V Niedziela Zwykła 08.II.2015r.

1. Witam serdecznie w naszym kościele Gości, Wczasowiczów, narciarzy. Życzę Wam dobrego wypoczynku. Zapraszamy także w dzień powszedni na Msze św..

2. W czwartek będzie XXII Światowy Dzień Chorego, dlatego zapraszam wszystkich chorych, starszych na Mszę św. o godz.15.00, w tym dniu będzie również udzielony Sakrament Chorych i Lourdzkie błogosławieństwo; Bardzo proszę rodziny , najbliższych o przywiezienie ludzi starszych do kościoła, aby przyjęli Sakramenty spowiedzi, namaszczenia chorych, czy komunii św.. O godz. 14.30 – spowiedź św. dla chorych, 15.00 Msza św. z udzieleniem Namaszczenia chorych i Komunia Święta.

3. W przyszłą niedzielę tj. 15.02; będzie ostatnie czterdziestogodzinne nabożeństwo. Przez cały dzień będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja jako wynagrodzenie za grzechy całego świata.

4. Plan Czterdziestego Godzinnego Nabożeństwa w naszej Parafii:
Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja: dzieci: dzieci szkolne i młodzież przygotowująca się do Bierzmowania:
08.02.2015

11.00 – 12.00 - Mościska, Rusnaki, Starmachy, Tramy;
12.00 – 13.00 - Porębscy, Hucisko, Filipy, Brzyzek, Chyby;
13.00 – 14.00 - Dwór, Kaciki, Morgi, Nowa Wieś;
14.00 – 14.50 - Białonie, Chlipały, Misiury, Kaczory, Jopki;
14.50 – Zakończenie adoracji, Msza św.;

5. Msze św.

  • od poniedziałku do środy o godz. 7.00 rano;
  • od czwartku wracamy do starego porządku Mszy św.;
  • w czwartek- Msza św. o godz. 7.00, adoracja do godz. 17.00, Msza św. na zakończenie adoracji o godz. 17.00; ( dla chorych o godz. 15.00);
  • w piątek Msza św. o godz. 17.00, wcześniej , o godz. 16.30 wystawienie Pana Jezusa i koronka do Miłosierdzia Bożego;
  • w sobotę, o godz. 16.30 różaniec w intencji Parafii i Msza św. o godz. 17.00;


6. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • we wtorek – św. Scholastyki, dziewicy;
  • w środę - Najświętszej Maryi Panny z Lourdes;
  • w sobotę – Święto Świętych Cyryla, Mnicha i Metodego Biskupa – patronów Europy;


7. W niedzielę, za tydzień zbiórka w kościele i w salkach jak również będą chodzić po domach Rada Parafialna. Będzie można złożyć na ręce naszej Rady Parafialnej ofiarę na ogrzewanie kościoła i domu katechetycznego, oraz na fundusz remontowy. Na pytanie wielu Parafian w czasie kolędy odpowiadam wszystkim, że nie ma żadnej podwyżki jeśli chodzi o płatności w kościele. Suma którą można przekazać Radzie Parafialnej , czy na tacę wynosi jak dawniej 260 złotych, ponieważ się nie przelewa nikomu ceny nie podnosimy. Każdy może w całości lub w części złożyć daną ofiarę. Wszystkim z serca składam serdeczne Bóg zapłać, w niedługim czasie ( ogłoszę wcześniej ) odprawię msze św. w intencjach wszystkich ofiarodawców. Za gaz służący do ogrzewania kościoła i salki za mc. XI, XII, I zapłaciłem 3500 złotych.

8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła Rodzinom z osiedla Buchole: Kubowicz Agnieszka; Michnowska Janina; Zapała Katarzyna; Jania Elżbieta; Zapała Stanisława; Starmach Edyta; Jania Ewa; Paluch Katarzyna; Paluch Agnieszka; Jania Anna; Zapała Bronisław; Michnowska Danuta i za złożoną ofiarę 110 zł. na Kościół. Zapraszam do sprzątania w nadchodzącym tygodniu rodziny: Osiedle Zapała. Proszę o posprzątanie kościoła w poniedziałek i sobotę od godziny 09.00.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.