I Niedziela Adwentu 30.XI.2014r.

1. Adwent jest zatem czasem oczekiwania na Tego, który ma przyjść i który już przychodzi. Nie przegapmy tego czasu w świecie, który próbuje skierować nasze myślenie jedynie na to, co materialne. Starajmy się nie zgubić z oczu tego, co istotne w nadchodzących świętach Narodzenia Pańskiego: spotkania z Tym, który stał się człowiekiem, aby nas uczynić dziećmi Bożymi, aby się do nas przybliżyć, aby się stać nam bliskim.

2. W dniu dzisiejszym Pan Organista rozprowadza opłatki poświęcone przez kapłana w czasie Mszy św. na stół wigilijny. Dochód z tego to dodatkowe wynagrodzenie za Jego pracę w naszym kościele. Również Grupa O. Pio, od przyszłej niedzieli rozprowadzać będzie świece na stół wigilijny „ Caritas",- 6 złotych trzeba odprowadzić do Kurii, za małe i 13 za duże, reszta ofiary przeznaczona jest na potrzeby biednych z naszej parafii.

3. Roraty w naszym kościele w niedzielę o 8.00, w dzień powszedni o godz. 6.30, z krótką homilią. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież, które będą otrzymywały obrazki jako sprawdzian obecności, a pod koniec rorat będą nagrody. Zapraszam do uczynków adwentowych, z których później ubierzemy drzewko choinkowe dla dzieciątka Jezus.

4. Ogłaszamy dla wszystkich dzieci konkurs na najpiękniejszy lampion, wykonany własnoręcznie, nie kupiony, z którym dziecko będzie chodziło na roraty. Najpiękniejszy lampion będzie wystawiony w żłóbku i będzie nagrodzony w czwartą niedzielę adwentu po Mszy św. o godz. 10.00.

5. W tym tygodniu I czwartek, piątek, sobota miesiąca grudnia. W czwartek adoracja i modlitwy w intencji o powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie o powołania z naszej parafii. W sobotę po Mszy św. o godz. 06.30, modlitwy Litania Loretańska, i akt oddania Matce Bozej. W czwartek i piątek spowiedź od godz. 14.30 do 16.30. Do chorych udam się w późniejszym terminie ze spowiedzią i komunią św. z Okazji Uroczystości Bożego Narodzenia. Dodatkowe Msze św. w tym tygodniu: we czwartek, piątek o godz. 17.00.

6. W przyszłą niedzielę - 7.XII. – przeżywać będziemy dzień modlitwy za Kościoły na Wschodzie.

7. Również w przyszłą niedzielę zapraszam dzieci z klas III z naszej Parafii na Mszę św. o godz. 10.00, podczas której rodzice wręczą dzieciom szkaplerze, jako akt oddania dzieci Matce Bożej. Zapraszam.

8. W przyszłą niedzielę zapraszam wszystkie róże z naszej parafii na spotkanie po Mszy św. o godz. 8.00, szczególnie zapraszam nowe róże , aby spotkały się razem , podzieliły tajemnicami do odmawiania co miesiąc , i do wspólnego spotkania, w celu dalszego działania .

9. Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom: Zapała Jadwiga; Szczypta Stanisław; Moskała Barbara; Kubik Agata; Kałafut Barbara; Zapała Maria; Rabciak Stanisław; Rabciak Maria; i za ofiarę 90 zł. na potrzeby kościoła. Proszę w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w poniedziałek i w sobotę o godzinie 9.00 rodziny z osiedla: Słoniany; Mrałty; Gasiory;.

10. Zapraszam do czytania prasy katolickiej, którą można kupić u ministrantów na zewnątrz kościoła.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.