XVI Niedziela Zwykła – 19.VII.2015R.

1. Serdecznie witam wszystkich naszych Gości i Turystów, życzę Wam dobrego wypoczynku.

2.
Bardzo serdecznie dziękuję za przygotowanie Uroczystości Matki Bożej Fatimskiej całej asyście: parafianom z osiedli: Białonie, Chlipały, Misiury, Halamy, Kurki, Gwałty, Jopki, Kaczory. Dziękuję rodzicom dzieci w wieku przedszkolnym o zorganizowanie sypania kwiatów, dzieciom pierwszokomunijnym za niesienie różańca, ministrantom i lektorom, Panom za niesienia Baldachimu, Porębiańskiemu Rodowi  za oprawę muzyczną naszej uroczystości i wszystkim, wiernym gościom ,  którzy wzięli udział tak liczny w modlitwie Fatimskiej – Pokutnej. Zapraszam już dziś na 13 sierpnia 2015 na godz. 18.00.

3. W poniedziałek o godz. 7.00 rano odprawiona zostanie Msza św. w intencji siostry Anny Czernastek ,
która zmarła dnia 16.07. 2015 , po bardzo ciężkiej chorobie, wielu nie mogło jechać do Lubomierza na pogrzeb , czy do Przemyśla, dlatego zachęcam , aby przyjść w poniedziałek i poprzez modlitwę podziękować jej za pracę w naszej parafii ( była organistką i uczyła dzieci nasze w szkole – wypada aby jej podziękować za jej trud i poświęcenie, zmarła miała 46 lat). Polecajmy ją Panu Bogu.

4. W przyszłą  niedzielę 26.07. 2015 poświęcenie pojazdów
( ponieważ 25.VII, św. Krzysztofa patrona kierowców, przypada w sobotę). Święty Krzysztof, męczennik z połowy III wieku, patron kierowców i podróżujących, orędownik w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych wojaży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu! Z racji wspomnienia tego Świętego, mimo wakacji, pobłogosławimy nasze pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii odbędzie się
po każdej Mszy św. w niedzielę -  ustawiamy samochody, rowery i motocykle,  które mam poświęcić wokół Kościoła i przed plebanią.

5. 22 lipca, w środę  o godzinie 18.00, na mszy świętej będziemy modlić się za pracujących za granicą.

6. Zapraszam na Koronkę do Miłosierdzia Bożego w piątek o godzinie 17.40, natomiast w sobotę różaniec w intencjach parafii o godz. 17.25. na różaniec można przynosić napisane na kartce intencje, które należy położyć na klęczniku. W środę o godz. 17.45 Nowenna do matki Bożej Fatimskiej. Bardzo zapraszam do udziału w tych modlitwach.

7. Zapisy na 35. Piesza Pielgrzymkę Krakowską na Jasną Gorę w niedzielę 19.07. 2015 i 26.07.2015 u Pani Józefy Lupy i Ani Cichańskiej w salce parafialnej po Mszach świętych. Przypominam, że Pielgrzymka odbędzie się w dniach od 4 sierpnia do 11 sierpnia. Wyruszy z Mszany Dolnej 4 sierpnia po mszy świętej o godzinie 8.00. Przy zapisie należy podać numer PESEL, adres, telefon. Koszt: 45 zł dla młodzieży do gimnazjum włącznie ( do 16 roku życia) i 75 zł. dla pozostałych ( młodzieży ze szkół średnich i dorosłych); 35 zł dodatkowa opłat za autokar powrotny z Częstochowy ( dla chętnych). Spotkanie przed pielgrzymkowe w Domu Parafialnym przy kościele św. Michała 2.08.2014 o godz. 20.00;

8. W niedzielę 26. 07. 2015 o godz. 10.00 msza święta z udziałem Związku Podhalan z oprawą regionalną, góralską. Zapraszam do udziału i do przybycia w stroju regionalnym.

9. Bardzo uprzejmie proszę aby dziś kto pragnie przyjąć młodzież do domów w czasie ŚDM 2016 o złożenie deklaracji w zakrystii Bóg zapłać.

10. Drodzy Parafianie, zwracamy się z prośbą o dar serca dla Damianka Kacika i Jego Strapionych Rodziców.

11.  Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z osiedli: Misiury I Białonie z Poręby Górnej Misiura Maria; Białoń Anna; Kaciczak Tadeusz; Kraus Władysława; Halama Stanisława; Kretek Grażyna; Majrowska Józefa; Halama Teresa; Kurek Zofia; Kowal Mieczysław; Kurek Julia; Kurek Ewa; Rapciak Jan; Rapciak Józef; Halama Józefa; Rapciak Weronika; Misiura Małgorzata; Rapciak Rozalia;  za ofiarę 180 . Prosimy o utrzymanie porządku w naszej świątyni w nadchodzącym tygodniu rodziny z osiedla: Gwałty Chlipały. Pracę proszę wykonać w poniedziałek i sobotę o godzinie 9.00.

12.  Zachęcam do lektury prasy katolickiej, która można nabyć u ministrantów na zewnątrz kościoła. 

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.