VI Niedziela Wielkanocy 10.V.2015r.

1. Wciąż trwamy radości paschalnej, przeżywając dziś 6. niedzielę Wielkanocy. Niech nie przestanie rozbrzmiewać w naszych sercach, myślach i rozmowach prawda o Zmartwychwstaniu Chrystusa, która jest podstawą naszej wiary.

2. Dzisiaj przed kościołami jest zbiórka do puszek dla ofiar z Nepalu. Wspomóżmy tych ludzi ciężko doświadczonych przez los i naturę.

3. W Polsce miesiąc maj jest tradycyjnie poświęcony Matce Bożej. Przed nami ostatni już tydzień tego miesiąca, dlatego tym bardziej zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, które w naszym kościele odprawiane są codziennie o godz.17.30 w tygodniu , a w niedzielę o godz. 16.30.

4. W środę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską. Msza święta odpustowa o godzinie 17.00, a zarazem udzieli 36 osobom bierzmowania, oraz wygłosi odpustowe kazanie ks. Kard. Stanisław Dziwisz , nasz Arcypasterz.. Na tę msze świętą proszę o asystę do niesienie figury Matki Bożej Fatimskiej: Proszę Panów: z Koniny Pana Stanisława Ogielę, z Poręby Górnej Bronisława Pitka,  z Poręby, Centrum, oraz z Poręby dolnej Stanisława Rysia. Proszę rodziców dzieci w wieku przedszkolnym o zorganizowania sypania kwiatów, dzieci w strojach komunijnych  o niesienie różańca, dziewczynki z grupy misyjnej o niesienie figurki Pana Jezusa, ministrantów i lektorów o przygotowanie asysty. Proszę również Porębiański Ród i Chór parafialny o oprawę muzyczna dla naszej uroczystości. Panów z Rady Parafialnej i Strażaków do niesienia baldachimu. Figurę Matki Bożej Niepokalanej proszę aby niosła Poręba Górna, Serce Pana Jezusa Koninki, proszę sztandar , aby niósł Pan Paweł. Dołóżmy starań, aby ta uroczystość przebiegała w religijnej atmosferze. Zapraszam do przyjścia w strojach regionalnych, i przynieść ze sobą świece na procesję wokół kościoła. Figurę Matki Bożej Niepokalanej proszę aby niosła Poręba Górna, Serce Pana Jezusa Koninki.

5. Proszę o udekorowanie i sprzątanie kościoła  rodziców i bierzmowanych; dekoracja ulicy : Koninki  od Kościoła do mostu; od mostu do kortów Poręba Górna i Centrum, prosimy by te kije ubrać  wstążką i bukszpanem; natomiast Górną Porębę prosimy o przygotowanie drugiej brany przy znaku drogowym Poręba Wielka, pod przewodnictwem Pana Napory. Proszę o pokierowanie pracami Radę Parafialną.

6. Spotkanie dla rodziców dzieci klas III komunijnych w czwartek po Mszy św. wieczornej. Zapraszam.

7. Zapraszam młodzież z klasy III Gimnazjum na spotkanie w piątek 15.05. na godzinę 18.00, na spotkanie i na Mszę św.

8. Jutro w poniedziałek nie będzie mszy św. rano tylko wieczorem, o godz. 18.00, a przed Mszą św. nabożeństwo Majowe.

9. Pragnę podziękować Firmie „GREG” i Panu Grzegorzowi Skalarusowi za wycięcie krzaków i podcięcie drzew koło plebanii, aby można było uporządkować teren obok plebanii, aby dochodziło słońce. Dziękuję również Panom Aleksandrowi Franczykowi, Władysławowi Jani, Maksymilianowi Jani oraz Panu Czesławowi Zapale za pomoc pra plebanii i przy dekoracji. Bóg zapłać.

10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom z osiedla Borek. Mościska i Nowe domy od strony osiedla Mościska: Pazdur Bernadetta; Karus Maria; Rusnak Lucyna; Zapała Anna; Lupa Danuta; Lupa Józefa; Barutowicz Joanna; Zapała Regina; Zapała Joanna; Łabuz Maria; Piechocińska Joanna; Zapała Ewa; za złożona ofiarę 110 złotych na cele kościoła / Kwiaty/. Bóg zapłać. 

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.