IV Niedziela Adwentu 21.XII.2014r.

1. Przeżywamy dziś czwartą, ostatnią niedzielę Adwentu. Mimo że od świąt dzielą nas tylko trzy dni, starajmy się je przeżyć ciągle jeszcze w klimacie oczekiwania, by z tym większą radością w sercu przywitać Przychodzącego Chrystusa. Nie przyśpieszajmy tego, co ma nadejść, gdyż przedwczesna radość jest niepełna.

2. W środę ostatnia Msza św. roratnia o godz.: 6.30. Nadal towarzyszy nam duch radosnego oczekiwania. Nie zapominajmy o osobistym spotkaniu z Chrystusem w naszej modlitwie, w Jego słowie, a o ile mamy taką możliwość, również w Komunii św. Uczmy takiej postawy nasze dzieci. Niech one widzą nas klękających do modlitwy. Nie narzucajmy im tego, czego sami nie czynimy, lecz klękajmy razem, wyjaśniając dzieciom, dlaczego to czynimy, dlaczego jest to ważne w naszym życiu.

3. W środę - 24.XII. - w Wigilię w naszym kościele Matki Bożej Fatimskiej nie ma Mszy św. o godz. 17.00. W środę 24.XII. Pasterka, w naszym Kościele, o godz. 24.00, zapraszamy muzykę góralską, Zespół Porębiański Ród, ministrantów, OAZĘ, Składka na Pasterce przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia SOS, oraz na pomoc samotnym matkom wychowującym dzieci. Prosimy o ofiarność. Na tych, którzy jeszcze nie zdążyli skorzystać z sakramentu pojednania, kapłani będą oczekiwać w konfesjonałach: w Mszanie Dolnej w poniedziałek; a w naszej parafii dzisiaj w niedzielę podczas każdej Mszy św. i będzie spowiedź dla tych którzy przyjechali z zagranicy w parafii we wtorek od 8.00 do godziny 9.00. W środę, po zapadnięciu zmroku, spożywamy wieczerzę wigilijną, zadbajmy, by uszanować tradycję, przed wieczerzą zapalamy na stole świecę wigilijną, na wstępie przeczytajmy fragment z Ewangelii św. Łukasza o narodzeniu Pańskim, ojciec rodziny lub najstarszy członek wigilii niech poprowadzi modlitwę, następnie łamanie się opłatkiem i życzenia w duchu chrześcijańskim, a po wieczerzy wspólne kolędowanie. Tradycyjnie podajmy potrawy postne i starajmy się w tym dniu utrzymać jego charakter postny. Wstrzymajmy się od podawania alkoholu, tak by uczestniczyć godnie w pasterce. Pasterka o godzinie 24.00. Kościół będzie otwarty o godzinie 23.15.

4. W czwartek 25.XII. UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA; Msze św. o godz. 8.00; 10.00; 15.00; W Boże Narodzenie o godz. 10.00 śpiewać będą na Mszy św. „Chór Gloria Dei". Zapraszamy.

5. 26 grudnia w czwartek św. Szczepana – święcenie owsa po mszy świętej o godzinie 8.00 i 15.00. Natomiast poświęcenie małych dzieci (w wieku przedszkolnym) po mszy świętej o godzinie 10.00 Tacka przeznaczona jest na Uniwersytet Teologiczny Jana Pawła II w Krakowie.

6. Roraty do dnia Wigilii o godzinie 6.30, pół godziny wcześniej Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. W trakcie rorat Nowenna do Dzieciątka Jezus. Po roratach w środę wylosujemy figurkę Dzieciątka Jezus.

7. W niedzielę 28.XII, krótkie spotkanie dla członków Rady Parafialnej na plebanii po Mszy św. o godz. 10.00.

8. W święto św. Szczepana dzieci z naszej parafialnej Grupy Misyjnej będą kolędować w naszych domach, po Mszy św. o godz. 10.00. Kolęda zbierana jest na dzieci z Afryki z Konga;

9. Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom: Ogiela Katarzyna; Teresa Zapała; Janina Zapała; Maria Igielska; Beata Zapała; Sylwia Misiura; i za ofiarę 50 zł. na potrzeby kościoła. Proszę w tym tygodniu o sprzątanie kościoła we wtorek i w sobotę o godzinie 9.00 rodziny z osiedla Misiury, (można we wtorek posprzątać zaraz po Roratach).

10. Zapraszamy do czytania gazet katolickich można je kupić u ministrantów na zewnątrz kościoła;
 

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.