VIII Niedziela Wielkanocna 24.V. 2015 R.

 
UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

1. W dzień Zesłania Ducha Świętego dziękujemy Panu Bogu za dar Kościoła, który jest naszym domem. Dziś można otrzymać Odpust Zupełny za pobożne odśpiewanie, bądź recytację hymnu: „O Stworzycielu, Duchu przyjdź”). Zebrani na celebrowaniu Eucharystii wspominamy dar Ducha Świętego udzielony Apostołom, początki Kościoła i jego misję względem wszystkich języków, ludów i narodów. Myślimy również o darze Ducha Świętego udzielonym nam w sakramentach chrztu św. i bierzmowania i dziękujemy zań Panu Bogu.

2. Dziś kończy się czas Komunii Świętej wielkanocnej. Przepis Kościoła głosi: „Każdy wierny po przyjęciu Najświętszej Eucharystii po raz pierwszy, ma obowiązek przyjmować ją przynajmniej raz w roku. Ten nakaz powinien być wypełniony w okresie wielkanocnym, chyba że dla słusznej przyczyny wypełnia się go w innym czasie w ciągu roku”. Tą słuszną przyczyną w naszych warunkach jest uczestnictwo w rekolekcjach wielkopostnych. Jeśli ktoś z wiernych do tej pory nie wypełnił tego obowiązku, niech to uczyni jak najszybciej!

3. Jutro – w poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego – obchodzić będziemy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, wprowadzone do kalendarza liturgicznego w Polsce w czasie Soboru Watykańskiego II. Msze Święte w naszym kościele o godz. 18.00.

4. W środę nowennę do Matki Bożej Fatimskiej połączymy z nabożeństwem majowym.

5. Ostatnie nabożeństwo majowe (z procesją) o godz. 16.30. Zapraszam do niesienia feletronów, baldachimu i dzieci do sypania kwiatów.

6. W następną niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

7. Grupę  św. Ojca Pio i sympatyków,  zapraszam we wtorek 26 maja 2015 na Mszę św. za wszystkich , którzy pracują za granicą i na spotkanie w salce, po Mszy św. wieczornej.

8. Boże Ciało przypada 04 czerwca 2015 dlatego proszę o przygotowanie ołtarzy:

  • Ołtarz pierwszy - przy domu p. Domańskich ––osiedle Porębscy.
  • Ołtarz drugi – przy domu p. Tramów ––osiedle Kaciki i Morgi o pomoc proszę młodzież z Oazy.
  • Ołtarz trzeci – przy domu p. Zapałów ––osiedle Mościska i Borek
  • Ołtarz czwarty – przy domu p. Burnusów –o pomoc proszę z osiedla Rusnaki ;


9. Bóg zapałać kochanym Rodzicom dzieci I Komunijnym za pomoc przy sprzątaniu kościoła i za udekorowanie kościoła kwiatami i dekoracja. Dziękuję również za dar ołtarza 3600 złotych, pieniądze te przeznaczone zostały przez Rodziców na zakup Nowej Monstrancji ( stara monstrancja  jest uszkodzona i dość kosztowana jest jej naprawa zostanie naprawiona w późniejszym terminie, po spłaceniu wpierw długów). Bóg zapałać.

10. Pragnę poinformować wszystkich Parafian ( po wielu rozmowach i dłuższej dyskusji i po zastanowieniu się) że została podjęta decyzja i złożona została prośba do Gminy o pozwolenie na  całkowite wycięcie modrzewi wokół kościoła, ponieważ grożą złamaniem ( bo są uszkodzone) , brudzą teren i niszczą ogrodzenie kościoła, przez wrastanie korzeni ( mur pęka i muszę go ochronić), zaraz po wycięciu drzew  zostaną zasadzone na ich miejsce i wkopane młode  tuje srebrzyste do wysokości 2,5 metra , gdy dorosną , zostaną również wycięte w następnym terminie, krzewy wokół kościoła i posadzone nowe, bowiem od dawna nie były pielęgnowane i zostały zarażone chorobą  i trzeba będzie je ponownie odnowić , żeby  teren wokół kościoła był ładny, i uporządkowany i był ładną wizytówką Wszystkich Parafian i naszej wsi, Poręba Wielka.

11. W tym tygodniu proszę o sprzątanie kościoła w poniedziałek i w sobotę o godz. 9.00 rano. Parafian z osiedli Kozyry i Ostra.

12.  Zachęcam do lektury prasy katolickiej, która można nabyć u ministrantów na zewnątrz kościoła.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.