V Niedziela Wielkanocy 03.V.2015r.

1. Dziś – piąta niedziela Wielkanocy i rocznica Konstytucji 3 Maja. Z uwagi na to, że dziś przypada 3 maja i jest to dzień wolny od pracy, na Jasnej Górze gromadzą się tłumy wiernych, aby uwielbić Boga i oddać cześć Najświętszej Maryi Pannie, naszej Matce i Królowej, której uroczystość obchodzi się zwykle 3 maja. My wszyscy tutaj zgromadzeni łączymy się z nimi duchowo.

2. Ponadto Matkę Najświętszą uczcimy jutro, ponieważ uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki Polski, została przeniesiona w tym roku na 4 maja z tego powodu, że niedziele Wielkanocy zajmują w tabeli pierwszeństwa dni liturgicznych wyższe miejsce niż uroczystości maryjne. Msze Święte w naszym kościele będą celebrowane jutro o godz. 7.00 i 18.00. Na Mszę Świętą celebrowaną jutro o godz. 18.00 zapraszamy strażaków. Pragniemy bowiem pomodlić się w intencji naszych strażaków i ich rodzin z okazji przypadającego w dniu 4 maja  święta ich Patrona Św. Floriana. Zapraszam wszystkich strażaków i ich rodziny.

3. Przypominamy, że w miesiącu maju tradycyjnie odprawiamy nabożeństwa majowe, podczas których jest śpiewana Litania loretańska do Najświętszej Maryi Panny. Serdecznie zapraszamy do udziału w nich codziennie o godz.: 17.30 w tygodniu , a w niedziele o 16.30, potem będzie zaraz Msza św..

4. W środę – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba. Msza Święta wieczorna o godz. 18.00.

5. W piątek będziemy obchodzić uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski obok Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, i św. Wojciecha, biskupa i męczennika. Msze Święte w tym dniu w naszym kościele będą celebrowane o godz. 18.00. Ze względu na uroczystość w najbliższy piątek nie ma obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od spożywania mięsa. W tym dniu Ks. Kardynał w Krakowie w na Wawelu wyświęci nowych diakonów, proszę o modlitwę w ich intencji.

6. Proszę uprzejmie Parafian o pomoc przy Odpuście, dnia 13.05.2015, o godz. 17.00, proszę o zrobienie bramy, rodziców młodzieży bierzmowanych  proszę pomoc przy ubieraniu kościoła  w sobotę, i w poniedziałek. Proszę o pomoc wszystkich Parafian, a Rada Parafialna niech poprowadzi te wszelkie przygotowania.

7. Spotkanie dla młodzieży gimnazjum klas III we środę po Mszy św. wieczornej o godz. 18.30. Obecność obowiązkowa.

8. Dzisiaj w niedzielę, po Mszy św. o godz. 10.00, zapraszam w imieniu dzieci i młodzieży ze szkoły w Porębie Wielkiej na okolicznościowy występ z okazji 3 maja. Pan Stróżak obiecał, że autobus będzie czekał na wszystkich parafian do Górnej Poręby,  aż skończy się przedstawienie.

9. We wtorek zostanie odprawiona msza św. na Koninkach o godz. 19.00 zamówiona od Róży Męskiej, w intencji jako podziękowanie za otrzymane łaski.

10. Dziś odpust na Łętowym o godz. 11.45, w przyszłą niedzielę odpust w Koninie o godz. 11.00.

11. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom z osiedla Rusnaki: Zapała Helana; Zapała Kazimiera; Potaczek Barbara; Strama Maria; Strama Maria; Rusnak Józefa; Rusnak Bernadeta; Rusnak Iwona; Nowak Monika; Barzyk Maria; Knapik Maria Bóg zapłać . W tym tygodniu proszę o sprzątanie kościoła w poniedziałek i w sobotę osiedla: Borek. Mościska i Nowe domy od strony osiedla Mościska o godz. 9.00 rano.

 

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.