XII Niedziela Zwykła – 21.VI.2015R.

1. Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem miłość Boga i bliźniego.  Nabożeństwo czerwcowe w niedzielę o godz. 16.30, w dzień powszedni e po Mszy św. wieczornej. We wtorek będzie o godz. 19.00 Msza św. w Koninka w kaplicy.

2. Pragę uprzejmie poinformować parafian, a zarazem podziękować wszystkim, którzy pomogli nam sfinalizować II ratę za wykonane okna; w środę zapłaciłem 23 tysiące złotych, ( tyle udało się nam uzbierać). Następna rata została przesunięta na moją prośbę na 20 październik 2015 roku. Jeszcze raz bardzo wszystkim dziękuje za pomoc w spłacie kolejnej raty.

3. We Wtorek  będziemy obchodzić Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.

4. Zapraszam we wtorek na mszę św. w intencji osób pracujących za granicą ( rodziny) , oraz na spotkanie grupy O Pio po Mszy św. wieczornej  do salki  jest to ostatnie spotkanie przed wakacjami. Zapraszam wszystkich chętnych

5. W środę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, proroka znad Jordanu, którego zadaniem było przygotować Naród Wybrany na przyjście Zbawiciela. Św. Jan jest jednym z patronów Ruchu Trzeźwości w Polsce. U nas Msza Święta o godz. 18.00. Piętnaście minut przed Mszą Świętą wieczorną – nowenna do Matki Bożej Fatimskiej. Na Mszę Świętą wieczorną i nowennę do Matki Bożej Fatimskiej serdecznie zapraszamy solenizantów i solenizantki oraz członków Parafialnego Apostolatu Trzeźwości, a także tych wszystkich, którym leży na sercu sprawa trzeźwości naszego narodu. Wszystkim, którym patronuje św. Jan Chrzciciel, życzymy aby każdego dnia doświadczali jego opieki i podobnie jak on pomagali innym zbliżyć się do Chrystusa.

6. W piątek – zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Młodzież i dzieci szkolne oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców, a także pracowników administracji miejscowych szkół, zapraszamy na Mszę Świętą dziękczynną, która zostanie odprawiona dla Gimnazjum w czwartek o godzinie 16.00, dla dzieci ze szkoły podstawowej w piątek o godz. 08.00, dla przedszkolaków, w poniedziałek 22.06.2015 o godz. 9.00.Wszyscy, którzy pragną przystąpić do spowiedzi św. z okazji zakończenia roku szkolnego, mogą to uczynić w środę po południu. Kapłan będzie służył penitentom od godz. 15.00 do 17.30.  Rozpoczynającym wakacje życzymy udanego wypoczynku i równocześnie przypominamy, że nie ma wakacji od codziennej modlitwy, niedzielnej Mszy Świętej i Dekalogu. 

7. U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy
, że od Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik i Pismo Święte. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze. Bez tego drogowskazu łatwo się zagubić, a szatan nie odpoczywa, w wakacje żniwuje.

8. Składam podziękowania za sprzątanie w minionym tygodniu świątyni parafianom
z osiedla Kaczorówka: Misura Renata; Misiura Bożena; Misiura Anna; Misiura Zofia; Misiura Bożena; Cież Anna; Hryniawska Bogumiła; Antosz Stanisława; Kozyra Maria; i za złożona ofiarę 80 złotych na kościół.   Proszę w tym tygodniu o pracę rodziny: z osiedla: Brzyzek . Prace proszę wykonać w środę  i  w sobotę o godz. 9.00.

9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej, która można nabyć u ministrantów na zewnątrz kościoła.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności:
śp. Kazimierz Cichański. Polećmy Go  miłosierdziu Bożemu.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.