XIX Niedziela Zwykła – 10.VIII.2014R.

1.      Zdaje się, jeszcze tyle przeróżnych niepokojów trapi nie tylko nasze dusze, ale również całe nasze społeczeństwo. Dlatego w tym wirze codzienności warto zauważyć nieocenioną rolę modlitwy, a także sens i religijną wartość milczenia. Wykorzystajmy nasze wakacyjne wędrówki, pielgrzymki, indywidualny odpoczynek na stworzenie właściwej duchowej atmosfery, niezbędnej, aby odczuć bliską obecność Boga i umocnić naszą wiarę.

2.      We środę 13 sierpnia 2014 odbędzie się czwarte nabożeństwo Fatimskie w tym roku. Uroczysta Msza św. połączona z nabożeństwem Fatimskim będzie o godzinie 18.00. Na to święto figurę udekoruje sponsor, natomiast proszę asystę o niesienie figury  Matki Bożej Fatimskiej parafian z osiedli: Pańskiego, Nowa Wieś, Park. Proszę również o asystę do niesienia relikwii św. Jana Pawła II i błog. Franciszka , Hiacynty w strojach regionalnych. Proszę rodziców dzieci w wieku przedszkolnym o zorganizowanie sypania kwiatów, dzieci pierwszokomunijne o niesienie różańca, zapraszam Oazę, dziewczynki z grupy misyjnej, ministrantów i lektorów o przygotowanie asysty, Panów do niesienia Baldachimu, Nadzwyczajnych Szafarzy Porębiański Ród o oprawę muzyczną dla naszej uroczystości. Proszę również o odświętny strój regionalny, i zabranie świec na procesję. Plan dnia Fatimskiego 13.08.2014 /środę/: Wystawienie Pana Jezusa o godz. 15.00,   (koronka do Miłosiernego Pana Jezusa), adoracja do 17.45, błogosławieństwo, Msza św. Różaniec procesja, adoracja relikwii Jana Pawła II.

3.      W nadchodzący piątek, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Boga jako Królowa, ogłosił papież Pius XII w 1950 roku. Msze św. w naszym kościele o godzinie 08.00, 10.00 i 17.00.W tym dniu w piątek nieobowiązuje post i wstrzemięźliwościodpokarmów mięsnych.W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione. Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za wszelkie otrzymane dary. Jest także prośbą, aby błogosławiony przedmiot zawsze przypominał o Bogu i Jego dobroci, o Bożej opiece.W tę najbliższą maryjną uroczystość tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego Narodu.

4.      Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z osiedla Luberdy: Starmach Julia; Chorąży Aleksandra; Hudomięt Maria; Hudomięt Krzysztof; Janina Kwinta; Stec Jadwiga; Michnowska Stefania; Cichańska Stanisława; Starmach Agnieszka; Olszewska Maria; Cichańska Dorota; Chorąży Teresa; Mysza Maria; Hudomięt Krystyna; Starmach Anna i za 120 zł na potrzeby kościoła. Prosimy o utrzymanie porządku w naszej świątyni w nadchodzącym tygodniu rodziny z osiedla Stróże. Pracę proszę wykonać w poniedziałek, środę i w sobotę o godzinie 9.00.

5.      Pragnę również podziękować Panom: Jania Władysław; Rapciak Franciszek; Zapała Jan; Cieciura Andrzej; Starmach Andrzej; Zapała Jan; Hudomięt Krzysztof, Chwistek Kazimierz, i pozostałym Panom , którzy przybyli rano i pomogli przy sprzątaniu kościoła, koszeniu trawy, naprawieniu schodów i czyszczeniu chodnika z chwastów. Bóg zapłać.

6.      W tym tygodniu patronują nam:

  11 VIII – św. Klara (1194-1253), dziewica, zafascynowana życiem, które wybrał św. Franciszek, poszła w jego ślady, stając się w ten sposób założycielką drugiego zakonu św. Franciszka, popularnie zwanego klaryskami; siostry oddają się modlitwie wstawienniczej i prowadzą bardzo surowy tryb życia.

  14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), franciszkański kapłan i męczennik obozu w Auschwitz, który oddał życie za współwięźnia; jest to jeden z najbardziej znanych świętych na świecie;

7.      Prasę katolicką można zakupić u ministrantów przed kościołem. Zapraszam.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.