III Niedziela Adwentu 14.XII.2014r.

„GAUDETE”

1. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!", W trzecim tygodniu adwentu przypadają kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.

2. Zapraszam do licznego udziału w roratach. U nas roraty o godz. 6.30. Przed roratami o godz. 6.00 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. W tygodniu nie będzie mszy wieczornych z wyjątkiem środy o godz. 16.00 i czwartku o godz. 17.00.

3. We wtorek - 16.XII. - rozpoczyna się Nowenna do Dzieciątka Jezus w czasie Mszy św. roratniej. Nowenna będzie aż do Bożego Narodzenia.

4. Spowiedź św. adwentowa w naszej parafii będzie w środę - 17.XII.- od godziny 08.00 do 12.00 i 14.00 do 17.00; pierwsza przerwa od 9.30 do 10.00 i druga; od 12.00 do 14.00, trzecia od 15.30 do 16.00; Co 15 minut będzie rozdawana Komunia święta. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnia chwilę, starajmy się wytrwać dłużej w łasce uświęcającej i pamiętajmy, że najlepsze przygotowanie do świąt polega na częstym przyjmowaniu komunii świętej. Zapraszamy.

5. Do chorych udam się jednak tylko w sobotę 20 XII, ponieważ w piątek muszę spowiadać w Kasince Małej, oraz mam opłatek w szkole.

6. Spowiedź św. w środę w Porębie Wielkiej, w czwartek Koninie, w piątek Kasince Małej, w sobotę w Niedźwiedziu, w poniedziałek, Mszanie Dolnej – Miłosierdzie Boże, we wtorek Mszanie Dolnej Św. - Michał Archanioł;

7. Przypominam, że należy pobrać poświęcone opłatki na stół wigilijny od pana organisty Zenona Dziedzica. Ofiara składana przy tej okazji jest forma wynagrodzenia za jego służbę dla naszej parafii. Również dzisiaj są do nabycia w zakrystii świece Caritasu za 6 zł.

8. Zapraszam młodzież OAZOWĄ w sobotę na godz. 09.00 do kościoła do pomocy przy ubieraniu szopki i drzewek choinkowych.

9. Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom: Hudomięt Michalina; Liberda Maria; Smreczak Halina; Smreczak Grażyna; Zapała Wiesława; Mróz Halina; Sollich Joanna; Korniecka Aneta; Moziek Franciszka; Pitek Jadwiga; Talaga Małgorzata; Hudomiet Jan i za ofiarę 140 zł. na potrzeby kościoła. Proszę w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w poniedziałek i w sobotę o godzinie 9.00 rodziny z osiedle Nowina.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: śp. Stanisław Cichorczyk. Polećmy Go miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek...".

11. Zapraszam do czytania prasy katolickiej, którą można kupić u ministrantów na zewnątrz kościoła.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.