XXIII Niedziela Zwykła – 08.IX.2013R.

1. Dzisiaj Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej, polecamy Panu Bogu, nasze rodziny prosząc o wierność złożonym ślubom małżeńskim.

2. W najbliższą sobotę 13 września Nabożeństwo Fatimskie. Bardzo proszę o przygotowanie figury i jej niesienie w czasie procesji asystę z osiedli: Rusnaki, Tramy. Zapraszam dzieci do sypania kwiatków w strojach ludowych, dzieci o niesienie różańca, podobnie dzieci z w strojach pierwszokomunijnych. Wszystkich zapraszam do udziału w tym nabożeństwie, ze świecami, w miarę możliwości w strojach ludowych. Porębiański Ród proszę o śpiew w czasie procesji.

3. Spotkanie Oazy młodzieżowej w piątek o godzinie 16.30. Spotkanie grupy misyjnej dla dziewczynek ze szkoły podstawowej w piątek o godzinie 17.00. Spotkanie dla ministrantów i kandydatów, oraz chętnych młodzieńców do służby Bożej w czwartek – 11.IX. - o godz. 16.00 w Sali katechetycznej, lektorów w środę o godz. 18.30.Wszystkich chętnych chłopców po III klasie szkoły podstawowej, a mających pragnienie służyć Bogu przy ołtarzu zapraszamy na to spotkanie. Drodzy rodzice zachęćcie dzieci do uczestniczenia w tych spotkaniach, służą one pomnożeniu wiary, ale także umocnieniu więzi rówieśniczej.

4. W tym tygodniu nabożeństwa:

  •  W środę o godzinie 17.45 Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej.
  •  W czwartek całodzienna adoracja;
  •  W piątek wystawienie i koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.45
  •  W sobotę różaniec św. o godzinie 17.25.

5. W tym tygodniu msze święte w poniedziałek i czwartek o godzinie 7.00, we wtorek, w środę, czwartek , piątek i sobotę o godzinie 18.00.

6. Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom: Franczyk Stanisława; Zatorska Katarzyna; Zapała Małgorzata; Loch Małgorzata; Cichorczyk Józefa; Słowik Bogdan i Magdalena; Brzezicka Dorota; Sopata Halina; Rucińska Adela; Czarnota Karolina; Czrnota Paweł; Chwistek Michał; Słowik Ewa; Brzezicki Piotr i za ofiarę 90 zł. na potrzeby świątyni. Proszę w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w poniedziałek w sobotę o godzinie 9.00 rodziny z osiedla Nowa Wieś.

7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej, która można nabyć u ministrantów na zewnątrz kościoła.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.