XIV Niedziela Zwykła – 05.VII.2015R.

1. Dziś – czternasta niedziela w ciągu roku. Przyszliśmy na Mszę Świętą niedzielną, aby opowiedzieć się za Chrystusem i oddać chwałę Bogu. Miło nam, że wśród zgromadzonych są wierni z różnych stron Polski, a nawet z zagranicy  spędzający wśród nas urlopy i wakacje. Serdecznie pozdrawiamy i witamy was, mili goście. Życzymy wam udanego wypoczynku i zapraszamy na spotkania z Panem Jezusem również w dni powszednie. Zechciejcie z troską o zdrowie ciała połączyć staranie o rozwój waszego życia duchowego, religijnego i moralnego.

2. Dzisiaj I niedziela lipca.
Krótka adoracja Pana Jezusa po Każdej Mszy św. Lipiec jest tradycyjnie miesiącem poświęconym Najdroższej Krwi Chrystusa Pana.

3. Dzisiaj zmianka Tajemnic Różańca.
po mszy świętej o godzinie 8.00.

4. W środę o godz. 17.45 nowenna do Matki Bożej Fatimskiej,
a następnie – Msza Święta wieczorna.

5. Rozpoczynamy zapisy na Pieszą Pielgrzymkę z Mszany Dolnej do Częstochowy, która wyruszy 4 sierpnia i potrwa do 11 sierpnia.
Szczegóły podane są w gablocie. Zapisy w naszej parafii  będą w dwie ostanie niedziele lipca po Mszach świętych czyli 19 i 26 lipca u Pani Józefy Lupy i u Ani Cichańskiej w salce, koszt pielgrzymki 75 zł dorosłe osoby, do 16 roku życia 45 złotych. Dodatkowa opłata za autokar powrotny z Częstochowy 35 zł (dla chętnych). Przy zapisie potrzebny jest pesel, adres nr. Telefonu, pisemna zgoda rodziców i wskazanie opiekuna, druki do pobrania ze strony internetowej pielgrzymki.

6. Msze i nabożeństwa w tygodniu w czasie wakacji:


  • W poniedziałek, czwartek o godzinie 7.00 rano;
  • We wtorek, w środę, czwartek, piątek , sobotę o godzinie 18.00.
  • W niedzielę Msze św. o: 8.00, 10.00, 17.00.
  • Okazja do spowiedzi pół godziny przed nabożeństwem lub Msza św.
  • We czwartek adoracja od 8.00 do 17.45;
  • W piątek koronka Do Bożego Miłosierdzia z wystawieniem o godz. 17.40;
  • W sobotę różaniec w intencji naszej parafii o godz. 17.25;
  • Kancelaria czynna od poniedziałku do piątku pół godziny po zakończonej Mszy św.

7. Wakacje to okres szczególnie aktywnej działalności dealerów narkotyków i agitatorów usiłujących wciągnąć młodzież do różnych sekt. Przestrzegamy przed tymi zagrożeniami zarówno parafian, jak i gości.

8. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
  • 8 VII – św. Jan z Dukli, prezbiter, franciszkanin, który żył w XV wieku i zasłynął jako dobry kaznodzieja i spowiednik. Trumienka z jego relikwiami znajduje się w Dukli (wspomnienie obowiązkowe);
  • 9 VII – święci Augustyn Zhao Rong, prezbiter, i Towarzysze, męczennicy chińscy. Augustyn urodził się w 1746 roku a śmierć męczeńską poniósł w 1815 roku. Pozostali męczennicy chińscy reprezentują katolików różnych stanów, różnego wieku i z różnych miejscowości ( wspomnienie dowolne), a także wspominani już: Najświętsza Maryja Panna, Uzdrowienie Chorych, bł. Maria Teresa Ledóchowska i św. Benedykt.

9. Składam podziękowania za sprzątanie w minionym tygodniu świątyni parafianom z osiedla: Filipy i Za Gronie: Matuła Maria; Zapała Jadwiga; Kałafut Barbara; Rapciak Stanisław; Szczypta Stanisław; Matuła Aneta; Cichańska Barbara; Cichańska Zofia; Moskała Barbara; Kubik Agata; Napora Grzegorz; Cichańska Natalia;  Kraus Teresa; Cichańska Barbara  i   za ofiarę  100 zł. na dekorację kościoła. Proszę w tym tygodniu o pracę rodziny: z osiedla: Gąsiory, Mrałty; Słomiany. Prace proszę wykonać w poniedziałek i sobotę o godz. 9.00.

10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej ,
którą można nabyć u ministrantów na zewnątrz kościoła.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.