XXV Niedziela Zwykła – 21.IX.2014R.

1. Przeżywamy dziś 25. niedzielę w ciągu roku, która jest zarazem w naszej ojczyźnie obchodzona jako Dzień Środków Społecznego Przekazu. Każdego roku Ojciec Święty kieruje na ten dzień swoje orędzie, wskazując w nim na jakiś szczególny element społecznej komunikacji. W tym roku orędzie to skupia się wokół tematu... Zachęcamy serdecznie do zapoznania się z treścią tego orędzia, możemy je znaleźć na katolickich stronach internetowych lub też w prasie, która jest dostępna u ministrantów przy kościele.

2. Niech ten dzień będzie dla nas nie tylko okazją do modlitwy za środki społecznego przekazu, takich jak prasa, radio, telewizja, Internet itp. Podejmijmy także w naszych rodzinach refleksję na temat, jak korzystamy z tych środków, jakie możliwości posiadają, ale też jakie niosą zagrożenia i jak możemy się przed nimi ustrzec.

3. W tym tygodniu 23 września we wtorek wspomnienie św. o. Pio, szczególnego patrona naszej modlitwy za przebywających za granicą. Msza św. o godz. 18.00. Bardzo proszę o przybycie na msze świętą wszystkich, którzy mają kogoś za granicą, a także tych, którzy rozumienia, jak trudne jest życie z dala od domu rodzinnego. Po mszy św. zapraszam na spotkanie Członków Grupy Ojca Pio. Proszę wszystkich o przybycie.

4. Spotkanie Oazy młodzieżowej w piątek o 16.30, po Mszy św. wieczornej, zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu. Spotkanie grupy misyjnej dla dziewczynek ze szkoły podstawowej w piątek o godzinie 16.00. Drodzy rodzice zachęćcie dzieci do uczestniczenia w tych spotkaniach, służą one pomnożeniu wiary, ale także umocnieniu więzi rówieśniczej.

5. W tym tygodniu msze święte w poniedziałek i czwartek o godzinie 7.00, we wtorek, w środę, czwartek, piątek i sobotę o godzinie 18.00. Nabożeństwa w środę nowenna do Matki Bożej Fatimskiej w czwartek adoracja całodzienna Najświętszego Sakramentu, w piątek 17.40 wystawienie i Koronka do Miłosierdzia Bożego, w sobotę różaniec w intencji parafian o godz. 17.25.

6. Bardzo serdecznie proszę o pomoc poszukuję Panów do modernizacji złącza gazu, do pieców, murarzy, do pomocy przy kościele. W poniedziałek

7. Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom: Szczypta Anna; Mysza Maria; Michalczewska Maria; Domagała Stanisława; Borowiec Krystyna; Hudomięt Danuta; Kacik Zofia; Światała Józefa; Światała Elżbieta i za ofiarę 70 zł. na kwiaty. Proszę w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w sobotę o godzinie godzina do ustalenia rodziny z Osiedle: Starmachy. Proszę uprzejmie o sprzątanie w sobotę od godz. 9.00.

8. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 23 IX – św. ojciec Pio (1887-1968), prezbiter, kapucyn, jeden z najbardziej znanych współczesnych świętych; naznaczony stygmatami włączającymi go również fizycznie w przeżywanie Męki Pańskiej, stał się wielkim duszpasterzem, spędzając długie godziny w konfesjonale; Eucharystię celebrował zawsze z wielkim namaszczeniem i bywało, że trwała ona długie godziny; nie rozstawał się również nigdy z różańcem.
  • 25 IX – bł. Władysław z Gielniowa (1440-1505), prezbiter, należał do zakonu braci mniejszych zwanych bernardynami; miał szczególne nabożeństwo do Męki Pański, jak też wsławił się niezwykłą czcią Najświętszego Imienia Jezus, które brał za osnowę swoich kazań.
  • 27 IX – św. Wincenty a Paulo (1581-1660), prezbiter, „duszpasterz galerników", założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy – lazarystów i Sióstr Miłosierdzia – szarytek, które oddają się różnorakiej posłudze chorym, ubogim i opuszczonym.
 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.