XXI Niedziela Zwykła 24.VIII.2014r.

1. Kończy się czas wakacji i urlopów. Wracając, okazujmy Panu Bogu wdzięczność za dni beztroski, wytchnienia od pracy i codziennych zajęć, za możliwość regeneracji sił fizycznych i duchowego wzrostu. Przepraszajmy, jeśli zrobiliśmy sobie urlop również od Pana Boga. I nade wszystko prośmy o błogosławieństwo na kolejny czas pracy i nauki. Wszystkim Wczasowiczom, Gościom, Turystom życzę szczęśliwego powrotu do domów. Zapraszam bardzo serdecznie do naszej miejscowości Poręby Wielkiej i Koninek – zawsze jesteście mile widziani.


2. Zapraszam z Księdzem Tomaszem młodzież OAZOWĄ ministrantów i lektorów z naszej Parafii na 42 Pielgrzymkę Służby Liturgicznej Ruchu Światło i Życie do Kalwarii Zebrzydowskiej w dniu 30 sierpnia 2014 , godz. 10.30 Eucharystia pod przewodnictwem kard. Stanisława Dziwisza, błogosławieństwo animatorów, par rejonowych i nowożeńców. Po Mszy św. będzie konkurs proporców.


3. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

  •   Wtorek – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY CZĘSTOCHOWSKIEJ w tym dniu msze św. o godz. 7.00 i 18.00;

4. Przed nami coraz bliżej nowy rok szkolny i katechetyczny. Dzieci, młodzież i wszystkich zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty, ( spowiedź św. będzie w sobotę od 15.00 do 17.00), aby w ten czas pracy i nauki wejść po Bożemu i z Bożym błogosławieństwem.


5. Zapraszam dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców na specjalną Mszę Świętą w naszym kościele w poniedziałek o godz. 8.00, podczas której będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów, na czas pogłębiania i umacniania wiary w nowym roku szkolnym 2014/2015.


6. VII Dożynki w Gminie Niedźwiedź odbędą się 31.08. 2014 rynku w Niedźwiedziu. Program dożynek w niedzielę: godz. 9.50 korowód wieńców dożynkowych, godz. 10.00 Msza św. na rynku w razie niepogody w kościele w Niedźwiedziu;( w naszym kościele nie będzie Mszy św. o godz. 10.00). Bardzo proszę o przeniesienie wieńca dożynkowego w niedzielę i zaprezentowanie go w niedźwiedziu Grupę Parafian z Poręby Górnej, później po Mszy św. proszę o przywiezienie do Kościoła z powrotem . Proszę o pomoc Pana Sołtysa z naszej wioski.

7. Bardzo uprzejmie proszę o podejście w dniu dzisiejszym, do mnie Rodziny , które miały mieć chrzest w niedzielę 31.08.2014 o godz. 10.00, w celu ustalenia , kiedy będzie chrzest dzieci.

8. Ponieważ rozpoczyna się za tydzień nowy rok szkolny 2014/2015, dlatego pragnę wspomóc naszych parafian ( zwłaszcza rodziny wielodzietne), dlatego zapraszam w czwartek na plebanię , gdzie będzie można kupić podręczniki i ćwiczenia po połowie ceny, (-50%), jeśli ktoś woli kupić za normalną cenę w księgarni to może. Podręczniki te już mają nowy program od tego roku i można je będzie odsprzedać niższej klasie po zakończeniu roku szkolnego.

9. Po raz pierwszy w naszej wspólnocie zachęcam do składania na Msze św. , ponieważ przez następne w sumie trzy miesiące nie ma intencji w tygodniu, zajęte są tylko niedziele. Zachęcam do modlitwy za zmarłych, za żywych i w różnych innych intencjach. „Godną do naśladowania i dobrą i rzeczą jest modlić się za siebie i za żywych i umarłych. ( słowa Pana Jezusa).

10. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom: Wilk Anna; Cichorczyk Maria; Stróżak Beata; Stróżak Renata; Stróżak Janina; Potaczek Małgorzata; Czech Katarzyna; Porębski Edward; Porębska Urszula; Myszogląd Jóżefa; Rapta Jadwiga; Ciężadlik Karolina; Luberda Janina;, Smobik Wacław i za ofiarę 130 zł złożoną na potrzeby kościoła. Prosimy o utrzymanie porządku w naszej świątyni w nadchodzącym tygodniu rodziny z osiedla Porębscy cz. II, dolna droga od Stróżaków w kierunku Niedźwiedzia. Pracę proszę wykonać we wtorek i w sobotę o godzinie 9.00.

11. Polecamy prasę katolicką: GOŚĆ NIEDZIELNY, NIEDZIELĘ, Zapraszamy do lektury;

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.