XV Niedziela Zwykła – 12.VII.2015R.

1.  Serdecznie witam wszystkich naszych gości i turystów. W czasie wakacji pamiętajmy, że od Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik lub Pismo Święte. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze. Bez tego drogowskazu łatwo się zagubić. Wszystkim rozpoczynającym i kontynuującym letni wypoczynek życzę dobrego i owocnego, szczególnie duchowo, przeżycia tego czasu. A tym, dla których on się już skończył, również życzę pogodnego i pełnego pokoju ducha powrotu do codziennych obowiązków.

2. Dziś, w piętnastą niedzielę w ciągu roku, liturgia słowa zwróciła naszą uwagę na obowiązek apostołowania przez wszystkich członków Kościoła, w tym także przez ludzi świeckich. Spotkania naszych parafian z gośćmi przybyłymi do nas na wypoczynek stanowią dobrą okazję do wypełniania tego zadania.

3. W miesiącach letnich wielu ludzi odpoczywa, ale dla rolników jest to czas wytężonej pracy. Niech towarzyszy im nasza modlitwa, będąca wyrazem wdzięczności za ich trud podejmowany dla dobra wspólnego.

4. Dzisiaj w przedsionku kościoła Panie i Panowie z Rady Parafialnej zbierają ofiary na III ratę za wykonne okna w naszym kościele – górnym i dolnym.

5. W poniedziałek 13 lipca 2015 odbędzie się trzecie nabożeństwo Fatimskie w tym roku.  Na tą Uroczystość została zaproszona Parafia z  Mszany Dolnej  św. Michała Archanioła z ks. vice. Dziekanem na czele. Uroczysta Msza św. połączona z nabożeństwem Fatimskim będzie o godzinie 18.00. Na tę msze świętą proszę o asystę do ubrania i niesienie figury Matki Bożej Fatimskiej parafian z osiedli: Białonie, Chlipały, Misiury, Halamy, Kurki, Gwałty, Jopki, Kaczory. Proszę rodziców dzieci w wieku przedszkolnym o zorganizowanie sypania kwiatów, dzieci pierwszokomunijne o niesienie różańca, zapraszam Oazę, dziewczynki z grupy misyjnej, ministrantów i lektorów o przygotowanie asysty, Panów do niesienia Baldachimu, Porębiański Ród o oprawę muzyczną dla naszej uroczystości. Proszę również o odświętny strój regionalny, i zabranie świec na procesję.

6. Można od ministranta przy drzwiach kościoła odebrać kartę zgłoszeniową na przyjęcie do domu młodzieży  na Światowe dni młodzieży. Kartę po wypełnieniu proszę oddać do przyszłej niedzieli.

7. Zapisy na 35. Piesza Pielgrzymkę Krakowską na Jasną Gorę w niedzielę 19, i 26 VII po każdej Mszy świętej w salce Parafialnej: Przypominam, że Pielgrzymka na Jasna Górę wyruszy 4 sierpnia i potrwa do 11 sierpnia. Pielgrzymi wyruszą z Mszany Dolnej po mszy świętej o godzinie 8.00. Przy zapisie należy podać numer PESEL, adres, telefon. Koszt: 45 zł dla młodzieży do gimnazjum włącznie ( do 16 roku życia), 75 zł. dla pozostałych: młodzieży ze szkół średnich i dorosłych. 35 zł dodatkowa opłat za autokar powrotny z Częstochowy ( dla chętnych).Spotkanie przed pielgrzymkowe w Domu Parafialnym przy kościele św. Michała 2.08.2014 o godz. 20.00;

8.  W niedzielę 26. 07. 2014 o godz. 10.00 msza święta z udziałem Związku Podhalan z oprawą regionalną, góralską. Zapraszam do udziału i do przybycia w stroju regionalnym.

9. W czwartek, 16 lipca, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel ,historię szkaplerza, która swymi korzeniami sięga XII wieku. Właśnie na Górze Karmel (północno-zachodni Izrael) duchowi synowie proroka Eliasza prowadzili gorliwe życie modlitwy. Z powodu prześladowań przenieśli się do Europy i dali początek nowemu zakonowi – karmelitów, który pięknie wpisał się w historię i duchowe oblicze Kościoła. Święci, których wydały zakony karmelitańskie, należą do najpopularniejszych. W tym gronie znajduje się święta Teresa od Dzieciątka Jezus, a spośród Polaków znany jest święty Rafał Kalinowski.

10.  Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z osiedli: Gąsiory, Mrałty, Słonieny: Liberda Zuzanna; Liberda Anna; Liberda Danuta; Liberda Agata; Misiura Stanisława; Misiura Sylwia; Smreczak Maria; Smreczak Monika; Pitek Patrycja; Pitek Zofia; Zapała Maria i za ofiarę 120 zł. Prosimy o utrzymanie porządku w naszej świątyni w nadchodzącym tygodniu rodziny z osiedli: Poręba Górna: Osiedla Misiury i Białonie. Pracę proszę wykonać w poniedziałek i sobotę o godzinie 9.00.

11. Zachęcam do lektury prasy katolickiej, która można nabyć u ministrantów na zewnątrz kościoła.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.