X Niedziela Zwykła – 07.VI.2015r.

1. Dziś – dziesiąta niedziela w ciągu roku, a zarazem Dzień Dziękczynienia za opiekę Bożą nad naszą Ojczyzną, narodem polskim i Kościołem w Polsce. Swoimi modlitwami i ofiarami wspieramy budowę świątyni pod wezwaniem Opatrzności Bożej w Warszawie, wznoszonej jako wotum wdzięczności Polaków. Przewiduje się, że jej poświęcenia dokona papież Franciszek, gdy przybędzie do naszego kraju na Światowe Dni Młodzieży. Ministranci przed kościołem zbierają do puszek na rzecz budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie

2. Do czwartku obchodzimy Oktawę Bożego Ciała dlatego codziennie o godz. 17.00 będziemy śpiewać nieszpory , a potem wyruszy procesja dookoła kościoła , podczas której śpiewać będziemy litanię do Serca Pana Jezusa. Zapraszam doniesienia feletronów, baldachimu, zapraszam dziewczynki do sypania kwiatków, chłopców do dzwonienia, aby uwielbić Jezusa w Sakramencie Ołtarza.

3. W czwartek, w ostatni dzień tak zwanej „oktawy” uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msza Święta o godz. 18.00. Przed Mszą Świętą wieczorną o godz. 17.00,nieszpory a po nich procesja – po Mszy św. błogosławieństwo wianków i dzieci. Prosimy rodziców, aby wszystkie dzieci dotarły na to spotkanie z Panem Jezusem.

4. W piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a zarazem 21. Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Msze Święte o godz. 18.00, a po Mszy św. procesja ze śpiewem litanii do serca Pana Jezusa. W ten piątek ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa.

5. Przypominam, że w czerwcu codziennie o godzinie 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i odśpiewanie Litanii do Serca Pana Jezusa, w niedzielę o godzinie 16.30,  na które serdecznie wszystkich parafian zapraszam. Przypatrzmy się, czy nasze serca nie są nazbyt oziębłe, obojętne, nieczułe, gdyż na mało wpatrują się w otwarte Serce Zbawiciela? Prośmy jak najczęściej, nie tylko w czerwcu: „Jezu, uczyń serca nasze według Serca Twego” i nie zrywajmy naszej przyjaźni z Panem Bogiem!

6. Przypominam , że Msze św. w miesiącu czerwcu odprawiane są o godzinie 18.00 w czwartek dodatkowo rano o godz. 7.00. Spowiadam zawsze  pół godziny przed każdą Mszą św. Kancelaria czynna od wtorku do piątku po Mszach św. wieczornych w poniedziałek i czwartek po Mszy św. poranne do godz. 8.00. W czwartek całodzienna adoracja w kaplicy od 7.00 do 18.00, w piątek o 17.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia, w sobotę o godz. 17.25, różaniec w intencji naszej parafii, można przynosić  na kartkach zapisane prośby w intencjach których odmówimy różaniec.

7. W sobotę  13 czerwca 2015 odbędzie się drugie nabożeństwo Fatimskie w tym roku.  Na tą Uroczystość została zaproszona Parafia z Niedźwiedzia z ks. Dziekanem na czele. Uroczysta Msza św. połączona z nabożeństwem Fatimskim będzie o godzinie 18.00. Na tę msze świętą proszę o asystę do ubrania i niesienie figury Matki Bożej Fatimskiej parafian z osiedli:, Kaczorówka, Chyby, Malarze. Proszę rodziców dzieci w wieku przedszkolnym o zorganizowanie sypania kwiatów, dzieci pierwszokomunijne o niesienie różańca, zapraszam Oazę, dziewczynki z grupy misyjnej, ministrantów i lektorów o przygotowanie asysty, Panów do niesienia Baldachimu, Porębiański Ród o oprawę muzyczną dla naszej uroczystości. Proszę również o odświętny strój regionalny, i zabranie świec na procesję.

8. Zapraszam Radę Parafialną w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 na spotkanie dotyczące spłaty długu drugiej raty ( 20 czerwca2015), oraz w celu omówienie ważnych spraw Parafialnych.

W przyszłą niedzielę przy kościele Przedstawiciele Rady Parafialnej będą zbierać pieniądze na rzecz spłaty długu  drugiej raty.

9. Składam podziękowania za sprzątanie w minionym tygodniu świątyni rodzinom z osiedli: Chyby i Nowina Zapała Teresa; Zapała Bożena; Zapała Janina; Złydaszyk Janina; Złydaszyk Joanna; Złydaszyk Jowita; Krzysztofiak Zofia; Igielska Maria; Ogiela Katarzyna; Liberda Katarzyna; Zelek Beata; W nadchodzącym tygodniu proszę  o sprzątanie w kościele z osiedli: Osiedle Malarze. Prace proszę wykonać w poniedziałek i w sobotę o godz. 9.00.

10.  Zachęcam do lektury prasy katolickiej, która można nabyć u ministrantów na zewnątrz kościoła.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.