XVII Niedziela Zwykła – 26.VII.2015R.

1. Serdecznie witam wszystkich naszych Gości i Turystów, życzę Wam dobrego wypoczynku.

2. Dzisiaj przy drzwiach kościoła zbieramy na rzecz pomocy Damiankowi I Jego rodzicom. Bóg zapłać za złożona ofiarę.

3. Dzisiaj będzie poświęcenie pojazdów ( w sobotę 25.VII – św. Krzysztofa patrona kierowców), po każdej Mszy św. pobłogosławimy samochody, rowery i motocykle,  które ustawiliśmy  wokół Kościoła i przed plebanią. Niech kierowca i cała rodzina  w miarę możliwości staną przy swoich pojazdach.

4. Następna niedziela jest I niedzielą miesiąca sierpnia. Sierpień tradycyjnie przeżywany jest jako miesiąc trzeźwości. Podejmując wyrzeczenie picia napojów alkoholowych, chcemy przeprosić Boga za ogromne cierpienia, jakie niesie naszej Ojczyźnie nieuporządkowanie w tym względzie, a także chcemy ćwiczyć naszą wolę, by była coraz silniejsza i bardziej konsekwentna.

5. Msze święte w sierpniu: rano o godzinie 7.00 w poniedziałek i w czwartek. W pozostałe dni tygodnia o godzinie 18.00.

6. Nabożeństwa w naszej parafii:

  • W środę nowenna do matki Bożej Fatimskiej o godz. 17.45;
  • W czwartek całodzienna adoracja od 7.30  do 18.00;
  • W piątek o godzinie 17.40 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  • W sobotę o godzinie 17.30 różaniec w intencji naszej Parafii;


7. Przypominam o konkursie na najpiękniejszy  wieniec dożynkowy wykonany przez Role: Porębę Górną, Koninki, Porębę Centrum, wieńce te ofiarowane będą w naszym kościele w Uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej 15 VIII. o godzinie 10.00, ( i będą nagrodzone miejsca  I. II, III, najpiękniejszy wieniec miejsce I  pojedzie do Niedźwiedzia. Proszę Panie z Rady parafialnej o poprowadzenie  na swych rolach przygotowania wieńców.

8. W przyszłym tygodniu tj. 06.-07 08.2015 wypada I czwartek i I piątek miesiąca sierpnia. Spowiadam w czwartek i w piątek od 15.00 do 17.30. W czwartek modlimy się o nowe powołania do kapłaństwa. W piątek 7.08. 2015 do południa ( 9.00) odwiedzę chorych.

9. Zapisy na 35. Piesza Pielgrzymkę Krakowską na Jasną Gorę w tygodniu: dziś, we wtorek, w środę i w czwartek , piątek po Mszy św. wieczornej w salce katechetycznej. 1.      Spotkanie dla pielgrzymów będzie 2.08.2015 o godz. 20.00 w Domu Parafialnym w parafii św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej.

10. W  sobotę  1 sierpnia, mija 71. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność Ojczyzny winni jesteśmy przynajmniej naszą modlitewną pamięć.

11. W pierwszą sobotę miesiąca, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie parafialnego kościoła i wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego. Dokładnie odpust ten można uzyskać w czasie od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nie naprawione. 

12.  Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z osiedla Gwałty Chlipały.: Kraus Agata; Bielak Elżbieta; Grzyb Ewelina; Kurek Bogusława; Pustelnik Sylwia; Kaciczak Stanisława; Smaga Małgorzata; Pitek Krystyna; Pitek Krzysztof; Gackowiec Krystyna; Chlipała Krystyna; Gackowiec Joanna; Bielski Aleksander; Kielusiak Maria,  oraz za złożona ofiarę 140 zł na potrzeby kościoła. Prosimy o utrzymanie porządku w naszej świątyni w nadchodzącym tygodniu rodziny z osiedla: Jopki, Kaczory. Pracę proszę wykonać w poniedziałek i w sobotę o godzinie 9.00.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.