III Niedziela po Narodzeniu Pańskim 11.I.2015r.

Święto Chrztu Pańskiego.

1. Wspominając dzisiaj chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Zatrzymajmy się na moment przy chrzcielnicy, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego, ale także zdać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za budowanie Kościoła na ziemi.

2. Zatrzymajmy się na moment przy chrzcielnicy w naszym kościele, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego, ale także zdać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za budowanie Kościoła na ziemi, za głoszenie innym Chrystusa i zachwycanie naszą wiarą. W to dzisiejsze święto zapytajmy samych siebie: czy moja wiara rzeczywiście jest godna zachwytu?

3.  Za tydzień zapraszam na opłatek na  spotkanie Rady Parafialnej i Grupę Porębiański Ród po mszy świętej o godzinie 10.00. Zapraszam na plebanię.

4. W sobotę 17.01. o godz. 18.00, zapraszam Chór Gloria Dei,  na plebanię na spotkanie opłatkowe. Grupę O. Pio i OAZĘ, zapraszam na opłatek w niedzielę 25.01.2015 po Mszy św. o godz. 10.00, na plebanię.

5. W imieniu Ks Proboszcza i Parafii ,oraz Dyrekcji Nauczycieli i dzieci szkoły w Porębie Wielkiej serdecznie zapraszam NASZYCH KOCHANYCH SENIORÓW na skromną wigilię i opłatek, oraz śpiewanie kolęd który odbędzie się dnia 21.01.2015 o godzinie 11.00 w Parafii Matki Bożej Fatimskiej. Po spotkaniu zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich seniorów o zdrowie błog. Boże, opiekę Matki Bożej Fatimskiej, dla Nich w dalszym życiu. Serdecznie wszystkich zapraszam.

6. Dzisiejsza niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tak zwany okres zwykły. Jednak tradycyjnie przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego.

7. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych będą panowie i panie z Rady parafialnej zbierać na pokrycie długów za wykonanie  okien w naszym kościele pod chórem kościoła. Bóg zapłąć za wszelka złożona ofiarę.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: śp. Adam Liberda Polećmy Go miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

9. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM

17 I – św. Antoni, opat i pustelnik, który pociągnął za sobą wielu uczniów i podtrzymywał na duchu chrześcijan prześladowanych za wiarę przez cesarza Dioklecjana. Jego opiece polecamy przede wszystkim sobotnich solenizantów.

10. Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom z osiedla Kurki: Kurek Maria;  Kurek Zofia; Kurek Józef; Kaciczak Halina; Kaczor Wiesława; Kaczor Aneta; Pitek Genowefa i za ofiarę 70 zł. na potrzeby kościoła. Proszę w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w poniedziałek  i w sobotę o godzinie 9.00 rodziny z osiedli Kopajdy i Halama;.

11. Zapraszam do czytania prasy katolickiej, można ją kupić u ministrantów’

12. Porządek kolędy w tym tygodniu.


Poniedziałek  12.01.2015

LP.

KSIĄDZ

ULICA

GODZINA

1.

Ks. Proboszcz

Osiedla : Słoniany, Gąsiory, Mrałty;

Godzina: 09.00

 

Wtorek  13.01.2015

LP.

KSIĄDZ

ULICA

GODZINA

1.

Ks. Proboszcz

Osiedla: Misiury , Białonie;

Godzina: 09.00

 

Środa  14.01.2015

LP.

KSIĄDZ

ULICA

GODZINA

1.

Ks. Proboszcz

Osiedle: Dwór i GPN;

Godzina: 14.00

 

Czwartek  15.01.2016

LP.

KSIĄDZ

ULICA

GODZINA

1.

Ks. Proboszcz

------------------------------------

----------------------

 

Piątek  16.01.2015

LP

KSIĄDZ

ULICA

GODZINA

1.

Ks. Proboszcz

Osiedla: Chyby;

Godzina: 14.00

 

Sobota  17.01.2015

LP.

KSIĄDZ

ULICA

GODZINA

1.

Ks. Proboszcz

Osiedla: Chlipały, Kaczory, Jopki;

Godzina: 09.00

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.