XIV Niedziela Zwykła – 28.VI.2015R.

1. Witam  serdecznie wszystkich odpoczywających w naszej wiosce i górach. Życzę Wam dobrego wypoczynku, wzmocnienia sił duchowych i fizycznych, umocnienia więzi z Bogiem.

2. Dziś – trzynasta niedziela w ciągu roku. Dla wielu z nas tu obecnych jest to pierwsza niedziela w czasie ich tegorocznych wakacji. Udającym się na wakacje i urlopy przypominamy, że w czasie wolnym nikomu nie wolno zapomnieć o Panu Bogu, a wręcz przeciwnie, trzeba poświęcić Mu więcej czasu, by wynagrodzić Mu za zaniedbania, których dopuściliśmy się w ciągu roku. Zaś parafian, do których z okazji wakacji lub urlopu przyjadą krewni lub znajomi, prosimy, aby przyjęli ich serdecznie w przekonaniu, że w ich osobach przyjmują samego Pana Jezusa. Starajmy się dawać innym dobry przykład, do czego zobowiązuje nas fakt przyjęcia przez nas chrztu i bierzmowania.

3. Jutro – uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msza Święta w naszym kościele o godz. 7.00, rano ( nie będzie wieczorem). Chociaż jutro nie ma obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej pod grzechem ciężkim, to jednak gorąco zachęcamy parafian i gości do wzięcia udziału w zgromadzeniu eucharystycznym dla uproszenia obfitych łask z nieba dla papieża i Kościoła powszechnego oraz na podziękowanie Panu Bogu za św. Jana Pawła II. Jutro ci z wiernych, którzy z pobożnością posługują się jakimś przedmiotem kultu religijnego, na przykład krzyżem lub różańcem, poświęconym przez papieża lub biskupa, mogą – pod zwykłymi warunkami – zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, jeśli odmówią jakąkolwiek zatwierdzoną formułę wyznania wiary.

4. We wtorek – zakończenie nabożeństw czerwcowych do Serca pana Jezusa, po Mszy świętej wieczornej. W środę o godz. 17.45  – nowenna do Matki Bożej Fatimskiej, a następnie – Msza Święta wieczorna.

5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek – godzina święta o godz. 7.00 do 18.00, a następnie – Msza Święta (wotywna o powołania kapłańskie lub o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie). Spowiedź św. przed pierwszym piątkiem – w sam pierwszy piątek – rano pół godziny przed Mszą Świętą o godz. 7.00, zaś po południu od godz. 15.00 do 18.00. Wyjazd kapłana z posługą sakramentalną do chorych w wyjątkowo w piątek o godz. 9.00. W pierwszy piątek lipca przypada tym razem święto św. Tomasza, Apostoła. Wierni odprawiający pierwsze piątki miesiąca niech przyjmą Komunię Świętą w duchu wynagrodzenia za grzechy własne i innych ludzi. Po Mszach Świętych – modlitwy przewidziane na pierwszy piątek miesiąca. W sobotę o godz. 07.00 Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny.  O godz. 8.00 wyjazd na pielgrzymkę Parafialna do Rychwałdu, po drodze odwiedzimy: Matką Bożą, w Jordanowie, w Juszczynie, Makowie Podhalańskim w Rychwałdzie będzie Msza św., oraz tzw. Siwcówkę. Wieczorem powrócimy do naszych domów.

6. Za tydzień w Niedzielę 05.07.2015,  zmianka Tajemnic Różańca. po mszy świętej o godzinie 8.00. Również za tydzień do naszej wspólnoty parafialnej zostali zaproszeni „Liderzy” którzy przygotowują Światowe dni Młodzieży. Przed każdą Mszą św. będzie przedstawiony krótki film na temat wizyty Papieża Franciszka na spotkanie z młodzieżą w lipcu 2016, oraz będą nam, wyjaśniać i przybliżać czas Światowych dni młodzieży, bowiem to spotkanie jest dla całego kościoła bardzo ważnym czasem.

7. W naszym kościele Msze św.:

  • w dzień powszedni w poniedziałek, czwartek rano o 7.00, popołudniu w środę, czwartek, piątek , sobotę o godzinie 18.00.
  • W niedzielę Msze św. o: 8.00, 10.00, 17.00.
  • Okazja do spowiedzi pół godziny przed nabożeństwem lub Msza św.
  • We czwartek adoracja od 8.00 do 17.45;
  • W piątek koronka Do Bożego Miłosierdzia z wystawieniem o godz. 17.40;
  • W sobotę różaniec w intencji naszej parafii o godz. 17.25;
  • Kancelaria czynna od poniedziałku do piątku pół godziny po zakończonej Mszy św.


8.    Składam podziękowania za sprzątanie w minionym tygodniu świątyni parafianom z osiedla Brzyzek :  Liberda Anna; Luberda Maria; Luranc Klaudia; Kaciczak Ewa; Misiura Maria; Misiura Michalina; Misiura Renata; Misiura Jolanta; Misiura Edyta; Haras Józefa; Halama Jolanta; Dudzik Katarzyna; Odyjas Janina za ofiarę  120 zł. na dekorację kościoła. Proszę w tym tygodniu o pracę rodziny: z osiedla: Filipy i Za Gronie. Prace proszę wykonać w poniedziałek i sobotę o godz. 9.00.

9.    Zachęcam do czytania prasy katolickiej , którą można nabyć u ministrantów na zewnątrz kościoła.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.