XXXI Niedziela Zwykła 02.XI.2014r.

1. Dzisiaj w niedzielę, w liturgii celebrujemy wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Teksty liturgiczne tego dnia wskazują na zmartwychwstanie, którego oczekujemy, a jest ono przecież centralnym punktem przeżywania każdej niedzieli. Modlimy się zatem dziś za tych wszystkich wierzących, którzy jeszcze oczekują wybawienia. I choć są pewni otrzymanego zbawienia, to jednak potrzebują naszej modlitwy, aby mogli odpokutować kary zaciągnięte z powodu popełnionych grzechów.

2. Przez cały listopad będziemy się również wspólnotowo modlić za naszych zmarłych podczas tradycyjnych wypominków. Kartki z wypisanymi imionami zmarłych, za których pragniemy się modlić, możemy jeszcze składać w zakrystii lub w kancelarii.

3. Dzisiaj każdy kapłan może odprawić trzy Msze św., a każdy z nas za pobożne nawiedzenie cmentarza lub kościoła może uzyskać odpust zupełny, który następnie może ofiarować za zmarłych. Niekoniecznie trzeba ich wymieniać z imienia, wystarczy wzbudzić intencję i ofiarować ten odpust za zmarłego, który go najbardziej potrzebuje.

4. Odpust zupełny możemy uzyskać aż do 8 listopada za nawiedzenie cmentarza i spełnienie pozostałych warunków, którymi są: stan łaski uświęcającej (nie jest konieczne, abyśmy skorzystali z sakramentu pokuty tego dnia, ważnej jest jednak, abyśmy pozostawali w stanie łaski uświęcającej, tzn. bez grzechu ciężkiego, który ten stan łaski niszczy), zupełne oderwanie się od grzechu nawet lekkiego, przystąpienie do Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

5. Do chorych udam się w najbliższą sobotę 8.XI.2014, o godz. 9.00.

6. W listopadzie w poniedziałek, w czwartek będą msze św. o godz. 7.00, wieczorem we wtorek; środę, czwartek, piątek i w sobotę o godzinie 17.00. Pół godziny przed Mszą św. popołudniu ( oprócz poniedziałku) różaniec lub koronka do Miłosierdzia Bożego z czytaniem wypominków jednorazowych ( na przemian). Przez cały miesiąc listopad również codziennie na Mszach św. 07.00 i 17.00, będą wypominki listopadowe i modlitwy za zmarłych w niedzielę wypominki roczne przed Mszami o godz. 08.00, 10.00, 15.00. Informujemy, że tzw. wypominki jednorazowe będą odczytywane kilkakrotnie w ciągu całego listopada. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

7. Składam serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom, którzy na ręce Rady Parafialnej złożyli datki na rzecz cmentarza.

8. Bardzo proszę rodziców o umożliwienie przychodzenia na zbiórkę we środę o godzinie 15.30 tym chłopcom, którzy chcą się zapisać na ministranta, jest to najlepsza kontynuacja pracy, która rodzice wraz z kapłanem wykonali przed Pierwszą Komunią, pamiętajmy o słowach Jezusa: Pozwólcie dzieciom, przychodzić do Mnie". Zapraszam również i innych chłopców do służby przy ołtarzu. Wielu starszych lektorów już odeszło ze względu na szkołę, potrzeba nowych ministrantów. Dlatego serdeczne jeszcze raz zapraszam nowych kandydatów do służby Chrystusowi.

9. W piątek 7.11.2014 zapraszam klasę III gimnazjum na spotkanie przygotowujące do Przyjęcia Sakramentu dojrzałości do salki katechetycznej na godz. 17.30.

10. Spotkania Grup: OAZA w piątek po Mszy św. wieczornej, Grupa Misyjna w piątek o godz. 16.00, ministranci w środę o godz. 15.30, lektorzy w piątek o godz. 18.15.

11. Siostra Bernadetta, i dzieci z Grupy Misyjnej „ Ziemia Gorczańska" dziękują za złożona ofiarę na Misje złożono : 1600 złotych . Bóg zapałać wszystkim ofiarodawcom.

12. Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom: Złydaszyk Joanna; Złydaszyk Janina; Złydaszyk Anna; Liberda Katarzyna; Liberda Bożena; Krzystofiak Zofia; Misiura Stefania; Złydaszyk Jowita; za złożoną na kwiaty i na środki czystości ofiarę 80 zł. Proszę w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w poniedziałek i w sobotę od godz. 9.00 rodziny z osiedla: Kaczorówka.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.