II Niedziela Wielkanocna – 12.IV.2015R.

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

 
1. Dziś – druga niedziela Wielkanocy, kończąca oktawę uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, nazywana niedzielą białą – od zwyczaju noszenia białych szat w pierwszym tygodniu po Wielkanocy przez nowo ochrzczonych w początkach chrześcijaństwa, lub niedzielą Miłosierdzia Bożego – ze względu na obchodzone w tę niedzielę na wyraźne życzenie Chrystusa święto Miłosierdzia Bożego.

2. Dziś przypada UROCZYSTOŚĆ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO. Zapraszamy dzisiaj naszych Parafian i Gości na „Godzinę Miłosierdzia Bożego” na godz. 15.00 do Kościoła – będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji naszej parafii i wszystkich mieszkańców, oraz gości.

3. Dzisiaj  można  w przedsionku kościoła złożyć ofiarę na okna ( na druga ratę – II niedziela miesiąca)u Państwa z Rady Parafialnej. Bóg zapłać za wszelka złożona ofiarę.

4. Dzisiaj odpust w Mszanie Dolnej u Miłosierdzia Bożego o godzinie 11.00.

5. W środę o godz. 17.45 nowenna do Matki Bożej Fatimskiej, a następnie – Msza Święta wieczorna.

6. Bierzmowanie dla młodzieży z klasy trzeciej gimnazjum będzie 13.05.2015 o godz. 17.00, I komunia św. odbędzie się 24 05.2015 o godz. 10.00.

7. Zapraszam młodzież z klasy III gimnazjum na spotkanie przygotowujące do sakramentu Bierzmowania we wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 w kościele, natomiast zapraszam dzieci z klasy III przygotowujących się do I Komunii św. do kościoła w piątek na godz. 15.30 na tzw. Próbną spowiedź i konferencje na temat spowiedzi.

8. Przypominam , że od minionego tygodnia nastąpiła zmiana odprawiania Mszy św. w tygodniu będzie o godz. 18.00 , a w niedzielę o godz. 17.00. Taki rozkład Mszy św. będzie odprawiany aż do października 2015.

9. W sobotę 18.04.2015 wyjątkowo nie będzie Mszy św.  wieczornej o godz. 18.00 , będzie odprawiona rano o 7.00, ponieważ jadę na Mszę św. z okazji 50 -  lecia kapłaństwa ks. infułata Fidelusa Władysława.

10. Za tydzień – trzecia niedziela Wielkanocy a zarazem VII Niedziela Biblijna, rozpoczynająca obchody Tygodnia Biblijnego w Polsce.

11. W czwartek przypada 87. rocznica urodzin papieża seniora Benedykta XVI. Zachęcamy do modlitwy w jego intencjach, a także w intencjach obecnego papieża Franciszka i Kościoła powszechnego.

12. Składam podziękowania za sprzątanie w minionym tygodniu świątyni z osiedla Kaciki: Domagała Stanisława; Mysza Barbara;  Kaczor Magda; Mysza Maria; Borowiec Krystyna; Świtała Józefa; Kacik Zofia; Cichańska Jadwiga; Mysza Wiesława; Szczypta Anna; Cichański Adam; Świtała Elżbieta  i za ofiarę 100 zł. na kościół. Proszę w tym tygodniu o pracę rodziny z osiedla Starmachy. Prace proszę wykonać w poniedziałek o godz. 9.00  o i w sobotę o  godz. 9.00. 

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.