VII Niedziela Wielkanocy 17.V.2015r.

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIE PANA JEZUSA

 

1. Obchodzimy dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres, gdy Pan Jezus po swoim Zmartwychwstaniu ukazywał się swoim uczniom. Jednak okres wielkanocny jeszcze trwa. Najbliższy tydzień będzie poświęcony przygotowaniom do uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Prośmy o łaskę otwarcia serc naszych i naszych bliskich na przyjęcie tego daru i umiejętność właściwego wykorzystywania natchnień Ducha Świętego.

2. Dziękuję rodzicom za dar ołtarza, 1900zł został przekazany na spłacenia długu  parafii za wykonane prace : podesty i parapety na plebanii i w kościele.

3. Bardzo serdecznie dziękuję za przeżycie Naszego Odpustu Parafialnego: przede wszystkim dziękuję Bogu za ten święty czas, oraz Jego Matce Maryi, dziękuję: Panu Organiście, Zespołowi Porębiański Ród, Chórowi Gloria Dei, Orkiestrze Dętej z Niedźwiedzia, Nadzwyczajnym Szafarzom, Lektorom, Oazie, ministrantom, dzieciom z Grupy Misyjnej, dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniących na dzwoneczkach, za niosącym feletrony, Rodzicom i młodzieży bierzmowanych a przede wszystkim Wam Drodzy Parafianie, bez których nie odbył się tak pięknie Odpust w naszej pięknej Parafii, za wasze przepiękne stroje w których uczestniczyliście we Mszy św. Wszystkim składam Bóg zapłać. Zapraszam w miarę możliwości na Spotkania Fatimskie każdego miesiąca 13, na godz. 18.00. Bóg zapłać wszystkim co przynieśli sery jajka, za upieczenie placków na odpust dla naszych księży, którzy odwiedzili naszą parafię, dziękuję Kucharzowi Panu Wojtkowi i Pani Gospodyni Marii, Paniom Małgorzacie, Czesi Pani Zapale, oraz  Paniom Pitkom i dziewczętom pomagającym w kuchni. Bardzo dziękuje Panom Czesławowi, Wsolakowi, Cichańskiemu za przywiezienie stołów krzeseł na uroczystość Parafialną, Strażakom za pożyczenie stołów , krzeseł, naczyń na uroczystość. Dziękuję pocztom sztandarowym : Ze szkoły; Związku Podhalańskiego i Strażackiego. Bardzo serdecznie jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli, i w jakikolwiek  przyczynili się do Uroczystości Bierzmowania i Odpustu ( nie chcę nikogo pominąć ) dziękuje za udekorowanie ulicy. Bóg zapałać

4. W następna niedziele w naszej Parafii odbędzie się I komunia św. o godz. 10.00. Bardzo uprzejmie proszę , kto nie ma komunii Św. w rodzinie to proszę przyjść na inna Mszę św. By nie zajmować rodzicom , rodzinom , gościom dzieci komunijnych miejsca. Spowiedź św. dla rodziców, rodziców chrzestnych i dla dzieci w sobotę 23.05.2015 o godz. 09.30. Zapraszam.

5. Dni powszednie między uroczystościami Wniebowstąpienia Pańskiego i Zesłania Ducha Świętego, mają specjalne znaczenie; są dniami nowenny – przygotowania na przyjęcie Ducha Świętego Pocieszyciela.

6. Za tydzień – uroczystość Zesłania Ducha Świętego, Parafialny Dzień Wdzięczności Bogu za dary Ducha Świętego, otrzymane w sakramentach chrztu i bierzmowania, zakończenie okresu wielkanocnego w liturgii Kościoła.

7. Przypominamy, że w miesiącu maju tradycyjnie odprawiamy nabożeństwa majowe, podczas których jest śpiewana Litania loretańska do Najświętszej Maryi Panny. Serdecznie zapraszamy do udziału w nich codziennie o godz.: 17.30 w tygodniu , a w niedziele o 16.30, potem będzie zaraz Msza św..

8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę Rodzicom Bierzmowanym za przepięknie posprzątanie kościoła, wokół kościoła i ubranie kościoła na bierzmowanie i odpust. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu rodziców dzieci I komunijnych w poniedziałek o godz. 9.00 i w piątek o godz. 18.30 Zapraszamy. 

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.