IV Niedziela Wielkanocy 26.IV.2015r.

1. Dziś – czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana niedzielą Dobrego Pasterza ze względu na proklamowaną w tę niedzielę perykopę ewangeliczną o Chrystusie Dobrym Pasterzu. Podczas Mszy Świętej modliliśmy się o powołania do służby Bogu w Kościele i podobnie będziemy czynić w najbliższym tygodniu z racji obchodzonego dziś 52. Światowego Dnia Modlitw o Powołania, rozpoczynającego okresowe dni modlitw o powołania w Kościele powszechnym, a w naszej Ojczyźnie – Tydzień Modlitw o Powołania, szczególnie z naszej Parafii.

2. W intencji powołań do kapłaństwa w tym miesiącu możemy się modlić również podczas nabożeństw majowych, które rozpoczną się w czwartek 30.04.2015, przed Mszą świętą o godz. 18.00 czyli o godzinie 17.30 rozpoczynamy procesją nabożeństwa majowe, ku czci Najświętszej Maryi Panny. Bardzo proszę o niesienie feletronów w strojach, proszę dzieci o sypanie kwiatków, dzieci w strojach komunijnych o niesienie różańca, oraz panów z Rady Parafialnej o zorganizowanie niesienia baldachimu, wszystkich do udziału.

3. Nabożeństwa majowe będą odprawiane w naszym kościele codziennie o godz. 17.30 , a w niedzielę o godz. 16.30. Serdecznie zapraszamy nie tylko osoby starsze, lecz również i młodsze, którym się czasem może wydawać, że nie mają na to czasu. Ale któż lepiej pomoże i doradzi, jak nie Ta, która jest kochającą Matką, mogącą wszystkie nasze troski przedstawić swojemu umiłowanemu Synowi. Zachęcam także do podtrzymania zwyczaju śpiewania litanii loretańskiej i pieśni maryjnych przy kapliczkach przydrożnych przez osoby, które nie mogą przyjść do kościoła w godzinach nabożeństwa.

4. W środę będziemy obchodzić święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. U nas o godz. 17.45 nowenna do Matki Bożej Fatimskiej, a następnie Msza Święta.

5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź święta przed pierwszym piątkiem w czwartek i piątek od godz. 15.00, a w sam pierwszy piątek dodatkowo rano pół godziny przed Mszą Świętą o godz. 07.00.

6. W piątek – pierwszy w maju – wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. Msze Święte wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 07.00 i 18.00.

7. W sobotę – pierwszą w maju – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła, a także Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej. Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 18.00. Nabożeństwo majowe pół godziny przed Mszą Świętą wieczorną.

8. Zapraszam wszystkich chętnych we wtorek na Mszę św. o godz. 18.00 za naszych bliskich którzy wyjechali za pracą i chlebem za granicę, a po Mszy św. na spotkanie grupy O. Pio i wszystkich chętnych, na co miesięczne spotkanie.

9. Spotkanie dla młodzieży gimnazjum klas III we środę po Mszy św. wieczornej o godz. 18.30, natomiast rodziców młodzieży klas III na spotkanie zapraszam również w środę ale o godz. 20.00. Obecność obowiązkowa.

10. Zapraszam Radę parafialna 1 maja na spotkanie po Mszy Św. o godzinie 18.00, zapraszam przedstawicieli  z innych grup pracujących  w naszej parafii Chór, Porębiański Ród, OAZĘ, Lektorów, przedstawicieli rodziców bierzmowanych, Strażaków, Związek Podhalański, Szafarzy – sprawa dotyczy odwiedzin Ks. Kardynała w maju 13. W czasie odpustu i bierzmowania. 

11. Do chorych pójdę  w sobotę, 02.V. od godz. 09.00.

12. W przyszłą niedzielę 03.05.2015, po Mszy św. o godz. 10.00, zapraszam w imieniu dzieci i młodzieży ze szkoły w Porębie wielkiej na okolicznościowy występ z okazji 3 maja. Pan Stróżak na moja prośbę, abyśmy mogli zobaczyć występ naszych dzieci  powiedział, że autobus będzie czekał na wszystkich parafian do Górnej Poręby,  aż skończy się przedstawienie.

13. W poniedziałek 4 maja przypada święto narodowe i uroczystość kościelna Matki Bożej Królowej Polski. Bardzo proszę o wywieszenie flag narodowych na święto 2 Maja. Nasza wieś dotychczas była zawsze pięknie przyozdobiona flagami, dając przykład innym wioską, niech i w tym roku będzie podtrzymana tradycja wywieszania flagi narodowej.

14. Składam podziękowania za sprzątanie w minionym tygodniu świątyni rodzinom z osiedla Tramy: Tram Michalina; Tram Ewa; Tram Janina; Tram Władysława; Tram Kazimierz; Burnus Zuzanna; Kałafut Barbara; Sikora Janina; Kozyra Ignacy; Kaciczak Zofia; Kaciczak Józef; Kaciczak Monika; Kaciczak Helena; Domagała Marta; Domagała Agata; Domagała Maria; Haras Małgorzata; Krzysztofiak Lucyna; Wietrzyk Anna; Zapała Krystyna; Domańska Anna; Maćków Jadwiga  i za ofiarę 230 zł. na kościół. Proszę w tym tygodniu o pracę rodziny z osiedla : Rusnaki. Prace proszę wykonać w poniedziałek i w sobotę o godz. 9.00.

15. Zapraszamy do lektury PRASY KATOLICKIEJ. Warto pogłębiać  wiedzę religijną, prowadzącą do ściślejszej   więzi  z Panem Bogiem.  Gazetę „Zgoda” proszę wziąć za darmo dla każdej Rodziny, mino że za nią trzeba zapłacić.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.