XXII Niedziela Zwykła 31.IX.2014r.

1. Wszystkim Wczasowiczom, Gościom, Turystom życzymy szczęśliwego powrotu do domów. Zapraszamy bardzo serdecznie do Poręby Wielkiej i Koninek – zawsze jesteście mile widziani.

2. Za tydzień ( 07.09.2014) w niedzielę zapraszam wszystkich członków róż różańcowych na zmianę tajemnic różańcowych po mszy świętej o godzinie 8.00.

3. Dzisiaj dożynki w Niedźwiedziu. Msza święta o godzinie 10.00. O godzinie 15.30 występy na Rynku w Niedźwiedziu.

4. W poniedziałek 1 września początek Roku Szkolnego. Na Mszę świętą o godzinie 8.00 zapraszamy Dyrekcję Szkoły , Grono Pedagogiczne, Panie pracujące w szkole, Rodziców, dzieci, młodzież. Msza św. zostanie odprawiona w intencji naszej szkoły, o błog. Boże w nowym Roku 2014/2015 i o opiekę Matki Bożej Fatimskiej.

5. W tym tygodniu I czwartek, Piątek, sobota miesiąca września. Spowiedź dla młodzieży zwłaszcza ze szkół średnich i zawodowych oraz dla dorosłych w piątek od 15.00 do 18.00. Młodzież ze szkoły średniej zawodowych będzie w parafii rozpoczynać rok szkolny na mszy świętej w piątek o godzinie 18.00. W I Piątek dodatkowa msza święta o godzinie 7.00, a możliwość spowiedzi od 6.30. W sobotę rano (9.00) udamy się do chorych naszej parafii, Jeżeli w domach są osoby, które nie mogą chodzić do kościoła ze względu na stan zdrowia, lub bardzo rzadko wychodzą, proszę zgłaszać do wizyty księdza.

6. Zachęcam, dorosłych dzieci, młodzież, by z nową gorliwością rozpocząć praktykę obchodzenia dziewięciu pierwszych piątków miesiąca, aby uprosić dar miłosierdzia Bożego dla siebie czy dla innych. Na wszystkich pragnących skorzystać z sakramentu pojednania (spowiedzi) księża będą oczekiwać w konfesjonałach w czwartek, piątek od godz.: 15.00 do 18.00. Natomiast Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa zostanie odprawiona o godz. 18.00. Do skorzystania z sakramentu pojednania szczególnie zachęcamy dzieci i młodzież, które tego jeszcze nie uczyniły przed rozpoczynającym się rokiem szkolnym. Zacznijcie go, kochani, z czystymi sercami, aby łaska Boża mogła łatwiej docierać do każdego zakątka waszych serc. W pierwszą sobotę miesiąca z dziecięcym zaufaniem oddajmy się Niepokalanemu Sercu Maryi.

7. W przyszłą niedzielę 07.09.2014 odbędzie się poświęcenie tornistrów, zeszytów i przyborów szkolnych o godz. 10.00. Zapraszamy do udziału w niej wszystkich, którym leży na sercu wychowanie młodego pokolenia w duchu chrześcijańskim. Niech nie zabraknie na niej przede wszystkim rodziców i dziadków dzieci szkolnych, gdyż wiarę najlepiej możemy przekazać własnym przykładem, a nie tylko słowem i poleceniami.

8. Msze święte w wrześniu rano o godzinie 7.00 w poniedziałek i w czwartek. W pozostałe dni tygodnia o godzinie 18.00. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek przed mszą świętą o godzinie 17.45, różaniec w sobotę o godzinie 17.25. Zapraszam do licznego udziału.

9. Spotkanie dla ministrantów i kandydatów, oraz chętnych młodzieńców do Służby Bożej w środę - 03.IX. - o godz. 18.30 w Sali katechetycznej. Wszystkich chętnych chłopców po III klasie szkoły podstawowej, a mających pragnienie służyć Bogu przy ołtarzu zapraszamy na to spotkanie organizacyjne.

10. Przypadający jutro 1 dzień września to także bolesna rocznica wybuchu II wojny światowej. Jest już coraz mniej żyjących świadków tej ogromnej tragedii ludzkości, lecz to nie zwalnia nas od pamięci o tych, którzy zginęli lub ponieśli śmierć podczas 6-letniej zawieruchy wojennej. Pielęgnujmy pamięć o wszystkich ofiarach wojny, troszcząc się o ich groby, modląc się za tych, co zginęli, a przede wszystkich wychowując młode pokolenia do pokoju, ucząc wzajemnego szacunku i zrozumienia wobec każdego człowieka.

11. Zapraszam na pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii w niedzielę 7.09.2013 , godz. 7.30 wyjazd z pod kościoła, , 9.00 Droga Krzyżowa na dróżkach, 10.00 Msza św. z udziałem ks. Kardynała Stanisława Dziwisza, powrót w godzinach popołudniowych. Zapisy w niedzielę po mszach św. (ostateczny termin zapisów tylko do czwartku bo trzeba zamówić autobus, miejsc przewidziano 25). Pielgrzymka do Kalwarii jest za darmo. Zapraszam.

12. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom: Gniecka Krystyna; Krzan Maria; Zapała Janina; Zapała Joanna; Świerz Stanisława; Cichorczyk Barbara; Cichorczyk Maria; Cichorczyk Dorota; Dawiec Łucja; Czech Maria; Jania Bogumiła; Kacik Helena za ofiarę 120 zł złożoną na potrzeby kościoła. Prosimy o utrzymanie porządku w naszej świątyni w nadchodzącym tygodniu rodziny z osiedle Pańskie i Park. Pracę proszę wykonać w poniedziałek i w sobotę o godzinie 9.00.

13. Polecamy prasę katolicką: ŹRÓDŁO, GOŚĆ NIEDZIELNY, NIEDZIELĘ, PRZEWODNIK KATOLICKI. Zapraszamy do lektury;

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.