XXXIII Niedziela Zwykła 16.XI.2014r.

1. Przeżywamy dziś 33. niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że zbliżamy się ku końcowi roku liturgicznego. Zarówno ten fakt, jak i listopadowa aura mogą sprzyjać refleksji nad tym, na co jest ukierunkowane nasze życie. Do czego dążymy? Co jest dla nas najważniejsze? Odpowiedzi na te pytania możemy szukać przede wszystkim w sobie, ale też może nam w tym pomóc katolicka prasa czy dobra literatura religijna, ukazująca to, co rzeczywiście jest ważne i wartościowe w życiu. Zachęcamy zatem do nabywania czasopism religijnych również przy wyjściu z kościoła.

2. W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, jest to ostatnia niedziela obecnego roku kościelnego. Po głównej Mszy świętej (o godz. 10.00) wystawienie Najświętszego Sakramentu w monstrancji, litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia. – za publiczne odmówienie aktu poświęcenia w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata można uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami. Za dwa tygodnie rozpoczniemy adwent i nowy rok kościelny.

3. Spotkanie kandydatów na ministrantów we środę o godzinie 15.00. Lektorów zapraszamy w piątek o godz. 18.00, do salki, Oaza młodzieżowa zaprasza w piątek o godzinie 16.30, chór parafialny Gloria Dei w sobotę o godzinie 18.00 Zespół Porębiański Ród w piątek o godzinie 18.00.

4. W niedzielę 23 listopada modlimy się za przebywających za granicą , zapraszamy wszystkie rodziny , których bliscy pracują za granicą, do wspólnej modlitwy za nich, by Bóg uchronił ich od różnych niebezpieczeństw, oraz żeby im błogosławił, im i całym rodzinom, a Matka Boża Fatimska, otaczał ich płaszczem ochrony.

5. Zapraszam młodzież gimnazjum klas II we środę o godz. 17.00, na Mszę św. i spotkanie przed bierzmowaniem, klasy I w czwartek na godz. 17.00 mszę św.

6. W przyszłą niedzielę zapraszam na godz. 11.15 na plebanię Radę Parafialną na spotkanie dotyczące podsumowania prac wykonanych w bieżącym roku, odnośnie remontów w kościele ( okien , ogrzewania itd.).

7. Dziękuję serdecznie Panom co pomagali w minionym tygodniu przy kościele, zapraszam w poniedziałek, na godz. 9.00 , aby dokończyć oklejanie okien, ściągnąć szalunek i nałożyć styropian na ścianę by w środę można było założyć nowe okna i by mógł blacharz założyć nową blachę.

8. Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom: Liberda Anna; Misiura Michalina; Misiura Maria; Misiura Renata; Misiura Jolanta; Misiura Edyta; Dudzik Katarzyna; Kaciczak Ewa; Luberda Maria; Odyjas Janina; Filipska Małgorzata; Liberda Józefa; Luranc Anna; Haras Józefa; Halama Jolanta za złożoną na kwiaty i na środki czystości ofiarę 170 zł. Proszę w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w poniedziałek i w sobotę od godz. 9.00 rodziny z osiedle Filipy;

9. Zapraszamy do czytania gazet katolickich , które można kupić u ministrantów wychodząc z Kościoła.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.