XXXII Niedziela Zwykła 09.XI.2014r.

1. Dzisiaj, jak każdego roku w drugą niedzielę listopada, solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie okazywać naszą wiarę w Boga i przywiązanie do Kościoła. Ale nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane albo gdzie wyznawanie jakiejkolwiek religii jest źle odbierane przez sprawujących władzę. I dzisiaj wielu wyznawców Chrystusa, duchownych i świeckich, z powodu wiary płaci najwyższą cenę – oddaje swoje życie. Jeśli nie możemy tym braciom w wierze okazać innej pomocy, to przynajmniej ofiarujmy im dar modlitwy. Nie ustawajmy w prośbach, aby rychło nastała jedna Owczarnia i jeden Pasterz!

2. Przez cały miesiąc listopad codziennie przed i na Mszach św., wypominki listopadowe i w niedzielę wypominki roczne przed Mszą.

3. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 11 XI – Święty Marcin (316-397), żołnierz rzymski, który po przyjęciu chrztu zaczął prowadzić życie mnicha, wreszcie został biskupem w Tours; pierwszy wyznawca nie-męczennik w Kościele Zachodnim (wspomnienie obowiązkowe);
  • 12 XI – Święty Jozafat (1580-1623), biskup i męczennik, który nawracał schizmatyków na Kresach Wschodnich (wspomnienie obowiązkowe);
  • 13 XI – Święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003), eremici i misjonarze, działający w okolicach Międzyrzecza za Bolesława Chrobrego, pierwsi polscy męczennicy wyniesieni na ołtarze (wspomnienie obowiązkowe).


4. Zapraszamy klasy III gimnazjum na spotkanie przed bierzmowaniem w piątek w salce - 14.XI.- o godz. 17.30, klasy II gimnazjum mają spotkanie przed bierzmowaniem w środę 19.XI 2014 o godz.17.30 w kościele, klasy I - 20.XI. 2014 o godz. 17.30 w kościele;

5. Pierwsza Komunia Św. w naszej wspólnocie parafialnej dla klas III odbędzie się 24 maja o godz. 10.00.

6. We wtorek 11 listopada – nasze Narodowe Święto Niepodległości. Wspominając czas miniony trudnego wykuwania niepodległości Polski, trzeba o tym pamiętać również i dzisiaj, chociaż żyjemy już w wolnej i niepodległej Ojczyźnie. I dzisiaj musimy myśleć o odrodzeniu się naszego narodu w wielu różnych wymiarach. Chcemy w tym momencie szczególnie pamiętać o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Niech w tych dniach nie zabraknie nas przy mogiłach żołnierzy z lat 1918-1920 i modlitewnej o nich pamięci. Uroczysta Msza Święta w naszym kościele o godzinie: 9.00.

7. Bardzo uprzejmie proszę o zabranie w najbliższym tygodniu do domu różańców które są powieszone na ścianach kościoła.

8. W najbliższy poniedziałek i wtorek Msze św. odprawiane będą tylko rano: w poniedziałek o
7.00, wtorek godz. 9.00.

9. Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom: Misiura Anna; Misiura Renata; Misiura Bożena; Misiura Zofia; Misiura Bożena; Misiura Antonina; Kozyra Anna; Cież Anna; Antosz Stanisława; Hryniawska Bogumiła za złożoną na kwiaty i na środki czystości ofiarę 90 zł. Proszę w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w środę od godz. 09.00 i w sobotę od godz. 9.00 rodziny z osiedla Brzyzek.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.