XXVI Niedziela Zwykła – 28.IX.2014R.

1.  W tym tygodniu proszę członków Rady Parafialnej o odwiedzenie waszych domów w celu dokonania zbiórki pieniędzy na okna i na ogrzewanie naszego Kościoła, oraz na naprawienie pieców. Zebranie Rady Parafialnej i innych Grup Parafialnych w przyszłą sobotę 4.10.2014 po mszy świętej o godzinie 19.00. Jest to spotkanie przed Uroczystością koronacji..

2. W najbliższą środę wchodzimy w październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali o godzinie 17.30. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających rok akademicki. 

3. Od niedzieli 05. 10.2014 do 30 kwietnia 2015 Msza św. wieczorna w tygodniu, będzie o godz. 17.00, w niedzielę o godzinie 15.00 ( zamiast 17.00). Różaniec od przyszłego tygodnia o godz. 16.30. Zapraszamy

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Pamiętajmy, że z daru Bożego miłosierdzia możemy korzystać zwłaszcza przez ręce kapłanów. Dlatego w czwartek prosimy o liczne i święte powołania do kapłaństwa, o wytrwanie dla tych, którzy zostali już powołani do pracy w Winnicy Pańskiej. A w pierwszy piątek miesiąca wprost doświadczajmy Miłosiernej Miłości, płynącej z przebitego Jezusowego Serca, odnawiając naszą komunię z Bogiem i braćmi. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele będzie w czwartek i piątek w następujących godzinach: od 15.00 do 17.45, w Piątek dodatkowo rano od godz. 6.30 do 7.00, w sobotę udam się do chorych od godz. 9.00 rano. W sobotę po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Matki Bożej, oraz Akt Oddania Niepokalanej. W niedzielę po Mszy w. o godz. 8.00 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych zapraszam wszystkie Róże z naszej parafii.

5.  Msze święte w poniedziałek, (we wtorek - wyjątkowo), czwartek, piątek  o godz. 7.00 rano, w w środę, czwartek, piątek sobotę o godz. 18.00.

6. Spotkanie Oazy młodzieżowej w piątek po Mszy św. wieczornej. Spotkanie grupy misyjnej dla dziewczynek ze szkoły podstawowej w piątek o godzinie 17.00. Spotkanie z ministrantami w poniedziałek po Nabożeństwie Różańcowym,  zapraszamy chłopców ze szkoły podstawowej zwłaszcza z klas trzecich na zbiórkę ministrantów,

7. Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom: Cichórz Zofia; Kaczor Józefa; Trojak Józefa; Liberda Anna; Cichórz Grażyna; Tram Anna; Tram Ewa; Zagrabijska Małgorzata; Zapała Agata; Zapała Sylwia; Wietrzyk Katarzyna; Sater Justyna; Zapała Ewa; Maria Misiura; Złydaszyk Janina; Liberda Anna; Luranc Klaudia; Tram Józefa; Kaczor Karolina i za ofiarę 130 zł. na potrzeby świątyni. Proszę w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w sobotę o godzinie 9.00 rodziny z osiedla: Tramy.

8.  W tym tygodniu patronują nam:

  • 29. IXŚwiętych Archaniołów Michała, Rafaela, Gabriela;
  • 30 IX Święty Hieronim (ok. 345-419 lub 420), prezbiter, doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński;
  • 1 XŚwięta Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewica i doktor Kościoła, patronka misji katolickich;
  • 4 XŚwięty Franciszek z Asyżu (1182-1226), ojciec wielkiej rodziny franciszkańskiej, stygmatyk, którego duchowość wywiera olbrzymi wpływ na życie wierzących i Kościoła po dzień dzisiejszy;
  • 5 XŚwięta Faustyna Kowalska (1905-1938), dziewica, siostra ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia; Błogosławiony Jan Paweł II zwykł ją nazywać „iskrą Bożego Miłosierdzia”, która wyszła z Polski;
 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.