XXVII Niedziela Zwykła – 05.X.2014R.

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca października, która jest zarazem 27. niedzielą w ciągu roku. Liturgia tej niedzieli przypomina nam, że mamy się troszczyć o Chrystusowy Kościół, o jego rozwój, o wzrost wiary, nadziei i miłości w każdym z nas.

2. Październik, jak zapewne pamiętamy, jest miesiącem modlitwy różańcowej. Zachęcamy do wytrwałego odmawiania tej modlitwy, zwłaszcza w rodzinach. W tym miesiącu zapraszamy również na nabożeństwa październikowe, które są celebrowane w naszym kościele codziennie o godz....

3. W ramach XIV Dnia Papieskiego Jan Paweł II – za tydzień w niedzielę 12.10.2014 odbędzie się zbiórka na rzecz utalentowanej i ubogiej młodzieży. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia", która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Błogosławionego Jana Pawła II. Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania papieskiego i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury; między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, a pochodzącej z ubogich rodzin. Tym bardziej już dziś polecam życzliwości Parafian tę specjalną zbiórkę w przyszłą niedzielę.Za wszelkie datki złożone do puszek składamy serdeczne podziękowanie.

4. W tym tygodniu w poniedziałek 13 października odbędzie się uroczyste zakończenie nabożeństw fatimskich, - odpust w naszej parafii. W mszy świętej odpustowej i koronować będzie naszą Panią Fatimską Ks. Kard. Stanisław Dziwisz o godzinie 16.00. Bardzo proszę asystę o niesienie figury w czasie procesji w strojach. Zapraszam dzieci do sypania kwiatków w strojach ludowych, dzieci z Grupy misyjnej Anioł Ziemi Gorczańskiej o niesienie różańca, podobnie dzieci z w strojach pierwszokomunijnych. Wszystkich zapraszam do udziału w tym nabożeństwie, ze świecami w strojach ludowych. Porębiański Ród proszę o śpiew w czasie procesji. Chór parafialny Gloria Dei oraz scholę młodzieżową - Oazę o pomoc p. Organiście w śpiewach.

5. Proszę wszystkie osiedla o ubranie domów, wywieszenie flag, ubranie domów przy drodze którą pojedzie Ks. kardynała w powozie i samego kościoła do soboty 11.10.2014. Proszę o pokierowanie pracami Radę Parafialną.

6. Od piątku w naszym kościele odbędą się rekolekcje przygotowujące nas wszystkich do Koronacji Figury Maryi. Poprowadzi rekolekcje ks. mgr. Andrzej Górski, zapraszam na Msze św. z nauką w piątek, sobotę o godz. 17.00, w niedzielę o godzinie 8.00, 10.00, 15.00.Różaniec pokutny o godz. 16.30, w niedzielę o 14.30. Spowiedź dla wszystkich , którzy jeszcze nie skorzystali ze spowiedzi w sobotę od 14.00 do 17.00.

7. Od niedzieli 05.010.2014 Msze św. popołudniu w tygodniu o godz. 17.00, ( różaniec 16.30), w niedzielę o godz. 15.00, (różaniec o godz. 14.30); Tak będzie do 30 kwietnia 2015 roku.

8. Wypominki za zmarłych przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej. Wypominki są starym zwyczajem w kościele, znakiem pamięci o naszych zmarłych, którym wiele zawdzięczamy. Wypominki w kościele będą przed Mszą św. o godz. 8.00; 10.00; 17.00;

9. Uwaga, uwaga dzieci i młodzieży zapraszam do konkursu na wykonanie „Różańca świętego z byle czego". Najładniejsze wykonane różańce będą nagrodzone 27.X.2014 po Mszy św. o godz. 10.00;

10. Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom: Domańska Anna; Kaciczak Helena; Maćków Jadwiga; Tram Beata; Pachowicz Stanisława; Burnus Zuzanna; Tram Ewa; Kałafut Barbara; Domagała Maria; Kaciczak Józefa; Kaciczak Zofia; Domagała Agata; Rusnak Józef; Tram Michalina; Tram Janina; Domagała Marta; Kozyra Anna; Krzysztofiak Lucyna; Tram Władysława za ofiarę 200 zł. na potrzeby świątyni. Proszę w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w sobotę o godzinie 9.00 mieszkańców z osiedla Rusnaki ( sprzątanie przed odpustem i koronacją).

11. Polecamy prasę katolicką: GOŚĆ NIEDZIELNY, NIEDZIELĘ,. Zapraszamy do lektury;

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.