzia. W tym roku nasza parafia przygotowuje liturgie Mszy dożynkowej Dekanalnej w Niedźwiedziu dnia 3o sierpnia 2015 o godz. 10.00 na ryku w Niedźwiedziu. Proszę Panie z Rady parafialnej o poprowadzenie  na swych rolach przygotowania wieńców.

5. Msze święte w sierpniu: rano o godzinie 7.00 w poniedziałek i czwartek. W pozostałe dni tygodnia o godzinie 18.00. Nabożeństwa w naszej parafii: w środę Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej 17.45; w czwartek całodzienna adoracja od 7.30  do 18.00; w piątek o godzinie 17.40 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego, w  sobotę o godzinie 17.25 różaniec w intencji naszej Parafii;

6. Do chorych udam się 7 sierpnia 2015 ( w piątek ) o godz. 9.00.

7. Sierpień to w naszym kraju tradycyjnie miesiąc pielgrzymowania do domu naszej najlepszej Matki na Jasnej Górze w Częstochowie, dlatego
we wtorek  wyruszy z Mszany Dolnej grupa czwarta wspólnoty Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej na Jasna Górę. W tym roku wyruszył 19 osób z naszej wspólnoty. Wszystkim pielgrzymom gratulują wyboru pielgrzymki i proszę o modlitwę w intencji naszej parafii i rodzin z Poręby Wielkiej, a także o modlitwę w ważnych intencjach indywidualnych. Wspólnie w naszym kościele będziemy się modlić w intencji wszystkich będących w drodze o szczęśliwa i bezpieczną dla nich pielgrzymkę.

8. W najbliższą czwartek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego.
Oddajemy w nim cześć Chrystusowi, który przed swoją męką pragnął umocnić swoich uczniów i ukazał im swoją chwałę. W ten sposób również my możemy być pewni, że zostaliśmy powołani do tej samej chwały z Chrystusem. Msze św. z kazaniem o godz. 7.00 i 18.00, zapraszam.

9.
Za tydzień – druga niedziela miesiąca sierpnia Rada parafialna będzie zbierała ofiarę na spłacenie naszej kolejnej raty za okna. Bóg zapłać za złożona dotychczasową ofiarę na remont i na okna naszego kościoła Msza św. w intencjach wszystkich ofiarodawców będzie odprawiona dnia 10.08.2015 o godzinie 7 rano.

10. Bóg zapłać za złożona ofiarę na rzecz chorego dziecka Damianka , powiem krótko jesteście wszyscy wspaniali macie wielkie serca złożono dar w ilości 5995 złotych 25 groszy i 60 euro , przekazano rodzicom dziecka, dla misjonarzy 1500 złotych z ofiar przy poświęceniu samochodów.  

11. Zapraszam Gości , turystów , parafian na Święto Gór
( Turbacz / Polana Rusnakowa), które odbędzie się w najbliższą niedzielę 09.08.2015. Msza św. zostanie odprawiona na Turbaczu o godz. 11.00.  

12. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z osiedla Jopki i Cichorze
;  Cichórz Barbara; Szczypta Anna; Kraus Józefa; Kowal Helena; Kowalczyk Bożena; Popielska Zofia; Kowal Julia i za ofiarę   110 zł na potrzeby kościoła. Prosimy o utrzymanie porządku w naszej świątyni w nadchodzącym tygodniu rodziny z osiedla Halamy i Kurki. Pracę proszę wykonać w poniedziałek i w sobotę o godzinie 9.00.

13. Zapraszam do zakupienia prasy katolickiej u ministrantów przed kościołem.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.